Legfrissebb idézetek

Megtanultam szeretni, és te segítettél ebben,
Még mindig szeretlek, nem tudom kifejezni szebben.
Már csak ennyire vagyok képes, már csak ennyi telik tőlem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Én áldom a sorsom
Minden áldott percben,
Hogy rám bízott téged,
És rád bízott engem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Karodba bújnék, de hazudok, és nem teszem,
Szavakat súgnék, de hagyom, hogy a csend takarja szívem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Most elmondom, mid vagyok, mid nem neked.
Vártál ha magadról szép éneket,
Dicsérő éneked én nem leszek.
Mi más is lehetnék: csak csönd neked.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Szemünkön át hatol belénk a villám:
a vágy, hiába töprengünk a titkán.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az az egészen szép, egészen kielégítő nemi együttlét, amely az egyébként is meglévő teljes, tehát testi-lelki egység felemelő ünnepe.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Boldogság, gyere haza,
késő van, gyere haza,
honnan jössz, nem érdekel,
nekem elég, hogy itt leszel!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindent újra kezdenék, mert örök feszültség bennem a lényed, és nekem, míg élek, sohase lesz belőled elég. Hát nyilván az életem mélyéből támadt szerelem az, amit irántad érzek, nemcsak a férfi vágya a nő után. Mert ilyesmire csak a szerelem képes.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csak éppen: férfi. Egyformák vagytok ti mindannyian, nagy, szőrös lepkék, repestek a láng után, az meg üveg mögött ég. És az üveg olyan vékony, olyan átlátszó, hogy holtra töritek magatokat rajta. S ha sikerül bevergődnötök az üveg mögé, egyenesen a lángba repültök, s halálra égve zuhantok belé. Pedig kint a hűvös éjszakában vár az eleség, a szeretet s a megszületni vágyó kicsi lepkék. De hát látjátok ezt? Kell ez nektek? Dehogyis! Vissza a lángba, holtra törni magatokat, vagy halálra égni!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szerelem vágy, hogy akit szeretünk, szeressen bennünket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szenvedély az, ami megédesíti a csókot; a gyengéd ragaszkodás, mely megszenteli.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Szeretlek, tudd meg, hiába titkolom,
A lakat zárva, de a kulcsát itt hagyom.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Olyan voltam számára, mint egy rossz szokás, amivel egyik napról a másikra felhagyott.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tartsd vissza a lélegzeted, hunyd be a szemed,
Használj másokat arra, hogy elfeledj.
Csalódott sóhajaid nem lepnek meg,
A hazugságokból nincs még eleged?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tünékeny kapcsolatunk olyan volt, mint a ragyogó napsütésben eltöltött egy nap, miközben az ember az egész életét a föld alatt töltötte (...). Talán nekem csak ennyi járt a kapcsolatok terén - egy villanásnyi napfény. Talán túl fényes volt ahhoz, hogy hosszú időn keresztül el tudjam viselni. Talán hálásnak kellene lennem. Nem éreztem hálát. Pocsékul voltam.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Elbúcsúzni jöttem csupán és bocsánatot kérni,
Amiért nem tudtam a vágyaidhoz felérni.
Bocsánat azért, mert örökké megbecsültelek,
Bocsánat azért, ha úgy tűnt, némán elküldtelek.
A mennyben voltam veled és repültem ott fenn,
Most meg széthullik minden, újra itt vagyok, itt lenn.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Érdekes (...), mennyivel könnyebben viseli az elválást egy nő, mint egy férfi. A nő egy-két hét, legfeljebb egy-két hónap alatt megvigasztalódik. Igaz, hogy rendszerint megy valakihez, így könnyebb. A férfi egészen más. Ő legbelül egyedül marad, s elhordja magában a fájdalmat néha esztendőkig is. Nem mutatja, végzi a maga munkáját, de benne van. Egyedül él vele, s csak soká kopik ki belőle. Ha egyáltalában kikopik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Lehajtom fejem, többé már nem kelek fel,
Ha egy sólyom száll az ablakodba, kérlek, ne hajtsd el,
Utolsó emlékem küldöm neked,
Papírra égetve, mennyire szerettelek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A mese, a beszélgetés, a közös munka, játék, szórakozás, kedvtelés feltétlenül szükséges a szép lelki kapcsolat kialakításához. Mindezt betetézi, ha a családban kicsik és nagyok együtt szeretik Istent. A közös imában, a közös vasárnapi szentmisén, a vallásos és erkölcsi témákról folytatott beszélgetésekben érintkezik legmélyebben lélek a lélekkel.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az első hitvesen, a valóban igazin nem lehet túljutni sohasem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nagyobb törvény a házasság megvédése, mint a szülőkhöz való ragaszkodás.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amikor egy ember íróhoz megy feleségül, szerzetesrendbe lép. Egy olyan rendbe, aminek nincs neve, és neki kell felállítania a regulát, mindent fel kell építenie anélkül, hogy az kívülről látszana, ahogy egy kis pók szövi a hálóját, és újrakezdi, ha egy mozdulattal lesöprik a régit.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Öltözz rongyosan, és ruhára fognak emlékezni; öltözz kifogástalanul és a nő emléke marad meg bennük.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ó, igen, a sportautók - olyanok, akár a gyönyörű nők, nem igaz? Csak egy intelligens, megértő férfira van szükségük. (...) Egy férfi megértésére és érintésére.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Visszafogni magad, amikor bánt valami, és nem hisztériázni, amikor fáj - ilyen a tökéletes nő.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden nőben van valami szépség. Az a női vonzerő, ami egyedülálló minden nőben.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A fiúk játékokkal játszanak, a lányok pedig a fiúkkal.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Van a nőknek egy olyan csoportja, akikből a férfi feleséget választ, és van, akikből a világ minden kincséért sem venne el egyet sem. 

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A nők sokkal figyelmesebben választanak hálóinget, mint férjet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A világon minden csak a nő jelenvalóságától lesz igazán emberi és szép, de az is lehet, hogy ez a nő bennünk él csak, mint a vágy, vagy mint elképzelés, de a világon nincs sehol. Néha olyan ez (...) mintha a férfi, talán mert nőtől születik, egyszerre férfit is, nőt is hordozna magában. Lehet, hogy aztán ezt a nőt keresi egész életében.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Engem a bennem lakó szerelem erejével ne próbáljon táncoltatni és lefogni senki, mert úgy szétszaggatom a leggyönyörűbb szerelmet is, mint a rongyot! S vetem a szemétre! (...) Mi a szerelem? Gyöngédség. Hát nem leszünk gyengék ezentúl. A magunk útját követjük, amit született valónk parancsol, s nem alázkodunk le egy nőhöz! Mert minden nőnél többek vagyunk, még a kisujjunkkal is, és azt tesszük, amit akarunk! Nem adjuk magunkat szeszélyek parancsa alá még az Úristennek sem!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az apa és lánya közti természetes kapcsolat, a kötődés köztünk sosem volt. Azért, mert nem szerettük egymást? Én azt hittem, szeretlek. Akárhányszor bajba kerültél, én ott voltam. Jöttem, megpróbáltalak megvédeni. Segíteni. Ha ez nem szeretet, akkor nem tudom, mi az. De te folyton ellöktél magadtól, ellöktél. Most pedig itt tartunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember mindent megtesz a gyerekéért. Mindent megad neki. Mindent! Beleértve a hatalmat is, hogy összetörje a szívét.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A gyerek mindenre fogékony, és mindent azonnal a visszájára is tud fordítani. A felnőttek meg? Azt szoktam mondani, mindenkinek megadatott egy saját kincsesbánya: a gyerekkora. De sajnos, nem mindenki képes már visszamenni oda. Rendszerint az ilyenek fegyelmezik cirkuszi kutyává a gyereküket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Drága gyermekem, gondoskodom rólad, védelmezlek, amíg fel nem nősz, aztán hagylak szabadon szárnyalni. A szeretetem azonban örökre megmarad.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás