Legfrissebb idézetek

Nincs a földnek olyan igaz művésze, aki mindenben le tudná rögzíteni a maga teljes elképzelését. A képzeletét senki sem tudja utolérni! Éppúgy nem, mint egy szép álmát!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minél nagyobb az álmunk, annál sötétebb veszélyek leselkednek ránk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Akkora az ember, amekkorák az álmai.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Vidám lelkem senki se érti,
Se gyerek, se nő és se férfi,
Senki, senki itt a világon,
Mi is az én titkos nagy álmom.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Álmodozni azért jó, mert megvan a lehetősége annak, hogy valóra válik, és amikor elvész ez a lehetőség, az vacak érzés.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Senki nem lehet boldog, ha nincs valamiféle illúziója. Az illúziók legalább annyira kellenek a boldogsághoz, mint a vagyon.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az egész életem nem más, mint folytonos várakozás,
Öröm válik csalódássá, majd jön a lábadozás.
De bármi történik, velem vagy, tartod a lelket bennem,
A lelketlen világban ez az, ami elenged engem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha szeret valaki, akár csak egyetlen ember, az azt jelenti, hogy még élsz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A bűntudatot a kisemberek érzik, amikor nem találnak magyarázatot a tetteikre.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A lelkiismeret csak mutatja a jó irányt, de nem vezet oda.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Zápor zizzenő szárnya, madár-nyüzsgés zúgása éled
csontomban, elröppentél belőlem, behegedek, élek, remélek;
visszahúzódom bőröm mögé, úgy figyelek új szerelemre,
csapdákra, kínra, kudarcra, veremre ügyet se vetve;
madár röpte szól, jajgat: zengő égbolt húrja
feszül fejemnél s szívem a fájdalmat újra tanulja.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy könny egy könyvbe zárva,
Mint a rab, ki nem szabad, de jóra várva száll.
Nem kell tanár a szív nyelvén,
Ért, aki érez, én miért ne tenném?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Legyen a nemi odaadásban sok érzelem. Nem az örül igazán, aki csak testi gyönyört érez, hanem az, aki megtapasztalja, hogy neki is, a párjának is szíve van.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Míg a rossz lelkiállapotra sok szavunk van - szerencsétlen, szomorú, csüggedt, lehangolt, bús, kedveszegett stb. -, az örömre kevesebb. Egyszerűen nem beszélünk róla olyan gyakorisággal, mint a negatív érzésekről.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Jut még bárkinek
A tiszta fényből egy cseppnyi láng.
Jókedv könny helyett,
Ha másod nincs is, add tovább.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Kint is bent is nagy vacogás,
ringassuk hát a Gyermeket,
nem válthat meg már semmi más,
csak a jóság, a szeretet.
Szép hitedet ne veszítsd el,
nem élhetünk üres szívvel!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha szereted, viszont szeret.
Ha mosolyogsz, ő is ám!
Ha bánat ér, megosztozik
szegény szíved bánatán.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A görögök szerint vétkezik az istenek ellen, aki túlságosan szeret valamit. (...) Ha valakit így szeretnek, az istenek féltékenyek lesznek, és a szeretet tárgyát élete virágában lesújtják. Nagy tanulság rejlik ebben. Túlságosan szeretni: szentségtörés.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Fussunk messze, olyan boldog lettem,
Hogy a szembeszálló szembeszéllel szembeszegülhettem,
A naplemente nem vár, csak kettőnké a pillanat,
És hazasétálunk majd a csillagóceán alatt!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Annyiszor játszottam a boldogot,
most végre boldog lehetnék,
nyugtalanul figyelem magamat,
vajon mi hiányzik még,
(...)
s a boldogot csak játszani lehet,
és az élethez ennyi is elég,
az üdvözült angyali boldogságot
nem ismerik, csak a hülyék.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Boldog az az ember, aki ezzel az elhatározással megy bele a házasságba: "az én életem célja az, hogy a páromat boldoggá tegyem. Legyen meg hát mindenben a kedve! Én alkalmazkodni fogok hozzá száz százalékig." (...)
Mindketten igyekezzetek száz százalékig alkalmazkodni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A házasság legfeljebb az elején magától szép. Ez nem azt jelenti, hogy később szükségképpen elromlik, hanem azt, hogy a tartós boldogságért sok erőfeszítést kell tenni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tévedsz, ha azt hiszed, hogy az öröm csakis vagy elsősorban az emberi kapcsolatokból származik. Isten mindenüvé rejtett belőle. Benne van mindenben, abban is, amit átélünk, tapasztalunk. Csak vennünk kell a bátorságot, hogy szembeforduljunk megszokott életmódunkkal és újfajta, a hagyományostól eltérő életet kezdjünk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Teljesen bezárkózott, befelé fordult, szinte fizikailag is észrevehető volt rajta a lelki összezsugorodás. Bár a világ számára még mindig egy kifogástalan megjelenésű, szerény nő volt, mindez üres héj volt csupán.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Anya, mondd el, miért nem hívtál?
Anya, rossz, hogy kitagadtál.
Tudod, felnőttem már, és a szívem még fáj,
nem kellesz, már így jó.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tudom, már elmúlt, vége a szépnek,
Szépen, lassan eltűnnek a képek,
Sebeim maradnak, nyitva a világnak,
Példát mutatva, gátat szabva a hibáknak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem kértem életet, nem kértem bánatot, sem szenvedést,
De kaptam eleget, hidd el, mellé félelmet meg rettegést.
Most itt állok, a szellő fúj fülembe síró dallamot,
A könnyek porba hullnak, én meg magányosan ballagok.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Könnycsepp fut az arcomon, mikor az ágyam mellé térdelek,
Uram, miért nem értelek? Mondd meg, miért nem mondod azt, hogy ég veled?
Őszintén remélem, tévedek, de rám tekintetedet nem veted,
Csak a fájdalmat kapom reggel, beforratlan sebekkel, ébredek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Pár fájó érzés a szívverésnek utat adva született
Pár dobbanásban fogalmazódott meg ez az üzenet
Így egy művészlélek művészettel minden érzést feltár
Ettől a fájdalomtól lesz ez most egy szenvedélyes leltár.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A fájdalom - éppúgy, mint a boldogság és öröm - magántulajdon.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Fáj még a szó, fájnak a percek, az évek,
A szívemet nyomja, mikor a múltba nézek,
Könnyeim hullnak, a párnára borulva
Sírok egy végtelen könyvet lapozva.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mélyen bennem hangok szólnak
álmok nélkül nincsen holnap
félelemből miért maradjak már?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Szomorúnak tűnök, mert nincs bátorságom ahhoz, hogy elmeneküljek tőled. Azt hiszem, nem akarom tudomásul venni az igazságot: neked én semmit sem jelentek, csak egy álom vagyok. Te szeretsz játszani az élettel, nem félsz semmitől, még tőlem sem. De szeretném, ha tudnád, én nem egy tárgy vagyok, sem egy kisbaba.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Olyan sok ember boldogtalan, még sincs bátorsága, hogy változtasson a helyzetén, mert arra nevelték, hogy az életben a biztonság, az alkalmazkodás és a hagyománytisztelet a fő.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Teli voltunk élettel,
Szabad volt a szívünk,
És én úgy hittem,
Sose kell félnünk.
Hova lett a boldogság?
Hova a sok álom?
És ami nincsen már,
miért kell,
hogy fájjon?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás