Legfrissebb idézetek

Harminckét évesen őszülni - ez vagy büntetés, vagy kiváltság.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem volna semmi baj, ha az öregek emlékeznének rá, hogy ők is voltak fiatalok, és a fiataloknak is eszükbe jutna, hogy ők is meg fognak öregedni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A sírban majd eleget pihenünk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha nap mint nap szembesülünk a halállal, akkor az alázatra tanít.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem félek meghalni. Félek élő lenni anélkül, hogy tudatában lennék.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha majd télbe ájulsz, mint az útszéli fák,
Te is állva és büszkén csináld!
Azt a néhány kis ráncot, amit én tehettem rád,
Nagyon köszönöm!
Tőlük lettél pont ilyen szép!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Szívemen e nyomorult csillagon
eltűnni készül valaki
ezüstcsík marad utána csiganyom
a magány nem rövidtáv hanem maraton.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A mindentudás amorf szenvedélyére, a szétszóródásra, az iránytalan csapongásra, a tárgyát még alig érintő s azt máris elejtő kapkodásra, erre a kíváncsiságra, ami biztosan több, mint kíváncsiság, hiszen céltalan és a semmibe szalad, erre az izgatott szerteszét kalandozásra csak egyetlen gyógyszer akad: az olyan emberrel való érintkezés, akinek megvan az az adottsága, hogy a tudható dolgok körében mozog, hogy semmit el nem ejt, mielőtt teljesen meg nem ért és ki nem merít.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha a normális emberek elvárják, hogy mindent tudjanak egymásról, az összes titkot, hogy bírják ki? Hogy nem szédülnek bele?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az az ember kiegyensúlyozott, akiben ellentétes érzések zúgnak: szeretet és gyűlölet, kéjvágy és önmegtartóztatás, és aki ezeket az érzéseket összhangban tudja tartani. Aki egységet tart szerteágazó cselekedetei között.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Vetkőzni csak maszkig
tud, aki arctalan.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember tekintete nem hazudik. Szavakkal lehet hazudni, de a szem mindent elárul.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Semmi sem deríti fel gyorsabban belső rejtekhelyeinket, semmi sem leplezi le célirányosabban kisebb és nagyobb félrevezető manővereinket, mint egy bensőséges kapcsolat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindig becsülendő, mert igen ritka, ha valaki felvállalja a hibát, amit elkövetett.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A bölcs írások azt mondják, nem a hatalom vagy a keménység tesz erőssé. Az erő a szelídeké.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberek olyanok, mint az ólomüveg ablakok. Csillognak és ragyognak, amikor a nap kisüt, de amint beáll a sötétség, igazi szépségük csak akkor mutatkozik meg, ha a fény belülről fakad.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ne feledd, ha az emberek összesúgnak a hátad mögött, az csak annyit jelent, hogy két lépéssel előttük jársz!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha megáld minket az ég valamilyen képességgel, azt hiszem, bűn lenne nem élni vele. A tehetség felelősség. Természetes, hogy megteszem, amit tudok, és segítek vele másoknak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Kihasználni a szépséget nem nagyon lehet, annyi előnyt jelent, hogy az emberek jobban odafigyelnek a szép emberekre, de ha kiderül, hogy mindez üres héj csupán, akkor hamar el is fordulnak tőlük.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mi más titkos világot alkotunk. Helyet, mely csak szépséggel van tele. A gésa szó művészt jelent, és hogy gésa légy, azt jelenti, hogy olyannak kell látszanod, mint egy mozgásban lévő művészi alkotás. Haláltusa és szépség számunkra összefonódtak. A lábad fáj, ujjaid véreznek, még ülni és aludni is fájdalmas. Nem nevezheted magad igazi gésának, míg egyetlen pillantásoddal meg nem állítasz egy férfit.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha valami, vagy valaki mindenkinek tetszik, az legalábbis gyanús.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mily soknak tűnik olykor a kevés
máskor meg a sok milyen kevésnek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A mai vereség a kulcs a holnapi győzelemhez.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

- szeretkezés íze szádban
kibomlik, mint ejtőernyő
lelassított időtávban.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Valamelyik francia szocialista azt mondta, hogy a magántulajdon lopás. Én azt mondom, nyűg.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Olyan világban élünk, ahol mindenkit motiválni kell, csak abba nem gondolunk bele, hogy a motiváció hiányának is épp mi vagyunk az okai. Mára ebből is sikerült üzletet csinálni. Motivációs tréning, persze jó pénzért. Én aztán most úgy megmotivállak, hogy kettéáll a füled, s mindezt ráadásul hétvégén. Mert miért is ne töltenénk a hétvégét olyan emberekkel, akik hétköznap már sikeresen antimotiváltak minket? Talán jobban motiválná szegény áldozatot egy sörös focimeccses délután vagy a szerelmével megejtett könnyed séta a parkban. De nem biztos, valószínűleg nincs igazam, mivel nem vagyok motivációs szakember.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Fogom a kezed
vakét a vak zuhanunk
neked sincs szárnyad.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Te nem én vagyok
én nem te vagy két hiány
pótolja egymást.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csak akkor tudsz túllépni valakin, ha találsz olyasvalakit, aki iránt több érdeklődést tanúsítasz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Állandó harc lenne az életem, ha nem hagynék rá egy csomó mindent. Amikor tükörbe nézek, néha alig ismerek magamra... Mintha már nem is én lennék... Már eltűnt az egyéniségem egyik része. Mert abszolút nincs kedvem harcolni. Hagyom magam... elnyomni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy személy képes ajtókat megnyitni, de egyedül a személyiség képes nyitva tartani őket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Szinte minden válás akkor kezdődik, amikor itt már semmi kilátás a megoldásra. Ha azonban elválunk ágytól és asztaltól, az nem oldja meg a valódi problémát - mint ahogy a következő kapcsolatok sem. Előbb vagy utóbb ismét felüti a fejét a belső nyugtalanság, továbbra is keressük a lehetőséget a szex és a szív összefonására, szerelmünk testi kifejezésére. Ezt a vágyat mély, ősi ösztönök táplálják, és állandó nyugtalanságot okoznak. Ledönti a kényelmességünk, a megszokásunk és az erkölcsi elveink által állított védőbástyákat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minél inkább megnyitjuk a szívünket egy másik ember előtt, annál sebezhetőbbé válunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A legbüszkébb, legönállóbb ember is a körülötte lévőktől függ abban, ami a legnagyobb hatással van a jellemére az életben.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindig az irányít egy kapcsolatban, akit kevésbé izgat a dolog.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás