Legfrissebb idézetek

A fiúk nevetnek a lányokon és amiken keresztülmennek miattuk, de akkor már nem fognak nevetni, amikor a saját lányuk arcáról kell letörölni a könnyeket, mert valaki ugyanígy bánt velük.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberek bármit el tudnak viselni a gyermekeik kedvéért.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az, hogy kik vagyunk, és hogyan viszonyulunk a világhoz, sokkal inkább meghatározza, hogy milyen felnőtté válnak a gyerekeink, mint az, hogy mennyit tudunk a gyereknevelésről.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az első évek nem egyszerűen a felnőtt életre, a felnőttkorra való felkészülés évei, különálló, sajátos életciklust alkotnak, melyet a gondtalanság, a komoly felelősség hiánya jellemez, amit a szülőknek, ha "jó szülők" akarnak lenni, biztosítaniuk kell.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy rendkívüli gyereknap, az mindenkinek jó,
És akár minden évszakban több is tartható,
Egy rendkívüli gyereknap, az bármikor lehet,
A lényeg az, hogy tudjon róla minél több gyerek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A mese az az ábécéskönyv, amelyből a gyermek megtanul saját lelkében olvasni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Guggoljon ide mellém,
ki nem csak hallani,
de érteni akar,
hogy közel legyen a szívdobogásunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden felnőtt volt egyszer gyerek
És felnő majd az új gyereksereg:
Többet s jobban törődjetek velünk
Mert eljön majd a nap, amikor mi is felnövünk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egyetlen társadalom sem virágozhat, ha akárcsak egyvalaki is képes elhinteni a zendülés és a zűrzavar mérgét.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szegény ember élete hasonló a csendes és szűk partú patakhoz, mely senkinek sem árt, sőt termékenyíti a mezőt. De rajta legkönnyebben vernek hidat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem hiszek semmiféle istenben, semmiféle láthatatlan, égi emberben. Azonban van valami, ami mindannyiunknál hatalmasabb, a mi fáradozásaink összessége, az ipar Nagy Lánca, ami egyesít minket. De csak akkor, ha saját érdekünkben azon vagyunk, hogy ez a lánc a társadalmat a megfelelő irányba húzza. Ez a lánc túl hatalmas és titokzatos, semmint bármelyik kormány elkalauzolhatna benne. Bárki, aki mást mond, az vagy a zsebedben kotorászik, vagy pisztolyt szorít a nyakadhoz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindig az van, hogy valaki akar, és valaki ad, de nehéz eldönteni, hogy ki mit akar, és ki mit ad. Még akkor is, ha minden jól megy.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aludni jó; jobb lenni béna bálvány,
a szenny s a romlás esztelen korát
nem látni s így heverni, néma márvány -
ne nyúlj hozzám. Menj csendesen tovább.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minél kevésbé ismerünk egy kort, annál könnyebb "aranykort" csinálni belőle. Minél kevésbé ismerünk egy embert, annál könnyebb idealizálni az alakját. A történelemtanítás szeret idealizálni. Pedig nem azzal segíti a hazafias nevelést, ha mennybe viszi a múlt hőseit, hanem avval, ha azt bizonyítja: történelem sohasem volt. Mindig csak jelen van, és a jelen mindig züllöttnek, romlottnak tűnik az előző korokhoz képest, a legnagyobb költők versei bizonyítják. Következésképp a mi züllött, romlott korunk is történelem lesz egyszer. És lehet, kortársaink közül épp azokból válnak "tiszták, hősök, szentek" akikről legkevésbé tudjuk elképzelni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mikor a haza szabadságaért harczoltok, akkor mindenki a maga szükségeért is harczol.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mert ideszülettél így
hát itt maradsz
a világra mely körülvesz
csak magyarul van szavad.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy vezetőnek nem bábukra van szüksége, hanem emberekre.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A hatalom célja a hatalom maga.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Kérdezzünk meg egy idős embert, hogy melyek voltak szerinte a 20. század legfontosabb eseményei. Valószínűleg megemlíti majd a két világháborút, a belső égésű motor feltalálását és talán az információs technológia forradalmi újításait is. Az azonban igen kevéssé valószínű, hogy hozzáteszi: "No, és emelkedett a tengerszint."

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Intézményesítettük a képmutatást. A politikusok tovább gerjesztik az éghajlattal kapcsolatos félelmeket, és megígérik majd, hogy tizenöt-negyven év múlva, amikor ők már régen nincsenek hivatalban, csökkenni fog a CO2 mennyisége. (...) És még ennél is biztosabb, hogy a politikusok az emberiség legnagyobb ellenségének állítják majd be a CO2-t, miközben egymás után nyitják meg az új repülőtereket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Még ha el is fogadjuk azt a téves feltételezést, hogy a Hudson-öbölnél 1987-ben élő jegesmedve-populációt kiindulópontnak tekintjük, vagyis évente tizenöt medve pusztul el, mit tehetünk? Ha az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentésével próbálunk segíteni, akkor legfeljebb tizenöt medve halálát kerülhetjük el. (...) Ugyanekkor ugyanebből a populációból negyvenkilenc medvét lőnek le évente, amin viszont könnyen segíthetnénk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A sikeres emberek előbb boldogok, és csak utána van sok pénzük. Ők ugyanis már akkor is azzal foglalkoznak, amit szeretnek, amikor még csórók - és ez boldoggá is teszi őket. Így egyre jobbak és jobbak abban, amit szeretnek csinálni, és persze ezáltal egyre több pénzt is keresnek vele.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A sikert elviselni és megtartani talán nehezebb, mint elérni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ahhoz, hogy elindulhass a gazdagság felé vezető úton, elég, ha a termékeid és a szolgáltatásaid csak 10%-al jobbak, mint a versenytársaidé.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha a tudósok új tudományos adatok nélkül "feltupírozzák" a mondandójukat, akkor már nem csupán tudományról van szó, hanem egy bizonyos nézőpont hirdetéséről - nevezetesen azt akarják sugallni, hogy a területük a valóságosnál érdemesebb a finanszírozásra, a figyelemre és a kezelésre. Ha hatásos üzenetet akarnak küldeni a politikusoknak, akkor valójában a tudomány segítségével politizálnak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Legyen (...) előttetek mindenkor kedvesebb a szabadság zivatara, mint a szolgaság nyugodalma.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A ti életeteknek a szabadság olyan, mint a halnak a víz, madárnak a levegő, vadnak a rengeteg. Legyetek inkább halni készek véle, mint élni nélküle. Midőn mideneteket föláldozátok érte és a szabadságot megnyerétek, nem vesztétek semmit, hanem nyertetek mindent.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Rendszeresen őrlődünk különböző döntések között. Szabad választást akarunk, aztán választástól való szabadságot. A választás szabadsága először izgalmas, de egy idő után kimerítő is lehet, csapdában vergődünk és nem látjuk a kiutat. Ha szerencséd van, találsz valakit, aki elkap, mikor kiszabadulsz a csapdából, de a legtöbbször nem ilyen könnyű. Van, aki a titkai foglya és szeretne helyesen dönteni, mások a vágyaik és ambícióik csapdájában vergődnek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az újat mindig nehezen fogadják be, legyen bármiről szó. Aminek a megértéséért nagyobb szellemi erőfeszítést kell tenni, az nehezen hódít.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azt mondják, a tudás hatalom, aminek az ellenkezője is igaz lehet. A nemtudás sebezhetőséget jelent. Amit nem tudunk a szeretteinkről, vagy amit nem tudunk a szerelemről, az ijesztő lehet. De talán hasznos a félelem. Az ismeretlen megismerése hajt minket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ész a fontos, nem a haj.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem hiszem, hogy az igazság elhallgatásával lehet erkölcsöt védeni. Az igazság ugyanis mindig kiderül, és akkor nemcsak az illúzió omlik össze, de megrendülhet a hit is.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az igaznak útja tövisekkel vagyon hintve, de nyomában virágok nyílnak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az első hazudság szüli a másodikat; a második a harmadikat, az utolsó hazudság szüli az igazságot.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az igazságnak legtisztább fénye van; tisztább az érczek fényénél, mert nem vakít, hanem látni enged.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás