Legfrissebb idézetek

A vallásos szenvedés egyrészt egyben tényleges szenvedés, másrészt tüntetés tényleges szenvedés ellen. A vallás az elnyomott lények sóhajtása, szív a szívtelen világban, és lélek a lélektelen körülményekben. A népek ópiuma.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha szétnézünk az univerzumban és felemeljük azt a sok fizikai és csillagászati véletlent, amely létezésünkhöz hozzájárult, úgy tűnik, mintha az univerzum bizonyos értelemben tudott volna a jövetelünkről.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ó, ahogy minden egyes közép megdőlt
És a gondolkodó is csak Istenre gondolt,
Úgy a pásztor és a bárány útja elvált egymástól,
Mikor a kehely megtisztult a vértől
És minden kifolyt az egyetlen sebből,
Nem törődnek többé a kenyérrel, amit mindannyian ettek -
Ó, távoli, nyomasztó, beteljesült óra,
Ami egykor az elveszített Ént is magához vonta.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A rend, a szimmetria, a harmónia elbűvöl bennünket... Az Isten maga a tiszta rend. Ő az egyetemes harmónia megteremtője.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Fut az ISTEN az ember után,
mert mindent lát, és szánja nagyon,
guruló szívét csakhogy elérje,
hogy fut utána, hull bele vére!
Ott fut az utcán, ott fut a téren,
egész világon, sok ezer éven,
sok mérhetetlen, megérthetetlen,
keresztre írott szenvedésen át,
hulló Igével, kiontott vérrel,
viszonozatlan mély szerelmével
fut az ISTEN az ember után...

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tudod miért oszt Isten állandóan ilyen rossz lapokat nekünk? Egyszerűen azért, mert minden problémája amiatt van, hogy megteremtette az embert... és örökre megbánta a dolgot.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ahhoz, hogy lekössük a közönség érdeklődését, valamiféle bájnak, vonzásnak kell lennie. Érdekes történetnek érdekes emberekről, és végül el kell érnie a csúcspontra, ahol valami eldől.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A tehetség nem örökkévaló adottság, munka nélkül elapad, mint a forrás. Tehát dolgozni kell és örülni a kis eredményeknek is.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha hebehurgyán, oktalan beszélsz,
azt visszaszívni később már nehéz.
Ha kimondták, már elrepült a szó,
útjában többé nem gátolható.
Ha bánod is, kiadtad már magad,
kinek meséltél, rabszolgája vagy.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember szorgalommal minden téren elérheti azt, ami nem adatott meg neki természettől fogva, de a költészetben nem pótolhatja szorgalommal azt, amit megtagadott tőle a természet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A költői fenségesnek mindig együtt kell járnia a népivel.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azt hiszem, csak olyan könyveket szabad olvasnunk, amelyek mardosnak és furdalnak. Ha az olvasott könyv nem sóz egy jót a fejünkre, hogy ébredjünk, minek azt akkor egyáltalán kézbe venni?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Most már tudom, hogy van szívem, mert összetört.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindaz, amit nem szerettél bennem, másvalaki álmát hozta el.
S mindaz, amit nem kívántál tőlem, másnak adom, szívvel-lélekkel.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Volt, hogy elhittem neked,
Minden szép lesz.
Vár egy újabb állomás,
Veled egy újabb élet.
Kettőnkről szólt egy tánc az éjben,
És tudtam, nincs tovább.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mit ér neked a szívem,

ha így dobod csak el?

Mit ér a holnap, ha várlak,

de régen mást ölelsz?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A pillanatok, amelyeket valaha átéltünk, azokkal, akiket valaha ismertünk. Ezek összege vagyunk mi mindannyian, ezekből áll majd össze a történetünk. Ez lesz az emlékeink slágerlistája, amelyet újra és újra és újra lejátszunk magunkban.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

E földön minden mulandó
szertefoszlik mint a hab
minden percünk nagy kalandor
drágán adja amit ad
hiúságok hiúsága
életnek halál az ára
mit számít hogy mi a cél
úgyis csúfos véget ér.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Kettős életet élni nem gond. A hármas vagy négyes élet fog ki az emberen.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ujjlenyomatunk minden életen ottmarad, melyet megérintettünk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A cseresznyevirág (...) három nap alatt kinyitja szirmait, mintha egy rövid pillanatra alászállna az ég a földre. Örülünk, ha kinyílnak a bimbók, s ha elhervadnak, vigasztalódunk az emlékekkel. Hát nem ennyi az élet?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember életét a gondolatai alakítják. Ha a rosszra figyel, akkor csak a rosszat veszi észre maga körül, és az tölti be egész lényét. Ellenkező esetben szabadon marad a gondolatainak "fenntartott hely" egy része - legalábbis így tapasztalta -, és ebbe a szabadon maradt részbe beszivároghat valami jó is. Ha valaki dagonyázni akar a rosszban - hát csak tessék, de akkor ne csodálkozzon, hogy nem történik vele semmi jó.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha ajándékot kapsz az élettől, ne kérdezd, miért, és ne told el magadtól, hogy most nincs szükséged rá. Ajándékot sosem lehet rosszkor kapni. Bontsd ki, és élvezd!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Régebben sokkal közelebb volt az emberekhez a születés, a halál, a közösség együtt élte meg az ilyesmit. Ezek a dolgok mostanra eltávolodtak tőlünk, és olyan, mintha nem is kéne, hogy az életünk része legyen. Tudnunk kell elfogadni, és közelebb engedni magunkhoz az elmúlást, még ha ez a kicsit önző, individualista társadalom úgy is viselkedik, mintha sosem kéne meghalnia. Mintha a vagyonfelhalmozás is arról szólna, hogy sose halok meg.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Hiszem, hogy a sorsom sajnálja a sorsát.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Szépíteni minek bármit?!
Fétissé szelídül benned a múlt -
mindaz, mi belőle régen kihullt,
újra összeállni látszik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nyomot hagyunk az általunk megérintett életekben.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Úgy tűnik, a sors azokat segíti, akik teljes elszántsággal ki tudnak tartani valami mellett.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ki tudja mit visz és mit hoz a holnap
semmi sem múlik el egészen, lesz ami volt
és lesznek akik valaha voltak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Rájöttem, hogy a jelen, a pillanat fontosabb, mint a jövő (...) és közben az is kiderült, hogy néha a jelen, a pillanat magától értetődően átvezet a jövőbe.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mikor jó egy döntés? Csak utólag derül ki.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindig a holnapban reménykedünk, a holnap viszont valószínűleg tőlünk remél egyet-mást.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha szerencsés vagy, gyógyulásod az elvárt formában fog történni. Ha igazán szerencsés vagy, gyógyulásod olyan formában jön majd, melyről nem is álmodtál - olyanban, melyet az Univerzum kifejezetten neked tartogat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ellenségeit túlélheti az ember, de a biológiával szemben mindig alul marad.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy bizonyos kor után egyetlen nő sem vonzó délutáni szundikálás közben.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás