Legfrissebb idézetek
„ A vallásos szenvedés egyrészt egyben tényleges szenvedés, másrészt tüntetés tényleges szenvedés ellen. A vallás az elnyomott lények sóhajtása, szív a szívtelen világban, és lélek a lélektelen körülményekben. A népek ópiuma. ”
„ Ha szétnézünk az univerzumban és felemeljük azt a sok fizikai és csillagászati véletlent, amely létezésünkhöz hozzájárult, úgy tűnik, mintha az univerzum bizonyos értelemben tudott volna a jövetelünkről. ”
„
Ó, ahogy minden egyes közép megdőlt
És a gondolkodó is csak Istenre gondolt,
Úgy a pásztor és a bárány útja elvált egymástól,
Mikor a kehely megtisztult a vértől
És minden kifolyt az egyetlen sebből,
Nem törődnek többé a kenyérrel, amit mindannyian ettek -
Ó, távoli, nyomasztó, beteljesült óra,
Ami egykor az elveszített Ént is magához vonta.
”
„ A rend, a szimmetria, a harmónia elbűvöl bennünket... Az Isten maga a tiszta rend. Ő az egyetemes harmónia megteremtője. ”
„
Fut az ISTEN az ember után,
mert mindent lát, és szánja nagyon,
guruló szívét csakhogy elérje,
hogy fut utána, hull bele vére!
Ott fut az utcán, ott fut a téren,
egész világon, sok ezer éven,
sok mérhetetlen, megérthetetlen,
keresztre írott szenvedésen át,
hulló Igével, kiontott vérrel,
viszonozatlan mély szerelmével
fut az ISTEN az ember után...
”
„ Tudod miért oszt Isten állandóan ilyen rossz lapokat nekünk? Egyszerűen azért, mert minden problémája amiatt van, hogy megteremtette az embert... és örökre megbánta a dolgot. ”
„ Ahhoz, hogy lekössük a közönség érdeklődését, valamiféle bájnak, vonzásnak kell lennie. Érdekes történetnek érdekes emberekről, és végül el kell érnie a csúcspontra, ahol valami eldől. ”
„ A tehetség nem örökkévaló adottság, munka nélkül elapad, mint a forrás. Tehát dolgozni kell és örülni a kis eredményeknek is. ”
„
Ha hebehurgyán, oktalan beszélsz,
azt visszaszívni később már nehéz.
Ha kimondták, már elrepült a szó,
útjában többé nem gátolható.
Ha bánod is, kiadtad már magad,
kinek meséltél, rabszolgája vagy.
”
„ Az ember szorgalommal minden téren elérheti azt, ami nem adatott meg neki természettől fogva, de a költészetben nem pótolhatja szorgalommal azt, amit megtagadott tőle a természet. ”
„ A költői fenségesnek mindig együtt kell járnia a népivel. ”
„ Azt hiszem, csak olyan könyveket szabad olvasnunk, amelyek mardosnak és furdalnak. Ha az olvasott könyv nem sóz egy jót a fejünkre, hogy ébredjünk, minek azt akkor egyáltalán kézbe venni? ”
„ Most már tudom, hogy van szívem, mert összetört. ”
„
Mindaz, amit nem szerettél bennem, másvalaki álmát hozta el.
S mindaz, amit nem kívántál tőlem, másnak adom, szívvel-lélekkel.
”
„
Volt, hogy elhittem neked,
Minden szép lesz.
Vár egy újabb állomás,
Veled egy újabb élet.
Kettőnkről szólt egy tánc az éjben,
És tudtam, nincs tovább.
”
„
Mit ér neked a szívem,
ha így dobod csak el?
Mit ér a holnap, ha várlak,
de régen mást ölelsz?
”
„ A pillanatok, amelyeket valaha átéltünk, azokkal, akiket valaha ismertünk. Ezek összege vagyunk mi mindannyian, ezekből áll majd össze a történetünk. Ez lesz az emlékeink slágerlistája, amelyet újra és újra és újra lejátszunk magunkban. ”
„
E földön minden mulandó
szertefoszlik mint a hab
minden percünk nagy kalandor
drágán adja amit ad
hiúságok hiúsága
életnek halál az ára
mit számít hogy mi a cél
úgyis csúfos véget ér.
”
„ Kettős életet élni nem gond. A hármas vagy négyes élet fog ki az emberen. ”
„ Az ujjlenyomatunk minden életen ottmarad, melyet megérintettünk. ”
„ A cseresznyevirág (...) három nap alatt kinyitja szirmait, mintha egy rövid pillanatra alászállna az ég a földre. Örülünk, ha kinyílnak a bimbók, s ha elhervadnak, vigasztalódunk az emlékekkel. Hát nem ennyi az élet? ”
„ Az ember életét a gondolatai alakítják. Ha a rosszra figyel, akkor csak a rosszat veszi észre maga körül, és az tölti be egész lényét. Ellenkező esetben szabadon marad a gondolatainak "fenntartott hely" egy része - legalábbis így tapasztalta -, és ebbe a szabadon maradt részbe beszivároghat valami jó is. Ha valaki dagonyázni akar a rosszban - hát csak tessék, de akkor ne csodálkozzon, hogy nem történik vele semmi jó. ”
„ Ha ajándékot kapsz az élettől, ne kérdezd, miért, és ne told el magadtól, hogy most nincs szükséged rá. Ajándékot sosem lehet rosszkor kapni. Bontsd ki, és élvezd! ”
„ Régebben sokkal közelebb volt az emberekhez a születés, a halál, a közösség együtt élte meg az ilyesmit. Ezek a dolgok mostanra eltávolodtak tőlünk, és olyan, mintha nem is kéne, hogy az életünk része legyen. Tudnunk kell elfogadni, és közelebb engedni magunkhoz az elmúlást, még ha ez a kicsit önző, individualista társadalom úgy is viselkedik, mintha sosem kéne meghalnia. Mintha a vagyonfelhalmozás is arról szólna, hogy sose halok meg. ”
„ Hiszem, hogy a sorsom sajnálja a sorsát. ”
„
Szépíteni minek bármit?!
Fétissé szelídül benned a múlt -
mindaz, mi belőle régen kihullt,
újra összeállni látszik.
”
„ Nyomot hagyunk az általunk megérintett életekben. ”
„ Úgy tűnik, a sors azokat segíti, akik teljes elszántsággal ki tudnak tartani valami mellett. ”
„
Ki tudja mit visz és mit hoz a holnap
semmi sem múlik el egészen, lesz ami volt
és lesznek akik valaha voltak.
”
„ Rájöttem, hogy a jelen, a pillanat fontosabb, mint a jövő (...) és közben az is kiderült, hogy néha a jelen, a pillanat magától értetődően átvezet a jövőbe. ”
„ Mikor jó egy döntés? Csak utólag derül ki. ”
„ Mindig a holnapban reménykedünk, a holnap viszont valószínűleg tőlünk remél egyet-mást. ”
„ Ha szerencsés vagy, gyógyulásod az elvárt formában fog történni. Ha igazán szerencsés vagy, gyógyulásod olyan formában jön majd, melyről nem is álmodtál - olyanban, melyet az Univerzum kifejezetten neked tartogat. ”
„ Az ellenségeit túlélheti az ember, de a biológiával szemben mindig alul marad. ”
„ Egy bizonyos kor után egyetlen nő sem vonzó délutáni szundikálás közben. ”