Legfrissebb idézetek

Kit szeressek, ha nem téged?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Én sem volnék, ha nem volnál,
ha te hozzám nem hajolnál,
te sem volnál, ha nem volnék,
ha én hozzád nem hajolnék.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem tagadom, milyen szörnyen kívánlak;
szívem pokol, megmutatom, hogy ég;
de hisz tudod, választóvíz szerelmem,
melyben megtisztul az érzékiség.
Nekem szabad egyedül Érted égnem;
mindenki bűnös, ha kíván, csak én nem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nincs szebb ajándék,
nekem nem kell már semmi,
csak veled szeretnék önmagam lenni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nicknek állandó harcot kellett vívnia önmagával, nehogy belefeledkezzék a hívogatóan szép szempárba... és gyöngéden magához vonja a testét... és elmesélje neki minden titkát... és hogy sérült lelkéből elkergesse azt az őrült, mégis csodás gondolatot, hogy Elizabeth mellett még a lehetetlen is lehetséges volna.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Úgy szeress, hogy hulljunk a semmibe,
Úgy szeress, haljunk kicsit bele.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amikor megérintette az ajkát, olyan volt, mintha tűk fúródnának testének minden egyes pórusába. De nem fájt, csak bizsergető érzés volt. Melege volt és fázott egyszerre, és valami új érzés áradt szét benne, valami teljességgel zavarba ejtő.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember az egyetlen állat, amelyik elpirul, nevet, vallása van, háborúzik, és szájon csókol. Tehát fogalmazhatunk úgy is, hogy minél többet csókolózik az ember, annál emberibb.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha álom volt, mit tőled kaptam,
ébrednem kell, azt hiszem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Hogy szeretlek-e, Raven? Téged?! Az olyan lenne, mintha egy jégtömböt szeretnék. Nem, még csak nem is olyan, mert a jég idővel megolvad, de te, te soha.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Elzárkózva mindenkitől,
zsibbasztó tüzekben megedzve,
fájó tüskék nőttek szívemből,
sebekkel vagyok keretezve.
Mit bánod Te, hogy e keret mi?
s olyan mindegy, mi lesz belőlem.
Istenem, hogyan is lehet
szerelem nélkül így szeretni!?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A nők ugyanúgy megérzik a szakítást, mint a kutyák a közelgő földrengést. Amikor még semmi jele nincs.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

- Azt mondják a házasság egy élő sír.
- Annak biztos az lesz, aki hozzád megy!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A legjobban olyan férfi után vágyódunk, aki szeret bennünket, és nem fecseg róla.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Arra is gondolni kell, hogy a nevelésnek milyen nagy befolyása van az emberekre. És erre a nevelésre nemcsak a szülőknek, a tanítóknak, a legközelebbi rokonoknak van befolyásuk, de a kívülállóknak, idegeneknek is. Ott van az élet ezernyi eseménye, ami sokkal nagyobb befolyást gyakorol az egyes emberekre, mint a tulajdonképpeni nevelés. Egyetlen színházi est, egyetlen rossz könyvnek az olvasása, egyetlen erkölcstelen kép a szülői nevelés minden eredményét leronthatja.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Én Uram, csak arra kérlek,
Vigyél hírt a kétkedőknek,
Ne apadjon ki a forrás,
Add, hogy legyen gyermekáldás.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A gyerekeknek minden javakból a legjobbat szoktuk juttatni - a versekből, az irodalomból is azt kellene.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nagyváros, nagyváros,
ne csábíts te engem,
maradok holtomig,
itt, ahol születtem!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Optimista vagyok. Hiszem, hogy jót hoz a jövő. És ha csekély mértékben ehhez én is hozzájárulhattam, akkor meg vagyok elégedve.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mennyi bűne van annak az ezerfejű hidrának, amit mi közönségesen "társaság"-nak nevezünk. És éppen ez a társaság ítélkezik a legteljesebb nyugalommal afölött a tagja fölött, "akin" kiütközik a fekély, amelyben a "társaság" szenved. Milyen ájtatos szemforgatással, milyen orrfintorral, milyen messzire igyekeznek az emberek elkerülni azt a szegény ördögöt, aki elég szerencsétlen volt, hogy éppen rajta ütött ki a társadalom általános fertőzöttsége.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amióta beszélni tudnak az emberek, szavalnak mindenféle szépet, és amíg mondják, talán még maguk is elhiszik, aztán amikor arra kerül a sor, valami olyan disznóságot csinálnak, hogy az még a saját várakozásukat is felülmúlja. Én nem hiszem, hogy van ideális megoldás a társadalmakra. Egyáltalán nem hiszek semmilyen ideális megoldásban. Az egyedüli, amiben hiszek, hogy van jó és rossz. Emberi vonatkozásban persze. És a jó nem azért van, hogy győzzön. De van.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A forradalmaknak (...) az egyetlen eredményük, hogy ellenkező előjelű, újabb forradalmakhoz vezetnek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minél hamarabb térünk vissza a törzsi szövetségek hősi korszakához, annál biztosabban jutunk el az inkvizícióhoz, a titkosrendőrséghez és egy romantikus mázzal bevont gengsztervilághoz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy nép történelmében döntő tényező az átlagember.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Emlékezz Epikuroszra: Ha kénytelen vagy a tömeg között élni, vonulj vissza önmagadba.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amiről egy nemzedék álmodik, az a következő nemzedék számára már valóság.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ismereteink fejlődése lényegében abban rejlik, hogy haladunk a problémáktól a még bonyolultabb problémák felé.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A technika erőfeszítés annak érdekében, hogy elkerülhessük az erőfeszítéseket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Olyan kor van most, hogy a nyomulás

általános követelmény, a vonulás
többiekkel menni, max. előzgetni, ennyi.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A tanár személye fontosabb, mint az, amit tanít.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden nacionalizmus zsákutca. Próbáljuk csak meg a jövőbe vetíteni őket és meglátjuk, hol a határuk. Onnantól aztán nincs kiút. A nacionalizmus mindig a nemzetalkotó elvvel ellentétes mozgás. Kirekesztő jellegű, míg a nemzetalkotó elv befogadó. A konszolidáció korszakaiban mindazonáltal pozitív érték és magas szintű norma a nacionalizmus. De már minden nagyon is konszolidálódott, a nacionalizmus már csak hóbort, s ürügy, ami csak arra jó, kitérjenek egyesek az alkotás és a nagy feladatok elől. Az, hogy milyen eszközökkel él, és hogy miféle embereket lelkesít, ékesen bizonyítja, hogy a nacionalizmus a történelmi teremtő munkának épp az ellentéte.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha bárki betör (magyar földre), tiltakozunk ellene, fölemeljük óvó szavunkat és apellálunk a világ művelt népeinek ítéletére, de fegyvert nem szegezünk ellenük.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A császár elleni összeesküvést csak akkor hiszik el, amikor a császárt már megölték.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minél kisebb lesz az ország, annál nagyobbra növök én. Mikor ellenzéki vezér voltam, megvolt egész Magyarország, amikor miniszterelnök lettem, elszakadt Horvátország és Szlavónia; öt megye marad, amire köztársasági elnök leszek, és Pest-Pilis-Solt-Kiskun vármegyéből fog állani az ország, mire király leszek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Jöttem, láttam, győztem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás