Legfrissebb idézetek

Ne tagadd félelmeid, hagyd, hogy elhalványuljanak a fényben.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azt gondolom, a megrázó, villámcsapásszerű pillanatok, amelyek fenekestül felforgatják az életünket, azok mutatják meg végül, kik vagyunk valójában.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Semmi sem ingerel jobban, mint ha nincs igazunk, és ezt mi is tudjuk. Önmagunk ellen ingerel.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az önbecsapásnak nincsen határa.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aki tökéletes egyensúlyra törekszik, az nem mindig tudja önmagából kihozni a maximumot, hiszen akkor nagyon sok kompromisszumot kell kötnie. A nagyon erős egyéniségek, nagyon szuggesztív emberek nem törekednek mindenáron egyensúlyra, ha csak belül nem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Magamból vagyok
ez a lehető legtöbb
ami lehetek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy csak a lényeg, ne add fel a lényed
Hisz kacér az élet, tedd magadévá és élvezd.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A félelem nem gonosz. Felhívja a figyelmed a gyengéidre, és amint megismered ezeket, nem csak erősebbé, de kedvesebb emberré is válhatsz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szenvedés csökkentésének legjobb módja, ha az ember rögtön szembenéz a félelmével.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amikor a vihar kitör, sokakat megbénít a félelem. Mások kitárják szárnyaikat és szárnyalnak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Hogy mit csinálunk az életben, az lényegtelen. Csak az a fontos, hogy csináljuk, mert más nem fogja helyettünk. Mint mikor belép valaki az ember életébe, és az egyik felünk az mondja, messze nem vagyunk még kész rá, de a másik felünk azt mondja, tegyük örökre magunkévá.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az életben mindig érkezik figyelmeztetés a megfelelő időben. (...) Amikor több út kínálkozik, ott mindig megállít az élet, hogy nézzünk körül. A kérdés csak az, észrevesszük-e, hogy egy stoptábla előtt állunk? Ha igen, akkor kezünkben a döntés, és mindig választhatjuk a jó utat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A tabu valamivel kevésbé megterhelő, mint a titok, lebukástól, megszégyenüléstől nem kell félni. Nem is igényel akkora koncentrációt, hiszen a beszélgetőpartner is segít: a tiltott témát együttes erővel kerülik el. De a tabu is lehetetlenné teszi a szabad kommunikációt, a valódi intimitást. A gondok, a problémák megbeszélhetetlenné válnak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A titok elszigetel, lehetetlenné teszi az érzelmi megosztást, kitárulkozást, mindazt, ami minden barátság, minden valamirevaló érzelmi kapcsolat alapja: egyszóval lelki magányra kárhoztat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A gésák nem kurtizánok, de nem vagyunk feleségek se. Mi a tudásunkat adjuk el, nem a testünket. Egy külön titkos világot teremtünk, ahol kizárólag a szépség uralkodik. 

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mind félünk tőle, hogy kifürkészik az érzéseinket és a titkainkat. Pedig az igazság az, hogy nincs olyan rejtett dolog, ami a felszínre ne kerülne.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szerelem nem feltétlenül érkezik egy tökéletes csomagban.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Túlhordott terheket eldobálva veled bármi lenni?
igen: mielőtt nem marad magamból végképp semmi.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szerelem az szerelem. Nincs mit megfejteni rajta, mert úgy sem lehet megfejteni. Engedd, hogy megtörténjen, ennyi.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mióta eszmélek, szeretek szeretni, hiszen tudod: sokat és sokfélét szerettem. Téged talán jobban, mint másokat, de mindez nagyon rég volt. Az évek csöndben körém rakódtak. Közönyből építettem nyugalmat. Azt hittem, hozzám nem ér fel már semmi hullámverés. De te egyszer csak újra megjelentél, vadul dörömböltél, és rám törted a kaput. Szédülök, mint aki varázslatból ébred. Mi ez? Felfogni sem tudom, mi történt velem. Egyik pillanatról a másikra - váratlanul és hihetetlenül - sarkaiból fordult ki a világ? Vagy csak az én világom? Egy biztos: kötelékeim fellazultak, zárt énem kitárult, a mindenség részesévé lettem. Olyat kaptam Tőled és Általad, amit örökre elveszettnek hittem: a létezés értelmébe vetett hitet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Most megigézve
állok előtted, számon a csókja
orgona-szádnak, s nincs az a mégse,

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azt gondolta, rajta nem fog a szerelem. De tévedett. Az a tudat, hogy ő is ugyanúgy képes szeretni, mint bármelyik halandó, rettegéssel töltötte el. Teljesen más sínre terelte az életét.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szerelem ritkán, sőt majdnem sohasem egyenlő. Az egyik fél mindig szerelmesebb, mint a másik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szerelem nem egy létező dolog, csupán félreértett és felemás érzelmek összevisszasága.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szerelemnek hatalma van felettünk. Hatalmával gyógyít, vagy elpusztít minket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Szerelemre nem kényszeríthetsz senkit, de az esélyeidet megnövelheted.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha szeretned kell, azt ne tedd másért, mint a szerelemért.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aki csak szeret... hisz a lehetetlenben.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Irigyek a madarak, mert feljebb szállunk, mint azok,
még egy percért bármit megteszek és bármit megadok.
Eltűnünk, mint a szellővel felszállt éjjeli dalok,
tőlem neked, miattad élek, és érted meghalok.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Régóta nem jutott el a szívemig senki,
Olyan elveszettnek éreztem magam.
Régóta nem varázsolt el igazán semmi,
Néha minden egyes percet átkoztam.
De amikor jöttél, lágyan átöleltél,
És valahogy mindent olyan egyszerűvé tettél.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az érzések, amiket irántad érzek, felemésztenek. Nem tudom, hogy ez szerelem-e, de valami hatalmas dolog, amit nem tudok csak úgy lerázni magamról.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha érted mindent elhagyok, leszel
cserébe mindenem?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Fogadom: segítek, hogy szeress élni, hogy mindig gyöngéd leszek hozzád, és lesz elegendő türelmem. Hogy beszélek, amikor azt kell, és hallgatok veled, amikor nem. Hogy a szíved melegében élek, és az lesz az otthonom.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mielőtt megismerkedtünk, én már készültem rád. Amint láttam, hogy olyan nő vagy, aki két lábbal a földön áll, már éreztem körülötted az erőt. Szerettem belélegezni a sűrű sütemény illatát. És szeretem, hogy összevissza beszélsz, sehová nem jutsz, és mégis pontosan értelek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Hideg van, kabátom összehúzom.
Csak a mozdulatokra figyelek.
Hallgatás nélkül nem lenne sorsom,
ahogy megnyugvásaim sincsenek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás