Legfrissebb idézetek

A könnytelen bánat befelé vérzik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A sírás az elviselhetetlen fájdalom levezetésére szolgált, amikor az embernek ki kellett adnia magából mindent, és levetnie a lelkéről elhalt bőrt, hogy újra tudjon lélegezni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Soha többé nem megyek a szívem után már,
Egyszer elhittem a mesét, hittem, tárt karokkal vár,
Amire vágyom, miről álmodtam,
Minden emlékem itt hever előttem egy sáros lábnyomban.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ami hibás, az az élet, ami mindig cserben hagy téged,
Mert a boldogságot hajszolod, de csak csalódások érnek,
Így a magány - könnyek hadán - talán rád talál végleg.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amikor gyenge vagy, akkor vagy a legerősebb. Amikor semmid sincs, tiéd az egész világ. Amikor végképp elbuktál, és úgy érzed, már nem bukhatsz alább, akkor már csupán egyetlen sóhajtás a győzelem. Egyetlen sóhajtás. Sóhajts! Fújd ki a levegőt, ereszd el a kétségbeesést, ereszd el dühödet, ereszd el a görcsös akaratot!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csak rajtad áll, hogy milyenné teszed az életed. Rendelkezésedre áll minden eszköz és erőforrás. Tőled függ, használod-e őket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azt hiszem, a legjelentősebb döntés, amit napról napra hozni tudok, az az általam megválasztott hozzáállás. Ez sokkal fontosabb, mint múltam, a taníttatásom, a gazdagságom, sikereim vagy kudarcaim, a hírnév vagy a fájdalom, hogy mások mit gondolnak, vagy mondanak rólam, a körülményeimről, a pozíciómról. A hozzáállás visz előre, vagy bénítja meg a fejlődésemet. Egyedül ez szítja a szenvedélyem, vagy ostromolja a reményem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nézni nézhet mindenki, de látni csak az láthat, akit az Isteni gondviselés ezzel a képességgel különösen megáldott. És ezek a különös képességgel megáldott emberek vannak hivatva az ember művelődéstörténelmét gyarapítani.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nézzük reálisan a dolgokat! Próbálkozzunk meg a lehetetlennel!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Semmi sem teszi életedet sivárabbá, mint ha feladsz valamit, amibe belekezdtél.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nincsenek hibák, csak leckék. A fejlődés próba-szerencse folyamat, azaz kísérletezés. A "sikertelen" kísérletek éppúgy a folyamat részét képezik, mint az "eredményesek".

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

- Az egyetem nagyszerű tapasztalat lesz, segíteni fog felnőni.
- Tényleg?
- Visszatekintesz majd, és rájössz, milyen naiv is voltál.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az elme bünteti a testet, a test erősíti az elmét.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Én feláldoztam az életemet megtudandó, mi a való, hogy fejlődik ki a világ és hogy fejlődik tovább, mert minden, ami van, a pozitívum akaratából fejlődött ki s ami lesz, a pozitívum kinyilatkoztatása alapján fog kifejlődni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nagy, varangyos egek gyűrődnek fölöttem,
de íme felálltam, Térben és Időben,
felálltam és küzdök, súlyos, mély sebekkel,
telve életvággyal, dallal, szerelemmel,
a Halál árnyékán ­
halhatatlan ember...

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az élet nem igazságos, és életutad ténylegesen rögösebb lehet, mint a körülötted élőké, még ha nem szolgáltál is rá. Minden ember életkörülményei különbözőek, és mindenkinek eltérően kell kezelnie a saját körülményeit. Miközben azon munkálkodsz, hogy összhangba kerülj saját egyéni igazságoddal, rá fogsz kényszerülni, hogy túllépj az "Ez nem igazság" típusú panaszkodás szakaszán, ha a derű felé kívánsz törekedni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Hidak helyett az emberek csak falakat építenek,
Mégis teszek róla, hogy ne legyek egy eltűnt lélek,
Nem számít a fájdalom, amivel most együtt élek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nekem az lett a sorsom,
Soha ne adjam fel.
Mit mások könnyen megkapnak,
Azért harcolnom kell,
De már nem leszek más,
Mert csak így vagyok én.
Most kérlek, állj mellém!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha a körülmények igazságtalan voltára összpontosítasz, akkor szüntelenül másokkal fogod összehasonlítgatni magad ahelyett, hogy megbecsülnéd saját különleges egyediségedet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha az ember forradalmár, akkor ne alkudjon meg, ha pedig kispolgár, akkor ne menjen forradalmárnak. A fontos az, hogy mindenki megtalálja azt, amiben normálisan tud működni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden válasz benned rejlik. Az élet kérdéseire magadban lelhetsz feleletet. Nincs más dolgod, mint figyelni és bízni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A meggondolás semmit sem ér, egyedül az ösztönös cselekvéseknek van értelme az életben, mert azokban közelíti meg az ember leginkább igazi önmagát.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Árnyak közé vegyül most
Az újabb árny-alak:
"Ki vagy?" "Hát meg nem ösmersz?"
"Én vagyok tenmagad!"

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tudod, én kívülről nagyon nyitottnak látszom, de a valóságban konokul zárkózott vagyok. (...) Amikor elfedem a valódi érzéseimet, az nem szerepjátszás, hanem védekezés. Magamat védem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Akad, amit nem gyógyít meg az idő sem,
De kezeli mindennap.
Egyszer mutat majd egy tisztább képet a tükörben.
Az leszek én, lehet, éppen holnap.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Semmi sem rombolja jobban a kalandvágyunkat, mint a biztos jövő.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Sok bűnt csak azért követünk el, hogy legyen mit megbánnunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mások pusztán éned tükörképei. Semmit sem szerethetsz vagy gyűlölhetsz valaki másban, ami ne azt tükrözné vissza, amit magadban szeretsz vagy gyűlölsz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aki nem szereti önmagát, annak rendszerint igaza van.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberek nem egyenlők! Vannak, akik okosabbnak, szebbnek születnek. Vannak, akik szegény családban születnek, vagy akiknek gyenge a teste... születés, növekedés és tehetség, minden ember különböző! Az emberek azért születnek, hogy különbözzenek! Ezért harcolnak és versenyeznek egymással. A fejlődésnek hely kell. Az egyenlőtlenség nem rossz, az egyenlőség viszont önmagában veszedelem!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A divat változik, a stílus örök.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az éjszakában az embernek nincsen társa, a nagy téli sötétségben csak Isten előtt áll, kívül űr és feketeség, a lelke elkezd nagy magánosságában reszketni és olyan gyáva lesz, mint a legutolsó sakál.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha elszaladunk a támadónktól, az üldözni fog minket; de ha szembefordulunk vele és a gyenge pontján ütjük meg jó erősen, akkor meggondolja, hogy utánunk jöjjön-e.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Bármi történjen velünk, jó vagy rossz, a részünké válik. Sok időbe telt, mire rájöttem, hogy a tapasztalatok nem határoznak meg minket. A döntés a miénk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Van remény, igen! De hol? Én nem látom,
Így az álmokat jobb, ha magam valóra váltom,
Mintha állnék, várnék, egy helyben járnék,
S hagynám, hogy csendesen elnyeljen az árnyék.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás