Legfrissebb idézetek

Az igazság nem hever csak úgy a földön. Ha nem keressük, sohasem találjuk meg.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A munka előfeltétele az elégedetlenség.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Vannak dolgok, amik második nekifutásra jobban sülnek el, mint elsőre.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ki mondja meg,
vajon meddig lehet,
hogy minden nap,
mindenhol erős legyek?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A kritika értelmes és fontos visszajelzés, amely előrevihet bennünket. De csak akkor, ha úgy adják elő, hogy be tudjuk fogadni, és meg tudjuk emészteni. Az építő kritika mindig a teljesítményre vagy az eredményre irányul.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A kaleidoszkópeffektus azt ígéri: ha egy kicsit elmozdítasz valamit a kedvező irányban az életedben, akkor a nagy egész életmintázat változik meg. Ez pedig nagy esély! Változtass, és élvezd a pozitív hozományokat!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha egy férfi gyenge, azt azonnal kihasználják a többiek. Jobb, ha te vagy az erős. Ha nem is vagy az, akkor legalább legyél annyira okos, hogy szövetkezz egy erőssel. De tulajdonképpen mindig jobb, ha te vagy az erős. Mindig.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Olyan világban élünk, amelyben a legjobbak érvényesülnek. Anélkül, hogy ilyen önző értékrendszert állítanánk fel, szükség van arra, hogy a legjobbat követeljük meg magunktól, abból a célból, hogy másokon segítsünk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha többet szeretnél az élettől, hinned kell önmagadban, és akkor valóra tudod váltani az álmaidat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az egyre növekvő egyéni és társadalmi feszültségek közepette nagyon könnyű elveszíteni biztonságérzetünket, és a körülmények vagy erőszakosabb embertársaink áldozatává válni. Zavaros korban élünk, konfliktusok közepette, melyeket romboló indulat tüzel. Így hát szükségünk van egy szilárd alapra, egy olyan belső hozzáállásra, amely biztonságot teremt életünkben.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amíg hangulatunk és érzéseink attól függnek, hogy mások hogyan kezelnek bennünket, addig olyanok vagyunk, mint egy marionettbábu. Ha valaki meghúzza a zsinórt, mi annak megfelelően mozdulunk. Ha megpróbálunk oldottak maradni, akkor kitisztul a fejünk, és hatékonyan tudunk védekezni. A belső erő alapja az, hogy nem gabalyodunk bele mások érzéseibe és tulajdonságaiba. Teljesen mindegy, milyen az "adjonisten", mostantól kezdve ön dönti el, hogy milyen lesz a "fogadjisten".

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha tudunk anélkül kívánni, hogy aggódnánk miatta, minden kívánságunk azonnal teljesül.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A belső konfliktusok arra valók, hogy eddzenek bennünket, hogy próbatételül szolgáljanak, amelyek által megküzdhetünk önmagunkkal is. A lelki konfliktusok megoldásának, azaz a vállalt döntések emberiességének nívója adja meg humán méltóságunkat, minőségünket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A magunk kis világában megteremthetjük a belső békét, az egyensúlyt, a harmóniát azáltal, hogy rendet teszünk belül és kívül is. Mert ahogy odabent rend van és béke, úgy elrendeződnek körülöttünk is a dolgok, és sokkal jobbnak találjuk a külvilágot is.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Felelős vagy a gondolataidért, mert a képzelőerőddel is teremthetsz vagy rombolhatsz, élhetsz vagy visszaélhetsz!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Még most sem tudom, hogy mi belőlem az eredeti és mi az, amit a könyvekből kaptam.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Én az lennék, ki nincs, de léte több,
Mint bárkié, a létezők között,
Mert vanni könnyű - lenni nehezebb
Léleknek, földi árnyképek felett.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tudja, mi a titka annak, hogy az ember elégedett legyen önmagával? Az, hogy ne akarjon hasonlítani senkihez. Akkor aztán megtapasztalja, hogy nehéz így élni - de csak így érdemes.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha ártatlan bárányként viselkedik, akkor éhes farkasokkal fog találkozni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Féltem; az érintkezéstől, a csóktól, attól, hogy nem tetszem neki, és hogy nem lesz megelégedve velem. De miután egy ideig így álltunk, és én éreztem az illatát, testének melegét és erejét, minden természetessé vált.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Megtanultam, hogy a világ brutális, kiszámíthatatlan, gyakran kegyetlen. A nagyszüleim nem ismerték ezt a világot, így értelmetlennek találtam olyan kérdésekkel nyugtalanítani őket, amikre úgysem tudják a választ. Amikor anyám hazajött a munkából, néha elmeséltem neki, miket láttam, hallottam, ő pedig simogatta a homlokom, hallgatott figyelmesen, megpróbálta nekem tisztázni ezeket a dolgokat... az ő hangja, a keze érintése jelentette nekem a biztonságot.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Néha félek. Azoktól a pofáktól, akiknek minden mindegy, muszáj az embernek félnie.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem attól jó ember valaki, meg jó fej, hogy nem esik soha kísértésbe és nem követ el hibákat, hanem, hogy képes legyőzni saját magát és jó döntést hozni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Életem során elég gyakran tettem meg olyasmit, amit nem határoztam el előre, viszont sokszor nem tettem meg, amit elhatároztam.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha az embereknek nincs választási lehetőségük, az élet csaknem elviselhetetlen számukra. Ahogy a lehetőségek száma nő, mint ahogy fogyasztói kultúránkban is történik, a függetlenség, a szabályozás, a szabadság keveredése pozitívan és erőteljesen jelentkezik. A választási lehetőségek számának további növekedésével a negatív körülmények is jelentkeznek, és odáig szaporodnak, mígnem túlterheltnek érezzük magunkat. Ettől kezdve választásaink már nem szabadítanak fel többé, inkább gátolnak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Úgy látom, nem ismered a nőket, pedig magától értetődő, hogy képtelenek az igazságot magukban tartani. Valami belső kényszer hajtja őket, hogy beszéljenek. Ez az erő annál kényszerítőbb, minél veszélyesebb titkot őriznek. A titkot pedig magától értetődően mindig olyasvalakinek mondják el, akiről tudják, hogy továbbadja.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha találkozol egy olyan fiúval, aki a legjobb barátod, akivel jókat tudsz együtt nevetni, és hogyha sírsz, melletted áll és megvigasztal téged, akkor valami megüti a szívedet, ami több, mint a szeretet. Majd meg fogod látni, az élet nagyon nehéz tud lenni, s olyan fiút kell találnod, aki nem nehezíti az életed, hanem segít végigcsinálni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szerelem olyan, mint a halál. Tudjuk, hogy eljön értünk, csak azt nem tudjuk, mikor.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

De mi is az a szerelem? A világon az egyik legélvezetesebb állapot, amely nemcsak másodpercekig tart. Egy örömteli őrület, az érzelem, amely egy párkapcsolat mesteri fűszere. A szerelem kaland, mámor, szenvedély és fájdalom is egyben. Izgat és nyugtat, felhevít és lehűt egyszerre.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amikor az ember úgy lesi-várja valakinek a jöttét, (...) és amikor a távollétében az ember nem tud másra gondolni, egyedül csak őrá, amikor semmi és senki nem fontos, csak ő, egyedül csak ő, és amikor az ember úgy érzi, most adni szeretne, mindent-mindent nekiadni, ráhalmozni - akkor szerelmes.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Rajtam kívül nem kell más angyal. Úgy lépsz ki az életből, hogy az gyönyörűbb, mint amikor elkezdted. A mennyország visszahív magához, és rád tekint és így szól: csak egy dolog tehet ilyen teljessé, és az a dolog a szerelem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Én nem félek. Én nem félek semmitől. Minél több a szenvedés, annál nagyobb a szerelem. A veszély csak erősebbé teszi. Megélesíti. Elfeledi hibáit.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ahogy nézett, soha nem felejtem el,
ahogy közel van, mégis távolról figyel,
meg sem szólalt, nem is érdekelt, miért,
ahogy nézett, annyi mindent elmesélt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szerelem vak, és ez csak addig közhely, amíg a saját bőrünkön nem tapasztaljuk meg.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A büszkeség a szerelemben a legnagyobb ostobaság.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás