Legfrissebb idézetek

Ne oszd meg az álmaidat olyanokkal, akiknek nincsenek álmaik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tegnap éjjel álmomban
rózsák nyíltak ágyamban,
a zöldbékák kánonban
énekeltek a lombban.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Veled zuhanok a végtelenbe,
beleálmodlak az életembe,
emlékedet a szellő hozza,
bánatomat az eső mossa el.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha sok-sok szenvedéssel is, s igaz, lassan, de fordul a világ,
De jó lenne, ha néha a Jóisten kicsit jobban is ügyelne ránk,
Ne mondjunk le az álmainkról, bárki bármit is tegyen,
Mától minden dallam üzenet legyen.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amikor szeretsz engem, akkor úgy érzem, mintha Isten megbocsátaná nekem, hogy ilyen csődtömeg vagyok.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az érzelmek saját életet élnek, és éppen úgy halandók, mint mi, emberek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha szeretni akar, hát szeresse azt a gyűlöletet, ami elemészt engem, és én cserébe szeretni fogom a szívét, amíg kétségbeesésbe nem taszítom.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az érzelmeim összevissza kergetőznek bennem, mint rémült majmok a ketrecben.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az értelem és az érzelem minden korban veszélyes.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Néha kinézek az ablakon, és hosszan szemlélem a csillagokat. Ilyenkor egy idő múlva azt gondolom, hogy a dolgoknak talán nem is az az igazi értelmük, amit mi tulajdonítunk nekik. Engem nem érdekel, milyen távolságra van tőlem a Nap meg a Hold. Nekem az teljesen mindegy. Beérem annyival, hogy láthatom és szerethetem őket. És ilyenkor az a különös érzés fog el, hogy nevetni van kedvem, amikor mások sírnak, és sírni mikor nevetnek!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az az igazi szeretet, amelyet a másik szeretetlensége soha nem tud kizökkenteni az állhatatosságából. Nem igazi az a szeretet, amely elfogy, ha a másik oldalon hálátlanságot tapasztal.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amikor az ember érzi, hogy úgy szeretik amilyen, amikor bizalmat és szeretetet tapasztal, akkor szíve mélyén táplálékot kap. S ha minket a többiek táplálnak, ez felhívás arra, hogy mi is táplálék legyünk azok számára, akik szenvednek, akik magányosnak, szerencsétlennek érzik magukat. Az ember így megtanul eledellé válni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A boldogság nem a külső gazdagságtól, nem a körülményektől, hanem az intimitás megélésének képességétől függ.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Túl sokszor ragaszkodunk ahhoz, hogy úgy szeressük az embereket, ahogy mi akarunk szeretni, ahelyett, hogy úgy szeretnénk őket, ahogy szükségük lenne rá.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A kisded mintha megérezte volna, hogy neki szól a kedves hang. Kerekre nyitotta fényes szemét, rábámult a férfira, pici szája mosolyra görbült. Battosz térde megrogyott a ráhulló gyöngédségtől. Lelke szétfolyt, akár a csurgatott nektár, és most úgy érezte, élete ünnepé magasztosult, innentől számára a gyermek az örök boldogság megtestesítője.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az erkölcs nem arra tanít, hogy boldogok, hanem hogy boldogságra érdemesek miként legyünk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy ember akkor is lehet boldog, ha semmije sincs, és látszólag semmi oka a boldogságra. (...) A boldogsághoz nem kell se rang, se vagyon, se kényelem, a boldogsághoz egyvalami a fontos, a tartósan jó közérzet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csak vidám szívvel vagyunk képesek gyönyörködni a jóban.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindenkinek csak annyi boldogság jut részül, amennyit viselni méltó.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Miféle világ ez körülöttem,
S hová lettek az álmaim?
Nem maradt semmim,
Te vagy talán az egyetlen.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy terv kudarca után nincs jobb vigasz, mint azonnal új tervet készíteni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Kilátástalan helyzet nincs. Ezt jegyezd meg! Vannak helyzetek, melyek próbára teszik az embert.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember mindig a tökéletességre törekszik, ennek ellenére a tökéletességet rendszerint csak egy nagyon kis területen érhetjük el, már amennyiben egyáltalán elérjük.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ne engedd, hogy amit nem vagy képes megtenni, befolyásolja azt, amit képes vagy véghezvinni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha elég nagyok az álmok és a vágyak, akkor a körülmények nem számítanak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem csak azok vagyunk, amit megszoktunk magunkról, de azzá is válhatunk, akikké szeretnénk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem magamban hiszek, hanem abban, amit csinálok.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Fel kell arra készülnünk, hogy át kell majd kelnünk bizonyos akadályokon, mielőtt az álmaink megvalósulnának.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ne a sebeidet nyalogasd! A sebek csak azt jelentik, hogy harcba szálltál.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden emberi nemzedéknek megvan a maga illúziója a civilizációval való kapcsolatáról: egyik nemzedék azt hiszi, hogy részt vesz a fölvirágzásában, a másik pedig azt, hogy kialvásának tanúja.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Akkor jönnek a fölfedezések, amikor az ember felkészült rá.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ami történt, megtörtént, de nem bánom, hogy annyi gonddal kellett megküzdenem, mert ezeknek köszönhetem, hogy eljutottam oda, ahova akartam.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Bárcsak erősebb lennék,
Legyőzném a hullámokat,
Nem csak tűrném, ahogy elragad a víz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Sok jót nem tanulhatsz tőlem, de azt szeretném véled megértetni, hogy az életküzdelemben az önzés energiája az, ami fenntart bennünket. Enélkül úgy járna az ember, mint az olyan farkas, aki tépőfogak és körmök nélkül születik farkasnak: a többiek fölfalják.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mondd, mennyit ér, ki téged
szívéből követne?
Mondd, mennyit ér, ki érted
véled szállna szembe?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás