Legfrissebb idézetek

Az idő ugyan tovább pereg, de csak azok számára, akik élnek. A halottak számára az idő egy helyben toporog. Élők és holtak ezért nem férhetnek meg egymás mellett.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A soha nagyon hosszú idő.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Idővel minden elviselhetővé szelídül. Ha engedik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Jó, amit a kamerával csinálhatsz, mert elkaphatod a múló pillanatokat az életben, és megállíthatod az időt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Akkor öregszünk meg, ha a múltban több örömöt lelünk, mint a jövőben.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Cudar dolog az öregedés. Megfoszt az összes kellemes emlékemtől, csak azok maradnak meg, amelyeket jobban szeretnék elfelejteni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Uram, te jónak láttad elszólítani.
Szent az akarat, mely így tud dönteni.
És én, ha kérdezem, mért ily hirtelen,
Hallgat, s nem felel senki sem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Attól, hogy eddig minden ember meghalt, nem biztos, hogy ezután is minden ember meg fog halni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A távozó iránti tisztelet és szeretet nem a pompában, hanem a gyász mélységében nyilatkozik meg.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

100 emberből csupán egy, aki megvalósítja önmagát, és képességeit teljes egészében kihasználja. A többség anélkül létezik, hogy igazán élne. Általános vélekedés szerint a legtöbb ember csupán 10%-át hasznosítja életenergiáinak. Csak 10%-át látják a világ szépségének, az emberi érzésvilág mélységének, és gazdagságának csupán tíz százalékát élik át. Botorkálnak a világban anélkül, hogy elmélkednének róla, anélkül, hogy kutatnák azt. Úgy élnek, hogy közben a szeretet tört hányadát adják és kapják.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A rég várt hajók
Üresen térnek meg, vagy a mélység foglyai,
A szemek előbb a könnyekből, aztán az álmokból
fogynak ki.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Akit az egyik ember idealistának tart, azt a másik elmebajosnak tartja.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A kétkedés emberi dolog. Emiatt akarnak az emberek isteniek lenni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberi szívben ott van a jó és a gonosz is. Sajnos nem létezhet az egyik a másik nélkül. Vannak jó emberek, és vannak rosszak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberek gyengék. Szívüket hamar megérinti a veszély és a bizonytalanság szele.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindketten egymás olvasmányai vagytok, a saját meg nem írt történetét olvassa mindegyikőtök a másikban.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Én nem tudom, milyenek a győztesek. De a vesztest első pillantásra felismerem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Magad választod a nehezebb sorsot
És megbecsülöd az őszinte szót
Attól vagy ember, hogy különb tudsz lenni
És felismered a rosszat s a jót.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A bőr alatt rejtőzik az ember.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A megszokást soha sem lehet helyeselni, még a jó cselekedetek terén sem. A jó, ha megszokás, többé nem erény.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tudod, mi az ártatlanság? Sokkal több, mint a bűn hiánya. Hinni abban, hogy a jóság létezik a fájdalom és a kegyetlenség mögött.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Cselekedj úgy, hogy akaratod maximája mindenkor egyszersmind általános törvényadás elveként érvényesülhessen.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Szép az, ami érdek nélkül tetszik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Még nem jött el az ideje. Még nem. De már nem tűnt lehetetlennek, hogy egy napon valamelyikünk telefonál, és a másik alig várja ezt a pillanatot.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Valahogy mindig így van ez: reménykedsz benne, hogy egy bizonyos dolog megtörténik. Csak várod és várod, addig ámítod magad, amíg már a saját szemedben is hülyének tűnsz, és akkor abbahagyod. Aztán amikor tényleg megtörténik, teljesen váratlanul ér.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem feltétlenül helyes valami pusztán azért, mert valaki az életét adta érte.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A normális gyereket minden szíre-szóra, minden helyzetben, minden alkalommal fényképezik; látható, amint először fürdik, amint elfújja az első gyertyáját, megteszi első lépéseit. Ellágyulva nézi az ember. Lépésről lépésre követi fejlődését. A fogyatékos gyerkőcnek az ember nem szívesen követi a visszafejlődését.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy kard vagy élő, vagy halott. Ez csak a tulajdonosától függ.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ez nem hit kérdése, hanem politika. Hasonló a különbség barátság és népszerűség között.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az észlelés a nézőponton múlik, nem csak azon, amit látsz. A fehér fényben benne van a szivárvány minden színe, de nem látod, hacsak nem változtatsz azon, ahogyan nézed.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha a döntéshozók túlságosan hasonlítanak egymásra világszemléletben és gondolkodási sémában, a csoportgondolkodás foglyai lesznek. A homogén csoportok könnyebben válnak összetartóvá, mint a sokféleséget képviselők. Ahogy mind szorosabban kötődnek a csoporthoz, egyre inkább függnek is tőle, elszigetelődnek a kívülről érkező véleményektől, s így sokkal inkább meggyőződésük, hogy a csoport fontos kérdésekben hozott ítéletei helyesek. Az ilyen csoportok (...) a sérthetetlenség illúziójában ringatják magukat, hajlamosak rá, hogy okoskodva elutasítsák a lehetséges ellenérveket, s meg vannak győződve róla, hogy a véleménykülönbség hangoztatása nem hasznos.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A vélemény önállósága elengedhetetlen alkotóeleme a bölcs kollektív döntésnek, ugyanakkor ezt a legnehezebb érintetlenül megőrizni. Minthogy a sokféleség elősegíti a függetlenség megőrzését, egy kollektívan bölcs csoport aligha lehet meg nélküle.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Többek közt jókora adag jellegtelenségre is szükség van ahhoz, hogy a színész feloldódhasson egy idegen gondolatban, és minden este lelket cseréljen aszerint, hogy mit diktál egy idegen egyéniség akarata vagy akár csak szeszélye.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A csúnya embernek nincs joga ahhoz, hogy jelenlétével elcsúfítsa a természetet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ez a sok és zavaros megváltó, aki lépten-nyomon föltűnik, legjobb jele annak, hogy katasztrófa felé haladunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás