Legfrissebb idézetek

Nem mennék el más országba sehová a világon,
Jó időben, rossz ínségben ezt a hazát szolgálom!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden bírság kiszabása, minden szankció létrehozása valamilyen ráfordítást feltételez. Időt és energiát von el, gyakran okoz belső feszültséget a büntető számára, korábbi kapcsolatokat rombolhat szét, retorziók és bosszúk sorozatát indíthatja el.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Attól függetlenül, hogy milyen pályát választunk, ha felfedezzük, hogy minden legyőzött akadály voltaképpen egy következő akadályra készít fel, azon az úton haladunk, amely a sikerhez vezet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Teljesen meg vagyok győződve arról, hogy sikeres idegsebésznek lenni nem azt jelenti, miszerint szakmailag mindenkinél jobbnak lenni, hanem inkább azt, hogy Isten egy különleges ajándékkal ruházott fel, és elvárja, hogy azt mások javára használjam fel.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A tudomány története számos példáját ismeri az új, a korszakalkotó megállapításokkal való kezdeti szembenállásnak, de egyetlenegyet sem, amikor a valóban érvényes újat a viták nyomán végleg elvetették volna.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

"Tudományosan" eljárni egy párkapcsolatban legalább akkora hülyeség, mint az intuíciónkra hallgatni oksági kapcsolatok kérdésében.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mire is kell a tudomány? Arra, hogy megvédjen minket saját atomizált tapasztalataink és előítéleteink csapdájától.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Elmúlt az idő, amikor a tudósok egyszerű semmibevevéssel fejezhették ki véleményüket a hóbortos elképzelésekről. Az előkelő hallgatás kényelmes ugyan, de tarthatatlan, mert azt jelenti, hogy az áltudósok tetszeleghetnek a tudomány képviselőinek a szerepében.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az áltudomány: pótlék. Tudománypótlék azoknak, akikben él a vágy a világ bármilyen felszínes megismerésére is, de nem szereztek elegendő ismereteket ahhoz, hogy megkülönböztessék a tudományt az áltudománytól és beleesnek a látszólag egyszerű felismerések csapdájába. Valláspótlék azok számára, akik nem tudják nélkülözni világnézetük kialakításában a természetfelettit, de nem érik be a bevett vallások nyújtotta tanításokkal.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az áltudományos okoskodások, magyarázatok egyik jellemzője látszólagos egyszerűségük. A Föld, a világ keletkezésének problémáját, archeológiai rejtélyeket néhány mondattal tudnak megoldani. Az egyszerűség azonban mindig csak látszólagos, mert a magyarázat elfogadása egy sereg ellentmondást eredményezne más ismeretekkel, melyek feloldásához csak úgy juthatnánk, ha a magyarázat racionális értelmezésénél lényegesen bonyolultabb lenne.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A tudományban nincsenek elraktározott ismeretek, hanem élő, folyton változó, alakuló, fejlődő ismeretek vannak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Elszigetelten nem lehet a tudományt művelni. A kollektivitás fontos eleme a tudományos tévedések feltárásának.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amennyire igaz az, hogy minden, valóban nagy jelentőségű felfedezés meghökkentő, annyira hibás az az okoskodás, hogy minden meghökkentő állítás, álta­lánosan elfogadott, alapvető fontosságú elmélet elvetése nagy felfedezést ígér.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csak egy dolgot nem tud megvalósítani e földi létében az ember: hogy a számokat egyértelműen visszafordítsa betűkre, anyanyelvére.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nagy traumákat követően a spiritualitás néha a lelki megküzdés egyedüli, valóban hatékony lehetősége. Egy katasztrófa után nem fordíthatod meg a megfordíthatatlant. Tudomásul kell venned valamit, ami ellen érzelmileg kétségbeesetten tiltakozol, amit egyszerűen nem akarsz elfogadni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ne kérd, hogy ígérjem meg azt, amit nem tudok!
Szeretlek, és melletted vagyok.
De tudom jól, hogy eljön majd a nap,
És nem lesz semmi, ami majd visszatart.
Mert sehol sem tudtam megnyugodni még.
S ha nem lennék szabad, élni sem tudnék!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha nagyon sok választási lehetőséged van, felelős vagy azért, ami veled történik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A legjobb, amit szabadságunkból hasznosíthatunk, ha megtanulunk lényeges dolgokban jó döntéseket hozni, és megszabadítjuk magunkat attól a tehertől, hogy túl sokat foglalkozunk lényegtelen és jelentéktelen dolgokkal.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mikor a gyermek gyermek volt, ilyeneket kérdezett folyton: "Miért vagyok én én, s miért nem te? Miért vagyok én itt és miért nem ott? Hogy kezdődött az idő és hol ér véget a tér? Életünk ezen a földön nem csupán egy álom?"

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tudományosan képzett, kritikusan gondolkodó elmék számára az áltudományos munkák olvasása olykor szórakoztató. Kesernyéssé csak akkor válik az olvasó szájíze, ha arra gondol, hogy a szerző nem tréfának szánja művét, és vannak olvasók is, akik komolyan veszik ezeket a hóbortos írásokat. A tudománnyal foglalkozók számára azonban feltétlenül hasznos az áltudomány megismerése. Az áltudomány: torzító tükör, melyben a kutató hibái - módszerbeli és jellemhibák egyaránt - karikírozva jelennek meg.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy vallásos közösségben való részvételre lehetőségként tekintünk, csak olyan közösséget választunk, ami megadja nekünk azt, amit a vallástól elvárunk. Néhányan érzelmi beteljesedést kereshetnek. Néhányan pedig társadalmi kapcsolatokat kereshetnek. Néhányan pedig életük speciális problémáira találhatnak erkölcsi irányítást és segítséget. Így válnak a vallásos intézmények a kényelem, a nyugalom, a szellemiség és az erkölcsi gondolkodás piacává.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Isten tehát megteremtette az embereket, akik rendelkeznek bizonyos képességekkel és szabad akarattal, ám amint használni kezdik ezeket a képességeket és a szabad akaratukat, a pokolba jutnak érte, vagy más büntetést rónak ki rájuk emiatt? Más szavakkal: megteremtik az embert a rendkívüli képességeivel, ám az élet értelme abban áll, hogy azokat nem használhatja, különben megbüntetik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az irodalom nem feltétlenül az életerő jele. (...) Olyan furcsa jégzajlás indul az ember agyában, hogy gyakran összekeveri a valóságot a fikcióval, a képzelgésekkel, és rejtett összefüggésekre jön rá. Az irodalom olyan, hogy az ember kitalál valamit, és elkezdi írni. Nem feltétlenül önvallomást. Aztán mégis önvallomás lesz belőle.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

S a zongorán újra szól egy dal,
Hogy hangszerbe zárt szívem él!
De tartozom még egy álommal,
S hangom után talán megfordul a szél.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Jaj, fenyőfák, kicsi fenyőfák,

holdfénybe mártott végtelent szopogató

csecsemők, a hó zizegő pólyáját letépik rólatok,

fűrészek heródes-fogsora mélyed torkotokba!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az élet egy játék - ismerjük meg a szabályokat és játsszunk jól. Egy jó játékos éber, így könnyű számára a tolerancia és rugalmasság, nem ragad le túl hosszú időre bizonyos jeleneteknél, a szabályoknál, vagy bármelyik más játékosnál, megadja a kijáró tiszteletet és figyelmet, de folyamatosan halad tovább. Egy jó játékos a saját szerepét játssza, és nem próbálkozik azzal, hogy a másik szerepét játssza el.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Vajon nem tévedtem mellékvágányra? Hol szaródott el minden? Vár rám valaki valahol? A három testvérem bátorított és felrázott kicsit, és én úgy tettem, mintha segíthetne rajtam a jó szándékuk. (...) Mert az élet, végül is, mégiscsak egy blöff, vagy nem?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Most úgy érzed magad, hogy a világ összes drogját ki szeretnéd próbálni, de a világ összes drogja sem tudná megváltoztatni azt az érzést, hogy az egész életed csupán egy álom volt, és csak most ébredtél fel belőle.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Talán rossz időben, rossz helyen,
De teszem a dolgom,
Hisz ez a sorsom,
Ez a végzetem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az embernek egyedül kell viselnie a maga poklát, még ha egy-egy kósza kérdés megnyitja is a régi sebeket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Hadd éljek úgy, nagy szárnyakon,
Mi a mélybe húz, vagy átkarol.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Attól, hogy így van, nem biztos, hogy így is van jól.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Megbámultam a történelem előtti tálak, kanalak, fésűk képeit. Visszamenni egy, netán két évet, lehetetlen volt, abszurd. Visszamenni évezredeket - ó, hát az... semmi.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azon elmélkedtem, mivel töltsem az időt ma és holnap, itt és ott, mert megéreztem az idő mérhetetlen áramlását: határtalan volt, mint a levegő. Hiába, kiskorunktól fogva hozzászoktattak bennünket, hogy ne adjuk meg magunkat alázattal az időnek, hanem legyünk valamiképpen úrrá rajta.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A múlt velünk él.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás