Legfrissebb idézetek

Egy érzékeny embernek minden találkozásból van valami haszna vagy kára, mert érzelmeket és emlékeket ébreszt benne. A közönyös ember két lábon járó állapot: nem szív magába semmit, nem csordul túl semmitől, csak él a világban, mint egy befagyott erődítmény.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha megérted, amit kérek tőled, jó nő leszel. Mert a jónőségnek semmi köze ahhoz, hogy mit mutat a tükör. A jónőség lényege, hogy belül szabad vagy. És bízol. Magadban, és egy kicsit azért másokban is... érted? Ha viszont nem bízol, akkor mindig frusztrált, görcsös kiscsaj maradsz. Nemhogy táncolni nem fogsz tudni, hanem élni sem. Élni, csupa nagybetűvel!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Vannak olyan emberek ezen a világon, akik előnyben részesítik a magányt. De nincs senki, aki sokáig kibírná.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Társaság kell, hogy tudd, mi a magány.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Érzem a pihékben, és a jégcsapban látom,
van egy hely távol, ahol mindenki barátom.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Hová lesz minden amim van
a tövekben elapadnak a nedvek
talán nem is vagy csupán kereslek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Szemem elárvult
égboltjára karcolod
hiányod jelét.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Arra gondolj, hogy megvan, amire vágysz. Ne a vágyad hiányára gondolj, hanem képzeld el, hogy megvan, amire vágysz. Mert addig, amíg csak a vágyad hiányát érzékeled, amíg szüntelenül ez jár az eszedben, nem leszel boldog.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Gyermekkorában érezte ezt, hogy milyen buta és milyen tökéletlen az ember öt érzékszerve. Milyen keveset tud felfogni vele a világból, és milyen keveset tud közölni a többi emberrel. Milyen kevés szeretetet, megbánást, fájdalmat, gyengédséget.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Még egyetlen nőt sem hagytak el, mert nem mosogatott eleget, de azért már sokat, hogy nem mosolygott eleget.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nincs e világon rege, mely oly mosolyról szólna,
Mely közeli rokona egy bús könnynek ne volna.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ne less mögé, hisz úgyis tudhatod, mi más:
a szó a csönd ruhája csak.
A szó a dísz, a csábító, kacér selyem,
s a csönd a vér, a hús, a csont,
a csönd a test, a néma lüktetés, a lét.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember szívében nincs helye haragnak,
Én mondom, bocsáss meg magadnak!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Akkor mondhatjuk, hogy hibáztunk, ha hibázunk, és nem tesszük jóvá. Ha hibát követtél el, ne szégyelld jóvátenni!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ennyi volt. Elmentem, és ha nem hiszed el, csak számold a napokat, amikor már nem vagyok itt. Amikor nem csöng a telefon, mindig én leszek az, aki nem hív.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A félelem és a stressz sokszor nevetésre sarkallja az embert. Olyan egész testet rázó nevetésre, amely feloldja az izmok és idegek görcsét.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember majd úgy teremt világot,
hogy elrejti mind, ami megmaradt.
Lentről nézi szívét fenn az ágon,
és üres mellkasát a fa alatt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberi szív néha nagyon vak tud lenni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Álnok lakáj a
remény méregpoharát
csempészi elém.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Sokszor a legkisebb remény is elegendő.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Olyan kevéssel beérném.
Szerelmedre régen nem vágyom már.
Aki régmúlt emlékek közt gyomlál,
messzi kútba nem dob érmét.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Megőrzök mindent itt mélyen a szívemben.
Az évek nem múlnak el bennünk nyomtalan.
Túl sok mindent mondtál ahhoz, hogy elhiggyem;
Ez egy végtelen szerelem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az egyetlen kincsem a fejemben az agysejtek,
ez örökre az enyém, mert én nem felejtek.
Mikor becsukom a szemem, újra a kezed fogom,
és együtt megyünk tovább a végtelen úton.
Hiszen mit számít a hús, mit számít a vér,
a lelkemben a lelked örökkön él.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindig minden megszépül utólag
összebékül az árnyék a fénnyel
az emlékezet nem törődik a ténnyel.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem igaz, hogy minden elmúlik és mindent elfelejt az ember. Az csak látszólagos. Minden, ami volt, az van is, csak vissza kell gondolni s az öntudat mélyéből lassan felemelkednek, emlékezetünkben megelevenedik és újra él minden.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az nem lehet akadály, hogy az emberek későn találkoznak, s azt csak úgy gondolja az ember, hogy közöttük áll egy egész élet, a múlt, minden, ami volt és ami van. Nem. Mert én szívemben hordom a múltamat, s ha felnyithatom neked szívemet, akkor egész életemet neked ajándékoztam.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Lehunyom szemem
legyél ahogy csak lehet
egy nemlétező.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mint gyík a kövön
sütkérezik agyamon
emléked lustán.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

- Azt akarod, hogy így emlékezzenek rád?
- Rám senki se emlékezzen. Az azt jelentené, hogy meghaltam.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Vajon hova visz az álom
talán túlnan a halálon
ami fontos e világon
szívetekben megtalálom.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az álmaink azért vannak, hogy újraálmodjuk őket akkor is, ha összetörtek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Néha azzal is nehéz megküzdeni, ha álmaid valóra válnak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A hálaadó imádság lehetővé teszi, hogy egész nap nyugodt lelkiismerettel gondolhass az univerzumhoz fűződő kapcsolatodra. Azt hiszem, ez Istennek tetsző dolog.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az érzelem nem bolti áru, amit rádobnak a mérlegre, a mutató kileng, s aztán fizethetsz érte, amennyi jár. Nem osztható, nem szabható, akár a végtelen fogalma, amely szétfeszíti a matematikát, de belefér a legegyszerűbb eleven lélekbe. Mit von le a szeretet értékéből, ha másra is sugárzik? Irigység, tulajdonféltés, féltékenység - pondrók a lélekben. Hát miféle szerelem az, amelyik pórázra fűz, ahelyett, hogy szárnyakat adna?!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Megleled majd a saját érzéseid. Vagyis... azt hiszem, azok már a részedet képezik. Nem kell mást tenned, csak észrevenned őket. Higgy a szeretetben, amit érzel.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás