Legfrissebb idézetek

Ha az életet választod, harcolnod kell a sötétség erői ellen.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Furcsamód a szakemberek sem bíznak jobban a képességeikben, mint az átlagemberek, vagyis csak annyira önteltek, mint bárki más, nem jobban. Továbbá csekély összefüggés van önértékelésük és a teljesítményük között. Tudni és a tudásunkról is tudni nyilvánvalóan két különböző készséget jelent.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azok az emberek, akik nem látják értelmét az életnek, sokszor úgy érzik, hogy csak a környezetet szennyező hulladékok. Azt hiszik, túl sok helyet foglalnak el. Ezért akarnak a lehető legkisebbek lenni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Kisebb-nagyobb mértékben minden tükör varázserővel bír. Aki túlságosan sokat ül előtte, azt könnyen megbűvöli. (...) Szebbnek, jobbnak, okosabbnak tartja magát, mint amilyen valóságban. Hazug dolog a tükör, de csak félig, ezért olyan veszélyes.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Légy önmagad. A világ imádja az eredetit.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ostorom saját hátamon csattan,
Minden pofont magamnak adtam.
Egy darab a fényből, bennem a szándék,
Nem verekednék, már nem anyáznék.
Megláttam, ahogy vergődik énem,
De nem hagyom el, már többé nem.
Az élet elfogad, te őt miért nem?
Az ördögöt megingatom hitében.
Angyalok vagytok, de szárnyak híján
Majomjelmezben ugrálsz az indán.
Szeretlek, mert én szeretni jöttem,
Ez van, ennyi telik tőlem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Néha, ha túl nehéz a keresés, könnyebbnek látszik feladni, pedig csak a keresés a fontos. Lehetőséget ad az embernek, hogy megtudja az igazat önmagáról.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Sajnos az ember túl jól ismeri magát ahhoz, hogy pár másodpercnél hosszabb időtartamra becsaphassa.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember soha nem fedi fel olyan világosan a saját egyéniségét, mint amikor leírja másét.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindenkiben van olyan rész, amit nem szeret magában. Úgy cipelitek, mint egy súlyt. A szerencsések rájönnek, hogy ha túl nehéz lesz, úgy dönthetnek, hogy leteszik. Ekkor láthatják úgy a dolgokat, amilyenek valójában.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem a hiúság hajszol engemet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem bántam meg semmit. Nem úgy éltem volna az életemet azon az úton, ahogy tettem, ha közben azon aggodalmaskodok, hogy az emberek mit fognak mondani.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A félelem hallásból származik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A félénk ember a veszély előtt ijed meg, a gyáva a veszély közben, a bátor a veszély elmúlta után.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha először nem létezik is konszenzus, csupán a látszata, a csoport az összetartozás-érzés által valósággá változtatja a látszatot, s közben eloszlatja a felmerülő kételyeket. Ez a folyamat nyilvánvalóan erőteljesebben működik olyankor, ha a csoporttagok már eleve osztoznak közös gondolkodási sémákban. Minden olyan információt, amely szembemegy a közgondolkodással, elhárítanak, nem vesznek róla tudomást, vagy tévedésnek minősítenek, s a csoporttagok mindig úgy távoznak a megbeszélésekről, hogy megerősítve érzik nézeteiket, és jobban meg vannak győződve az igazukról, mint valaha. A csoportgondolkodás helyzetében a megbeszélés nemcsak hogy nem bátorítja a nyitottságot, hanem ellene is dolgozik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azért, mert meglátunk egy ajtót, még nem biztos, hogy be kell mennünk rajta.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy titkot néha úgy lehet a legbiztosabban megőrizni, ha titokban tartjuk, hogy titok.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy titok mindig ígéret, de éppúgy lehet börtön is.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tudod, miért akarlak? Nem tudtam, hogy elveszett voltam, míg te meg nem találtál. Nem tudtam, mi a magány, amíg az első éjszakát nem töltöttem nélküled az ágyamban. Te vagy az egyetlen, aki tökéletes az életemben. Rád vártam, amióta csak élek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szerelem nem racionális tervezgetés, átfogóan nagy, lélekmélyi és világméretű együtt-tervezés... Az eget keresi a két szerelmes, ahogy a gótika fölboltozta lelkét a végtelenbe, és benne az apró ember fölistenült a térbe.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Őrizkedjél az olyan nőtől, aki, míg fiatal volt, csak szeretkezett, és csak mikor vénül, akkor kezd szeretni. A késő szenvedély nem melegít, hanem csak éget. Olyan ez, mint mikor ősszel tüzet fog a tarló: hamuvá égeti a késői virágot.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

- Miért tetted ilyen bonyolulttá a szerelmet? Nem lehetne legalább ez könnyű?
- A szerelem nagy, a fény a világegyetemben. És egy ekkora fénynek az árnyéka is nagy.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A nagy szerelemnek tulajdonképpen sosem volna szabad elmúlnia. És ha mégis, akkor legalább az elmúlás fájdalmának kellene örökké tartania.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szerelem soha nem akkora, amekkorának az ember gondolja, amíg benne van.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szerelem az adni tudás képessége nélkül olyan, mint egy kert, amelyben nincs virág. Én minél többet szerettem volna adni neki magamból. Nagyon szerettem volna, ám egész idő alatt kőfalba ütköztem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szerelemnek célja van, meditatív állapot, mely elaltatja a logikát, hogy az emberek egymásra találjanak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

El lehet terelni a folyót, dacolni lehet a tenger viharaival, meg lehet hódítani földeket, országokat, le lehet győzni a legvadabb bikát, de tiszta lélekkel tiszta társra lelni a legnehezebb ezen a világon.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Néha a vonzalom egy félénk virág, aminek idő kell a virágzáshoz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Te értetted meg velem,
hogy milyen rejtelmes mély
és csodálatos a férfinak és a nőnek a viszonya,
hogy nem véletlenül akadnak egymásra.
Hogy a szerelem nemcsak ölelés és csók
és az érzések tavaszi mámora,
hanem a léleknek csendes boldogsága,
láthatatlan és mégis ott van mindenütt,
mindenben.
Néma és mégis sokatmondó,
még ha az ajkak meg sem rebbennek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A többiek élő görög tragédiák voltak,
a többiek ködszerű gondolatok voltak,
a többiek álmok voltak a metró üvegén,
a többiek hópelyhek voltak, mik elolvadnak a kéz melegétől,
(...)
a többiek csak asszonyok, asszonyok voltak,
a többiek...

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha látnám a fényed,
Jobban nem vágynám.
Ha tudnám, hogy érzed,
Akkor sem bánnám,
Hogy épp úgy, mint mások,
nem láthatlak már.
Ha a szívemben tudlak, az több annál,
ami jár.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Annyira szeretlek, hogy még a gondolat is fáj. Kérlek, higgy nekem. Te vagy számomra a fény, a véget nem érő nyár.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Irántad érzett szerelmem
lángja nem égeti el
könnyáztatta leplemet, mit magamra öltöttem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Sötét erdőn leszek kis ház,
Mely meleg fénnyel hívogat,
Érezd, hogy ha szólok hozzád,
Minden szavam simogat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Éppen elég tapasztalattal rendelkezem, hogy meg legyek győződve róla: mi ketten egymáshoz tartozunk. Pontosan kiegészítjük egymást, úgy, ahogyan a hegyek és a völgy egyetlen zárt egységet alkotnak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás