Legfrissebb idézetek

Jó cselekedeteid forrása ne legyen csak a részvét, hanem a szeretetteljes együttérzés, mert a részvét csak rövid ideig tartó fájdalom, mely az adakozással lecsillapodik. És van gőgös részvét is, mely azért sajnálkozik, mert magát gazdagabbnak képzeli. Cselekedd a jót együttérzésből, mert ez összeköt téged embertársad lelkével.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A részvét rokonszenv a fájdalomban, vagy a szomorúságban.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy szótár, egy élet is kevés,
Hogy leírjam, szívemnek mit érsz.
Tudom, nem csapsz be, ha ígérsz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindenről KELL TUDNI beszélni, de nem feltétlenül KELL BESZÉLNI is mindenről.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Meggyőződésem, hogy újra fel lehet építeni a bizalmat, még akkor is, ha egy kicsit óvatosabbá válik az ember.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha valaki megsért téged és te élesen vissza akarsz vágni, előbb végy mély lélegzetet és ne beszélj addig, amíg gondolataid teljesen meg nem nyugodtak. Ez a módja a lélegzésnek, védelem az élet minden viszontagságai közepette, mert erőt, hatalmat kölcsönöz és a nehéz napokban reményteljesebbé és vidámabbá tesz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A fehéret speciel utálom, mert határtalan. Fehér éjszakák, fehér zászló, fehér papírlap, fehér hajszál (...), sőt a fehér tulajdonképpen nem is szín. Maga a semmi, mint a csönd. Szavak nélküli zene, zene nélküli csönd. A csönd: fehérség. Nem bírom a csöndet, sem az egyedüllétet, ami ugyanaz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A tömegbe lépsz és csak állsz egyedül,
Majd egy porszem leszel, ami elvegyül.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aki magányos (...) - az a Földön is, a mennyben is az.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az én időmben - kezdi -, az emberek nemigen tudtak mást csinálni, mint beszélgetni. (...) Nem volt mozi és nem voltak autók. Tehát beszélgettünk. Megtanultam, hogy bárkivel lehet beszélgetni, feltéve, hogy kitalálod, miről beszélgetne veled szívesen.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha az ember megbocsát valamit, akkor azzal nem semlegesíti a korábbi tetteit, és nem teszi meg nem történtté a megbántás tényét sem. Ugyanakkor elismeri, hogy valódi megbánásra került sor, és készen áll a kapcsolatuk folytatására.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Megbocsátani annyi, mint már nem gyűlölni, lemondani a bosszúról.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mint író, könnyezve s alázattal fogadom az ihletet az emberek lelkéből fakadó átélt, sokrétű életet. Mint operettszerző, bohém s csodás szeretetet mutatva a külvilág felé, meghatva a világ létezésétől, alkotom dalaimat. Mint költő, vágyaim szárnya repít tova oda, hol múzsám vár, hogy újra átéljek egy szívdobbanást. S e háromság nevem: Művész!, ki visszaadja az emberekről másolt méltóságot az embereknek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az Úristen soha nem csuk be egy ajtót anélkül, hogy kinyitna egy ablakot.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nincs járható út.
Elnyel a mélység,
De valami van,
Ami visszahúz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nézd, ez az én harcom,
És csak nekem ég az arcom.
A remény bennem
Csak addig él,
Ameddig én életben tartom.
Még bírja a testem,
Nem kell pánikba esnem.
Vannak még csodák,
Csak mondd,
Hogy merre keressem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A végzet nem várhat,
Tényeket torzíthatsz,
A végén ordíthatsz.
Hiába a béke,
Egyszer csak vége.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Gondolataim szanaszét kószáltak, s leszaggattak minden reményvirágot, mellyel útjukon találkoztak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az álmok olyanok, mint a csillagok: csak akkor pillantod meg őket, ha a mesterséges fényforrások kialszanak, pedig addig is ott voltak. Csak te nem láttad őket, mert a többi fény elnyomta a ragyogásukat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az álmainkat nem készen kapjuk, lassanként bontakoznak ki, talán végül másként is alakulnak, mint ahogyan megálmodtuk őket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A emberiség csakis akkor képes előrehaladni, és ezáltal hinni önmagában, ha az egyes ember hisz abban, ami meghaladja a korlátait - vagyis az álmaiban.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A tenger végtelen szabadságával szemben nem az a lényeg, hogy hajód legyen, hanem hogy legyen hová menned, legyen egy álom, egy kikötő, amiért érdemes átkelned azon a rengeteg vízen.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az embernek nem szabad mások álmait megvalósítania, ha annak az az ára, hogy félre kell dobnia értük a sajátját.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Biztatnak, hogy álmodj, aztán alig kezdtél hozzá, máris az utadat állják. Irigykednek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az igazi álmoknak az akadályok adnak erőt. Máskülönben nem változnak tervekké, hanem csak álmok maradnak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Soha nem lesz már olyan, mint régen. Más lesz. De ez nem jelenti azt, hogy rosszabb.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem lehet egy érzést feldolgozni, ha elfutunk előle, de az sem old meg semmit, ha állandóan rágódunk valamin. Szőnyeg alá sem szabad söpörni az ügyet. Az a legjobb, ha megtaláljuk az egyensúlyt a két szélsőség között: időnként az érzéseinkkel foglalkozunk, máskor meg eltereljük a figyelmünket és mást csinálunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha az ember megvizsgálja a saját érzéseit, egyértelműbbé válik, milyen zavarosak és ellentmondásosak is azok.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szeretetet az élőknek kell adni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ez a boldogság titka: önmagunknak lenni, és kész. Tenni, ami a lényünkből fakad.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Sokszor gyerekségek okozzák legnagyobb örömünket, és nagyon gonosz dolog semmivé tenni az ilyen örömöt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az életet szépnek érezte, és már arra is rájött, hogy az igazi boldogság titka: felismerni a boldogságot akkor, mikor az ember éppen megéli, s nem utólag visszavágyódni rá.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tudd meg, gyermekem, senki sem lehet elég öreg, ha a boldogság megtalálásáról van szó!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Megpróbáltam elmenekülni az arcomat égető könnyek elől, mert talán nem akartam beismerni a gyengeségemet. Talán a magányomban és a fájdalmamban akartam gázolni. Vagy a sírás is olyan, mint bármi más, amit teszünk. Akkor a legjobb, ha nem bukunk le.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Bár az igazság felszabadíthat, az nem jelenti azt, hogy nem fáj.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás