Legfrissebb idézetek

Végül is unod e régi világot csupa rom.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Valami kinzó bánat ül rajtam,
Mintha egész föld ülne szívemen -
S szinte tudatlan suttogja ajkam:
Elment - s nem látom tán sohasem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Haragszom én, de miért magamra?
Ígéretek, mint száz hazug csaló
miért másnak jár a jó?
Úgy él a nő, ha lelke hajtja,
s a megszokás elhalványult fotó
vagy csak én lennék mohó.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember soha nem elégedhet meg annyival, hogy tudja, mi jó, s mi rossz. Törekednie kell arra is, hogy aszerint cselekedjék.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Balzac sétabotjának fogantyújára: Megtörök minden akadályt. Az enyémre: Engem minden akadály megtör. Közös a "minden".

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Igazán akkor szűnünk meg élni, amikor már nincs több tanulnivalónk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Cél van csak, út nincs. Amit útnak nevezünk, az a tétovázás.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden szerepemben a tudásom legjavát akartam adni. Intellektuálisan, érzelmileg egyaránt. Azért, hogy a szerep minél hitelesebb legyen. Bizonyos tekintetben én a szereplő képviselője vagyok, és azt akarom, hogy felvilágosítsam, szórakoztassam, felvidítsam az embereket. Azt akarom, hogy a közönség megértse a történetet, amit el kell mesélnem. Ehhez olyan valóságosnak kell tűnnöm, amennyire csak lehet, mintha az életben játszódna a történet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Add, hogy magamra hallgassak, és ne a többiekre!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aki túl hangosan és túl gyakran kukorékolja a saját nevét, azt a gyanút kelti, hogy szemétdombon áll.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Semmit sem nyerhetünk, ha nem állunk készen arra, hogy mindent elveszítsünk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Inkább a tettei kísértsék az embert, mint a tehetetlensége.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

[Nem] szabad feltételezni, hogy a beszámolók, amelyeket önmagamnak mondok el saját tettemről, vagy a rendszabályok, amelyeket saját viselkedésem számára előírok, szükségképpen mentesek minden elfogultságtól. Önmagamról szóló beszámolóim ugyanolyan fajtájú tökéletlenségeket mutathatnak, mint a rólad szóló beszámolóim, és a figyelmeztetések, fenyítések és parancsok, amelyeket önmagamnak előírok, ugyanúgy lehetnek hatástalanok és ostobák, mint azok, amelyeket másoknak írok elő.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Elindultam magam keresve
apám-anyám rég engedett.
Már kisfiúként vágytam az útra,
hívtak folyók, nagy tengerek.
Vándoroltam, s nem vettem észre
a sok csodát magam mögött.
Húsom igézte az élet méze,
s táncra hívtam az ördögöt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csak az történik az emberrel, amit természeténél fogva képes elviselni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Felsoroltad a négy főerényt: bölcsesség, igazságosság, állhatatosság, mértékletesség. Egyből tudtam, hogy bennem ezek közül egyik sincs meg. De vannak más erényeim: becsvágy, ez erény lehet, ha kitűnni látszik, leleményesség, bátorság, nem a harctéren, de sokféle bátorság létezik, odaadás a család iránt, de ezek az erények nem voltak a listán.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A valódi tragikum nem az igazság és az igazságtalanság, hanem az igazság és igazság közötti összeütközésben van. Ezt azonban nehéz elfogadni bárkinek is, aki csak egyetlen abszolút igazságot ismer, a magáét. Az ilyen ember sorsa a rettegés. A tévedéstől és a beismeréstől.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindenkinek megvan a maga mardosó, éjeket emésztő ördöge, és ez a tény nem rossz s nem jó, hanem ez az élet: ha nem lenne ez az ördögünk, nem is élnénk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Sokszor csak azért ismerjük be hibáinkat, hogy legyen mire hivatkoznunk, ha újra elkövetjük őket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem tudom, vajon igazi vagyok-e, vagy csak az egyik regényem hőse.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberek először is éreznek, anélkül hogy számot adnának maguknak benyomásaikról; azután zavartan és megindultan veszik tudomásul a dolgokat, végül pedig tiszta ésszel gondolkoznak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aki ésszerűen néz a világra, arra a világ is ésszerűen néz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Semmi nem jó, ami eltér az átlagtól. Ha az ember jól körülnéz, azt látja, hogy a legtöbb ember eltér valamiben az átlagtól. Mindenkiben van valami extra. (...) De hát akkor hol vannak az "átlagemberek", akikhez folyton-folyvást hasonlítjuk magunkat?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mutassatok nekem egy hőst, és írok nektek egy tragédiát.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A jellemünk adott, de csak akkor ismerszik meg, ha próba elé állítanak minket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

- Gyertek el a peremig!
- Nem merünk. Félünk.
- Gyertek el a peremig!
- Nem merünk. Leesünk.
- Gyertek el a peremig!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Fejemet szinte akaratom ellenére a lövészárok sarkába szorítottam, testem pedig mintha együtt remegett, együtt zúgott volna az egész földdel. Ez az a pillanat, amikor az emberen olyan, eddig még sohasem tapasztalt fizikai dermedtség lesz úrrá, hogy nem annyira érzi szívével a félelmet, mint inkább csodálkozva tanulmányozza, akár valami idegen tárgyat, amely behatolt lényébe.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem választhatunk halált, de eldönthetjük, hogy nézünk szembe vele, hogy férfiként emlékezzenek reánk!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az igazi ellenféltől határtalan bátorság költözik beléd.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A kétségbeesett elhatározásnál sokkal többet ér a nyugodt, higgadt megfontolás.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Van (...) egy helyzet, amelyben nem vagyunk képesek szerelemre lobbanni: ha már szerelmesek vagyunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szerelem születése nem megérkezés, csak sejtelem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Köztünk olyan a harc, mint a filmeken,
Aztán nevetünk mindig a könnyeken,
Mint tűz és víz, úgy élünk rég,
De egymásért kitartunk még. 

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha nem szerelmet, akkor hát mit érzek?
És ha szerelem ez, minő, miféle?
Ha jó, miért olyan halálos éle?
Ha rossz, e gyötrelem miért oly édes?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csak egy bolond szaladna el a mennyországból, még akkor is, ha azt a darabka mennyet egy pokolbéli arc uralja.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás