Legfrissebb idézetek
„ A jó és a rossz csupán az elő- és hátlapja ugyanazon kártyának. ”
„ Veszíteni nem ugyanaz, mint elfogadni, hogy nem nyertél. ”
„
- Politika: érdekes, mint a háború és legalább olyan veszélyes.
- De a háborúban csak egyszer ölnek meg, míg a politikában újra és újra megtörténik.
”
„ Vannak emberek, akiknek van pénzük, és vannak emberek, akik gazdagok. ”
„ A "megbocsátok, de nem felejtek" álláspont tömény képmutatás. ”
„ Mindig a miértekkel vagyok gondban. Ilyenkor általában mindig olyan választ kap az ember, amire szinte nem is gondolt volna. A legrosszabb viszont az, ha soha nem tudod meg az okot. Akkor aztán egész életedben találgathatsz. Idegesítő egy érzés lehet, mi? ”
„
Légy bárki, vasmunkás vagy paprikamolnár,
elnök vagy tudós, földműves vagy
bölcs fizikus,
ahhoz, hogy igazán érj valamit,
mindenek felett
Igaz Embernek kell lenned
legelőször,
mert valahol mélyen, dolgaink sok
sok ezernyi kapcsolatában nem csak önmagadért,
de mindannyiunkért
felelős vagy!
”
„ Bízz az ösztöneidben és a legbelső érzéseidben, amikor egy kicsi hangként vagy ihletként hallod őket. Hallgass az érzésekre és a hangokra is! ”
„ Apám mindig azt mondta, úgy lehet legjobban beletanulni egy munkába, ha figyeled, mások hogyan csinálják. ”
„ Ha szárnyak nélkül születtél, ne akadályozd semmivel, hogy kinőjenek... Kelj föl korán, dolgozz keményen. Nem fog megártani: a fejed dolgozik, a tested tevékeny. ”
„ Nem jó, ha az embernek kedvenc dolgai vannak. Sose legyen kedvenced semmiből. Úgy legalább elkerülheted a csalódást. Nem jó, ha az ember túl erősen kötődik egy tárgyhoz. Vagy akár egy személyhez, ha már jobban belegondolok. ”
„
Szívből élj! Ma csak a jóért,
Tartsd meg a napfényt.
Az álmodért törj fel az égig,
Így csináld végig.
”
„ Úgy viselkedjenek a fiatalok, hogy a szülők érezzék, a jó tanácsot mindig örömmel megfontolják, de maguk akarnak dönteni. ”
„ Ne habozz és ne keress kifogásokat! Egyszerűen indulj el és csináld! Indulj és csináld! Meglátod, nagyon, nagyon boldog leszel. ”
„
Sajnálom, ha nem vagyok kéznél, ha szükség lenne rám,
Már megbántam, de hidd el, tényleg nem minden az én hibám.
Ugyanúgy emberből vagyok, én is elrontom,
De megpróbálom, a többi nem feltétlenül az én gondom.
”
„ Egyszer, mikor kicsi voltam, és véget ért egy barátságom, az anyukám azt mondta, hogy egyes kapcsolatok csak úgy befejeződnek. Fényesen izzanak, ragyognak, mint egy csillag, aztán semmi különös nem történik, csak elérkeznek életük végéhez, és kiégnek. ”
„ Gondoltam: nem szabad addig nővel lennem, míg meg nem találtam az igazit. Addig csak mindig keresni. Csak próbálni. Nem olyan egyszerű, gondoltam, csak megkapni a nőt, hálni vele és megvan. Nem ilyen egyszerű az élet. Mert itt bent (...), itt bent is kell valami. Valami szó. Itt is maradni kell valaminek. Nyomának. Nem csak az kell, hogy az ember nemileg kielégüljön, hanem belül, a lelkének is kell valami. Az ember nem taposhatja a jobbik felét örökösen a sárba. ”
„ Amíg ember az ember, kell neki a "valaki", akivel egészen egy tud lenni. Nem gyöngül ez az igény az élet delén, és nem szűnik meg öregkorban sem. Talán inkább egyre fokozódik. Annak nagyon szép az élete, akinek halála pillanatáig megvan ez az egyetlen "valakije". ”
„ A legfontosabb egy kapcsolatban a bizalom; ha ez nincs meg, akkor az egész nem ér egy fabatkát sem. ”
„ Emberek vagyunk, és nem szentek. Vannak köztünk rosszak, de jók is. Annyira félsz, hogy (...) megsebez téged, hogy közben elfelejted: te is megsebezheted őt. ”
„
Csak nagy hosszú fátyol-szárnyad
Ne kerüljön ember-kézbe,
Ember keze durva érdes,
Összetépne ijedtébe.
”
„ Az embernek lesnie kell, mire vágyik a hitvese és azt kell neki nyújtania. ”
„ A szerelmet nem lehet erőltetni, kikövetelni, sőt ez veszélyes, mert az ilyen fegyver könnyen sül el visszafelé. A szerelmet a másikból elő kell csalogatni. A növényeket a földből a nap melege kelti életre, a párod szerelmét a te vonzerőd. Próbálj olyan lenni, akit lehet szeretni! ”
„ Szeretni igazán az tud, aki felnézhet arra, akit szeret. ”
„ El sem tudom képzelni, hol lennék én ma, ha nem volna az a maroknyi barátom, akik képesek voltak örömmel megtölteni a szívemet. Nézzünk szembe a tényekkel, barátokkal az élet sokkal vidámabb. ”
„ A barátok kemények tudnak lenni veled. Lehet, hogy többet várnak tőled, mint az idegenek. Az idegenek leginkább úgy látnak, ahogy szeretnéd, hogy lássanak, de a barátaid nem csaphatod be. Ez teszi őket baráttá. ”
„ Ha nem a csillagokat bámulták, akkor beszélgettek. Bármiről, ami csak az eszükbe jutott. Nem volt jelentősége - mégis fontosabbnak tűnt bárminél a világon. Barátok között ilyen időtöltés a beszélgetés. ”
„ A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk. ”
„ A barátság gyakran végződik szerelemmel, de a szerelem barátsággal - soha. ”
„
- Mi semmi?
- A magányosság, az semmi! - mondta Pom Pom. - A kettőnk magányossága, még az is semmi!
Bogyó lassan magához tért, már nem suttogott, kíváncsian megkérdezte:
- Hogyhogy semmi?
- Úgy, hogy semmi, mert van nála nagyobb is! - vágta rá rögtön Pom Pom. S nehogy abbamaradjon a beszélgetés, gyorsan folytatta:
- Mert ugye aki beszélget valakivel, az már nem annyira magányos! Vagyis van nálunk magányosabb is!
”
„
Legszentebb dolog a barátság,
többet ér, mint minden királyság.
”
„
- Mióta hiszel te a férfiaknak?
- Nem hiszek nekik, de az esélyt meg lehet adni mindegyiknek, hogy bizonyítsanak. Később még mindig eldöntheted, hogyan tovább.
”
„ Inkább hajlok az őszinteségre még akkor is, ha nagyon fáj. ”
„
- Soha többé nem tudok hinni egyetlen férfinak sem.
- Ezzel nem vagy egyedül. Csakhogy lehet, éppen az a feladatunk, hogy ezt legyőzzük. Hogy a történtek ellenére is bízni tudjunk, s ha találkozunk egy olyan pasival, aki tetszik, annak esélyt adjunk.
”
„
- Honnan tudod, hogy megbízhatsz bennem?
- Sehonnan. Ilyen a bizalom!
”