„ Mi a tehetség? Egy olyan tulajdonság, ami valakit megkülönböztet másoktól. Egy átlagos ember egy dolgot egy adott szinten végez, egy tehetséges pedig magasabb szinten. Egy szituációban az előbbi a sablont húzza meg, az utóbbi a harmadikat-negyediket. Ő az, aki két-három gondolattal előrébb jár. ”
„
Ahogy az agár, vizsla, pincs, kuvasz,
Komondor, uszkár, kopó és szelindek
Mind kutya névre hallgat; de a rangsor
Gyorsat is ismer, és jószimatút,
Lassút, láncosat és vadászebet,
Aszerint, hogy a természet kegye
Milyen tudást zárt beléjük: ez adja
Egyéni nevüket az általános
Megjelölésen túl. Éppígy az ember.
”
„ Hiába képzeli az ember, hogy neki végtelen a tűrőképessége, az igazság az, hogy senki (...) sem képes olyan mélyre temetni a dühét, hogy egyszer ki ne törjön. ”
„ Amikor még nagyon az elején vagy a dolgoknak, elvállalsz mindent, és sokáig mindent akarsz, de aztán eljön az idő is, amikor elkezdesz válogatni. ”
„ Mennél több feszültséget, megkötöttséget és leigázottságot teremt a lelkekben korunk pillanatnyi érdeke, annál sürgetőbbé válik az igény, hogy a megkötött lelket fölszabadítsa, és a politikailag megosztott világot az igazság és szépség zászlaja alatt újraegyesítse egy általános érdek, amely a tisztán emberi, a kor minden befolyásától mentes valósághoz fűződik. ”
„ A sport reményt adhat ott, ahol egykoron kétségbeesés uralkodott. Bármely kormánynál hatékonyabb a faji ellentétek leküzdésében. A sport képes megváltoztatni a világot. ”
„ A létező szocializmus idején az a mondás járta, hogy az értelmiség előtt két út áll, az egyik az alkoholizmus, a másik járhatatlan. Az 1990-es évektől kiderült, hogy az egész magyar társadalom előtt csak ez a két út áll. ”
„
Hát lehet, hogy én tényleg hülye vagyok.
Már féléve járunk a nevtanba,
de csak most tudtam meg,
hogy a nevtan az nem egy tantárgy,
mint a nyelvtan, számtan, mértan.
Ráadásul kiderült,
hogy nem is énmiattam járunk oda,
hanem az anyu miatt,
hogy megtanítsák végre,
hogyan kell egy gyereket
rendesen nevelni.
”
„ A szavak, akármilyen pontosak is, csak megnevezik és felfedik az ember titkát, de nem oldják meg. ”
„ Elsősorban az emberiség tulajdonai vagyunk, csak azután adhatjuk oda magunkat egy emberért. ”
„
Ránk szakad az ég, itt annyi a hazugság,
Érdekből a szív nem él,
Jégbe fagyva mit sem ér,
Gondoltam, csak szólok, ha elfelednéd tán,
Milyen képmutató a világ.
”
„ Beszélgetnie kell. Sokat. Aki sokat beszél, előbb-utóbb kimondja az igazságot, vagy kimond egy hazugságot, amellyel elárulja magát. ”
„ Csak a kötelesség teljesítése adja meg az embernek az élet nyugalmát és a lelkierőt. ”
„ Az ember számára éltető erő, ha elfogadják. Nem tanácsokra vágyik, hanem meghallgatásra, megértésre. ”
„ Az ideiglenesség tudata erőt ad a rossz elviselésére, viszont kilúgozza az örömöket: kibírom, mert úgysem tart sokáig; nem élem magam bele, mert úgyis hamar vége lesz. Az a tény viszont, hogy valaki mindig idegenektől függ, táplálja a türelmetlenséget. ”
„ Élni csak az élhet, aki folytonosan halni igyekszik. ”
„
Hisz az okos hit bennem is világol,
és bennem is felcseng keményen: élj!
Vágyam határtalan, még vonz a távol,
még vonz a láz s a féktelen veszély.
”
„ Amikor kettesben vagyok vele, mindig csak kapkodom a fejem, hogy már megint este van, már megint haza kell menni, már megint a holnapra kell várni, már megint olyan rövid volt a délután, mintha összement volna a mosásban. ”
„ A halálom nem velem történik majd meg, de ott leszek, és megnézem. A lélek időtlen és örök. ”
„ Azok az emberek, akiknek rengeteg a problémájuk, többnyire nem őszinték, nem egyenesek, nincsenek tisztában önmagukkal sem. ”
„ Akik jegyzeteket készítenek, figyelő típusok, nem cselekvők. ”
„ Gyakran a legcsendesebb és legbéketűrőbb emberek képesek egészen hirtelen és váratlanul erőszakos cselekedetekre, éppen azért, mert ha az önuralmuk összeroppan, akkor az összeroppanás teljes! ”
„ A világ legboldogabb emberei képesek legönzetlenebbül adni, ellentétben az önző gyűjtögetőkkel. ”
„ Ha egy nőn csak bizonyos részleteket lehet dicsérni, például, hogy szép a haja, vagy gyönyörű a lába, az annyit jelent, hogy jaj de kár, hogy egészben nem gyönyörű. ”
„ Mit is jelent az, hogy bolond? (...) Az emberek összevissza használták ezt a szót. Például bizonyos sportolókról azt mondták, hogy őrült, mert meg akar dönteni egy rekordot. És a művészek is őrültek, mert állandó bizonytalanságban élnek, soha nem tudják, mit hoz a holnap, és egyáltalán nem olyanok, mint a "normális" emberek. ”
„ A legtöbbször azért nem adsz szabadságot a másiknak, mert félsz, hogy elhagy, ha kötnöd kell magadhoz, akkor már elhagyott. Valójában pedig, ha már ezen gondolkozol, te már elhagytad a szívedet. ”
„ Nem is olyan könnyű hízelegni - szívósságot és fáradhatatlan mosolygóizmokat kíván meg. Néha a saját affektált nevetésem hangjától felfordul a gyomrom. ”
„ Sose beszéljünk egymás nevében. ”
„ A lélek képes megadni a jó választ olyan kérdésekre, amelyekre a tudat képtelen megtalálni. Az embernek egy a dolga: hallgatni rá, s követni, mert ha nem is ez az egyetlen célszerű út, de mindenképpen az igazi. ”
„ A szeretet olyankor nyújt vigaszt és megnyugvást, amikor arra a leginkább szükség van. Reményt ad, amikor úgy érezzük, már egy szemernyi sincs. ”
„ Minden emlékezet egyedi, reprodukálhatatlan - az adott személlyel együtt meghal. Amit kollektív emlékezetnek neveznek, az nem emlékezés, hanem megállapodás: úgy döntünk, hogy ez meg ez fontos, e szerint a leírás szerint történt meg a dolog, a képek pedig elménkbe rögzítik a leírást. ”
„ Elménknek a legmagasabb rendű és legtöbb élvezetet adó működése a képzelet munkája, a fantáziálás. ”
„ Mi valós és mi nem? Ismerni a különbséget a valós és nem-valós között - ez az igazi bölcsesség, ez a megvilágosodás. Életünk legnagyobb eredménye pedig, ha meg tudjuk húzni a vonalat, ha különbséget tudunk tenni a létező és nem-létező között, ez az az út, ami a végső megszabaduláshoz vezet. ”
„ Azt mondják, az élet tele van meglepetésekkel. És hogy álmaink tényleg valóra válhatnak. Ugyanakkor rémálmaink is. ”
„ A fájdalmat és a veszteséget mindenki ugyanúgy éli meg. Nem mindenkinek adatik meg a boldogság és a szeretet, de a fájdalomban és a veszteségben mindenki osztozik. ”
HIBA!
Kérlek várj... az idézetek már úton vannak!
Nincs több ide tartozó idézet. Elfogyott...
Ha a hagyományos módon szeretnél bejelentkezni vagy regisztrálni, bökj az alábbi gonbok közül az egyikre: