Legfrissebb idézetek

A szeretet az mindenbe belebújik, s mindent könnyebbé tesz. Talán még a halált is.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mert mi vagyunk
az igazi temető, szívünk a megtelt sírgödör,
fekszik benne az ifjú halott, jár, kél, él,
mosolyog, sorra mondja az emlékeit, verset
ír, Párizsba utazik, fényképeket mutogat,
soha el nem múló nyárban csónakázik,
soha nem öregszik, s míg élünk, meg sem halhat,
s vigasztalásul kigyújt bennünk egy kis örökkévalóságot.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A halálnak nincs romantikája, de mégis húz magához,
Úgy várok rá, mint arra, mikor ajkam ér a szádhoz.
Menny vagy pokol, könyörgöm, vegyél magadhoz, kérlek,
Nincs más vágyam, mint hogy boldogan nyugovóra térjek végleg.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mikor a teve elfárad, és gyilkosan tűz a nap, s közel és távol sehol egy oázis, a halál maga a megváltás. Az élet körforgása. Tökéletes. Az életben a halál a legjobb, hiszen az élők csak akkor találnak nyugalmat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A madár, begyében a tövissel, változhatatlan törvénynek engedelmeskedik; nem tudja, mi űzi-hajtja, hogy fölnyársalja magát, s dalolva haljon meg. Amikor a tövis beléhatol, még nem tudja, hogy a halál közeledik, csak dalol, dalol, amíg csak annyi élet van benne, hogy egyetlen hangot kiadjon. De mi, amikor a tövisre fölnyársaljuk magunkat, mi tudjuk. Mi értjük. És mégis, mégis megtesszük. Mégis megtesszük.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Most mondd meg, ha belenézhetnél egy kristálygömbbe, látnád a halálod, és tudnád, hogy holnap, vagy a jövő héten történik, mit tehetnél? Leülnél rágni a körmödet, átkoznád a világot és gyűlölnéd az életet? Vagy úgy élnéd le utolsó néhány órádat, mintha a halál nem számítana? Úgy értem, jobb életet élnél addig? Vagy inkább sajnálnád magad, el lennél keseredve és megátkoznád a napot, mikor világra jöttél?
Nyilvánvaló, hogy senki sem tudja, mikor fog meghalni. Nem is tudhatja. Nem is akarná tudni. Egyetlen dolga marad: bátor, teljes életet élni, minden egyes nap.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A Halál nem szed túszokat, csak rabszolgákat. Számíts rá. Mert a Halál gyűlöli az Életet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Meghalok és feltámadok minden nap, minden egyes festményemben. Azért dolgozom, hogy megmutassam, amit magam sem értek, amit olyan rosszul fejezek ki, de amit azért tudok. Egyszóval a titkomat. Drága barátom, Maeterlinck... azt mondta: "Az élet titok, a halál a kulcs, az pedig, aki elfordítja kulcsot, eltűnik titokban."

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A haláltól nem szabad félni. Úgy lehet, mire odajutunk, fényesebb lesz, mint az élet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Gyere vissza, ne engedd, hogy belefulladjak a bánatba,
Egyedül nem fog menni, még szükségem van a támaszra.
Hol sírjam ki magam, hogy beszélhetnék egy halomnak?
Nem hallgat meg az ég sem, hát hogy hihetnék most magamnak?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindannyian egyformák vagyunk. Akkor emlékezik barát a barátra, amikor az életnek vége szakad, amikor valaki súlyosan megbetegedik vagy meghal. Akkor bezzeg megvilágosodik előttünk hirtelen, milyen nagy veszteség ért bennünket, ki volt az illető barát, miről nevezetes, miféle tetteket vitt véghez.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberek mindig többet gondolnak arra, amit nem szeretnének, mint amire vágynak, ezért teljesülnek be a rossz dolgok.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberek igaz természete az, hogy valami uralkodjék felettük, legyen az faj, vallás, hagyomány vagy hatalom.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberek kíméletlenek azzal, aki nem tudja tiszteltetni magát.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az udvariasság (civilité) olyan zsargon, amit az emberek egymás iránt érzett ellenszenvük elrejtésére találtak ki.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Kell a félelem és kell a halál, hogy az emberek megtanulják szeretni egymást.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A modor lesz az első, amivel foglalkozni fogunk, kedvesem. Nem mintha bármi baj is lenne az illemtudásoddal, no de éppen ez itt a bökkenő. Túlzottan udvarias vagy. Így hát, amit meg kell tanítanunk neked, az nem más, mint a lenézés és a megvetés. Meg kell tanulnod úgy nézni az emberekre, mintha csak valamilyen rossz szag csavarná az orrodat. Csak az olyan emberek lehetnek elég jók a számodra, akik tényleg olyan jók, mint te.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Kétféle agyvelő van. Az egyik a bántatlan, az tele van szeretettel, a másik a gyötrött, abban nincs semmi szeretet sem, csak iszonyú rosszindulat. (...) Az kiforgat mindent a maga valóságából, s minden jótett számára gyűlöletes hátteret keres.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azt mondják, a szerelem vak. Dehogy vak, inkább élesen lát. Felfedezi a sok jót, ami valóban megvan abban, akit az ember szeret.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Megértettem, hogy a kommunizmus nem tud és nem is fog fennmaradni. Az emberek természete miatt. Megértem, hogy a demokráciának van egy kis esélye. Az emberi természet miatt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy férfi egyedül, hátát a falnak vetve, akinek a büszkeségén és a méltóságán kívül semmi vesztenivalója nincs, a legveszélyesebb vadállat lehet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindenki, aki csak a fél szemét is nyitva tartja, elindul valamerre a világban. Még ha csak a fél fejével gondolkodik is.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ne ítéljük meg valakinek érdemét nagy képességeiről, hanem arról, hogy ezeket miként használja föl!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberiség egyetlen nagy tanítómestere a történelem. A nevek, a helyszín változnak, a haditechnika fejlődik. De egyetlen dolog, csupán egy, ugyanaz marad - az emberek természete.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem léphetsz rá valamire, aminek nincs gerince, és nem várhatod azt, hogy összetörjön a háta.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindenki magának tulajdonítja a sikert, de a balszerencsét a sorsnak róják fel.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az, hogy egy mártír meghal, bizonyítja, hogy nem volt gyáva, de nem jelenti, hogy nem volt őrült.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindenkinek a maga lelkiismerete szerint kell eldöntenie, miképp cselekedjék ahhoz, hogy megőrizzen valami tisztességet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ő szemükkel látunk, csakúgy, mint a magunkéval. Odaadóbban figyelünk, elmélyültebben gondolkozunk, egy oly vidéket derítünk fel, melyet korábban nem ismertünk. Szükségünk van a kedvességükre és a gondoskodásukra - és örömmel vesszük észre, hogy nekik is szükségük van ránk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Te valóban nagy ember vagy... Te nem fogod összeszedegetni az élet apró-cseprő dolgait, a maradékokat, magad fogod megteremteni a rózsádat, életet fogsz teremteni. A szépség igazi varázslója vagy, és annyi jót tudsz tenni a többi emberrel. Meg fogod tanítani őket arra, hogy szeressék az életet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Úgy vélem a csipke a valaha készült egyik legszebb utánzata a természet fantáziájának; a csipke mindig felidézi számomra azokat a egyedülálló tervezéseket, melyeknél a fák ágai és levelei hímezik az égboltot, és nem hiszem, hogy az emberi lélek bármely találmánya kecsesebb vagy pontosabb eredetű lehetne.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha szépülni szeretnél, a lelkeddel és a szíveddel kell kezdened, mert addig egyetlen kozmetikum sem fog hatni!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tulajdonképpen minden szép, amire szeretettel nézünk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csendes szerénységben él a cédrus, ezredekre kiható türelemmel - türelemmel kell élnie egy nemzetnek is, amíg a koronáját nem éri el.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberek zöme csak azt látja, amit látni akar. (...) Annyira felszínesek, hogy még azt sem veszik észre, ami teljesen nyilvánvaló. Annyira nem figyelnek a másikra, hogy eszükbe sem jut: az éremnek mindig két oldala van.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás