Legfrissebb idézetek

A szegény ember olyan, mint a vas, az érczek között, melynek, bár leghaszonvehetőbb, mégis legkisebb értéke vagyon.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Lehetett volna szerelem
de nem tudtam jól kitalálni
hol a helyem amikor lettél
azon a májusba forduló estén.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Forró betonon hasalok
Távoli hang csak a gyász
Lassan lüktet egy ér
Fellobog halkan a láz.
Sima tenyér a hátamhoz ér
Oh, csak játszik a szél
Tudom, már messze vagy rég
Bennem minden halk szavad él.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ironikus (és talán természetes is), hogy a kutatási eredmények szerint olyan területen bírálunk másokat, ahol magunk is ki vagyunk téve a megszégyenülésnek, és főleg olyanokon köszörüljük a nyelvünket, akiknek a mienknél is rosszabbul megy a sora. (...) Azért vagyunk egymással kegyetlenek, mert egymást használjuk ugródeszkának, hogy meneküljünk saját vélt szégyenletes hibáinktól.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Sokféle tekintet létezik. Van olyan, amelyikkel ölni lehetne; olyan, amelyik hódít, vagy kíváncsi, határozatlan, ártatlan, arcátlan... Olyan is van, amelyik elfordul attól, amit nem kell látnia, és olyan, amelyik behódol a másik tekintete előtt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nincsenek naiv elképzeléseim az emberi természetről. Nagyon jól tudom, hogy az emberek hihetetlenül kegyetlen, borzalmas, destruktív, éretlen, regresszív, antiszociális, bántó magatartásra képesek, védekezésből és belső félelemből. Ugyanakkor tapasztalataim legelevenebb és legvidámabb élményei közé tartoznak azok, amikor ilyen egyénekkel kerülök kapcsolatba, és közben felfedezem azt az erőteljes pozitív viszonyulási hajlandóságot, ami az ő és mindannyiunk legmélyebb rétegeiben él.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mi a különbség az ember és a parazita között? Az ember épít, a parazita azt kérdi: "Hol az én részem?" Az ember alkot, a parazita azt mondja: "Mit fognak gondolni a szomszédok?" Az ember feltalál, a parazita azt mondja: "Vigyázz, különben még Isten lábán fogsz tiporni..."

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Lehetséges-e két embernek úgy és annyira ismernie egymást, hogy tudjanak arról, mi rejtőzik, mi bújik meg a másiknál a titokzatos mélységekben, a sötétben létező én redőiben és bugyraiban? Nem lehetséges. És ebből nem is származna baj, összeütközés, ha... Ha nem alakulnak úgy a körülmények, hogy ez a rejtőző én kénytelen megmutatkozni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Végeredményben az ember mindenféle élethelyzethez hozzáidomul, az válik számára valósággá, másfélével fel nem cserélhető közeggé. Hiszen a korábbi állapot reménytelenül, visszaidézhetetlenül elsüllyed és (...) az ember ugyanúgy él, mint addig, csak éppen utánozza önmagát.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Felkelsz és az arcodra egy mosolyt festesz,
Ez is kell a mindennapos jelmezedhez.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szeretet egyfajta vívmány. A cselekvésből származik, valamint a saját határaink megtapasztalásából. Határaink vannak a jóban, csakúgy, mint a rosszban. A szeretet alapvetően csak annak a felismerése, hogy az emberek különbözőségeiben egy mélységes közösség rejlik.
A legmélyebb szeretetként éli át mindenki, ha elfogadják őt olyannak, amilyen. Mindenki szükségszerűen olyan, amilyen, nem is tudna másmilyen lenni. Mindenki attól ő maga, hogy olyan, amilyen. Bár az illető másmilyen, mint én vagyok, és én másmilyen vagyok őhozzá képest, de mindketten elfogadjuk egymást. Ez a tulajdonképpeni szeretet. Nem az, hogy átölelek valakit, vagy ilyesmi. Az csak a felszínesség. A szeretet alapvetően nem más, mint összhangban lenni a legmélységesebb erőkkel, tehát van benne valami vallásos jellegű. Azt is mondhatjuk, hogy ez maga a vallás: összekapcsolódom valami mélységessel, anélkül, hogy fürkészném.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Teljesen megismerni egy emberi lényt, olyanként, amilyen, és szeretni - lehetetlen.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az önzetlenség forrása gyakran az a pszichológiai jutalom, amelyet a segítségnyújtás közben érzünk: megszabadulunk rossz érzéseinktől (amelyet például a szenvedő látványa kelt bennünk), és emelkedett kedélyállapotba kerülünk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Akármilyen ruhát felvehetsz,
De tiszta szívvel piszkos nem lehetsz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az igazi szépségtől félnek, akik nem értik. (...) A szépség elviseléséhez erő kell, s akiben nincs meg ez a belső erő, az fél tőle és elkerüli.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A virág teljes kinyiltának idejében legközelebb van a hervadáshoz; a felhajított kő is legmagasabb pontján kezd hanyatlani és a gyümölcs akkor húll le fájáról, mikor megérik. Ez az anyagi élet tökéletlensége.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Kétféle gondolkodás létezik: az egyik létrehozza a problémákat, a másik pedig megoldja őket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha kérés nélkül akarsz valakinek segíteni, akkor nem tiszteled az illetőt. A kéretlen segítség az egyik legdestruktívabb dolog, ami csak történhet egy kapcsolatban. A nem kívánt segítéssel csak azt üzened az illetőnek: "Nem tartalak téged felnőttnek, nem tartalak olyannak, aki egyedül boldogul. Szerintem nemhogy nem vagy képes megoldani a problémáidat, de még arra sem vagy képes, hogy felismerd őket."

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Elképesztő, hogy az időjárás ennyire megváltozott pár nap leforgása alatt. Ez is csak olyan, mint a kapcsolatok: sokféle arcát mutatja, és sosem tudni, milyen lesz a következő. Ma még ragyogó napsütés, de holnap már fekete felhők. Talán jobb is így, különben minden megszokottá és kiszámíthatóvá válna.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha egy egyén érzései és a világ sorsa között kell választani, akkor azok az érzések jelentéktelenné válnak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem az a kérdés, mi minek látszik, hogy például a 15. századi itáliai egyetemi tanár, aki nemességre vágyik és nemesként él, nemesi privilégiumokat szerezve nemes-e avagy polgár, vagy hogy az ötvenes években deklasszálódott, de úri szokásait továbbéltető család tagjai inkább urak vagy szolgák, hanem hogy egyszerre urak és szolgák.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

- Hova megyünk?
- Nem tudom - mondta. - Csak úgy megyünk.
- De ez az út nem vezet sehová - mondtam neki.
- Az nem számít.
- Miért, mi számít? - kérdeztem kis szünet után.
- Csak hogy rajta vagyunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az előítélet nem téveszme, ahogyan sokan gondolják. Az előítélet túláltalánosítás. Ez is gondolkodási hiba, de van benne egy kis igazság. Vagy néha sok.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mikor Nina Simone zenélt, nem az érdekelte az embereket, hogy mi van rajta, vagy hogy kivel randizik. Ezekhez senkinek semmi köze. Ezeknek nem kéne befolyásolnia az embereket, miközben valaki művészetét hallgatják.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Járjatok az Igazság és erény utain, emeljetek oltárt a jogosságnak és szabadságnak, és üdvözülendetek még ezen a világon.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Legyünk ébredők a hajnallal, munkálkodók a nappal és elmélkedők az éjszakával.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Vannak, kik így szólnak hozzátok: ti sok munkával megrakott emberek vagytok, elég, ha viszitek munkátokat, azért ne gondoljatok egyébre; lesznek mások, a kik értetek gondoskodnak. Ne higyetek az ilyeneknek, mert ti már nem vagytok gyermekek, hogy értetek más gondoskodjék.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Vannak ismét, a kik mondják: tűrj és szenvedj és üdvezülsz a más világon. Ne hallgassatok az ilyenekre, mert ők olyat igérnek, a mit nincsen hatalmokban megadni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amit tudsz tenni, az az, hogy fejleszted magad, hogy nagyobb legyél, mint a problémák, amikkel szembekerülsz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

- Nem szánalmas dolog megváltozni egy pasi miatt? Nem olyan, mintha átadnád a hatalmat?
- Nem átadod a hatalmat, hanem átveszed! A kapcsolat olyan, mint egy üzlet. Én adom a dekoltázst, a hosszú lábat. Te veszed a vacsorát. Adom a szexet és elveszek mindent. Az élet körforgása.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Olyan könnyű azt gondolni, hogy azoknak az embereknek, akik fontosak nekünk, valahogy felfüggesztődik az életük, ha nem vagyunk a közelükben. Hogy valójában csak akkor kelnek életre, amikor velünk vannak, és igazából nem léteznek nélkülünk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szeretetet nem adjuk vagy kapjuk: olyasmi, amit ápolunk és nevelünk, olyan kapcsolat két ember között, amely csak úgy építhető ki, ha már létezik mindkettőjükben külön-külön - csak annyira szerethetünk másokat, amennyire önmagunkat szeretjük.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szeretetet azzal ápoljuk, hogy a legesendőbb és legerősebb önmagunkat teljes mélységében megmutatjuk és megismertetjük a másikkal, és (...) az ajándékunkból kifejlődő spirituális kapcsolatot bizalommal, tisztelettel, kedvességgel és ragaszkodással becsüljük meg.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Felkelni nap mint nap úgy, hogy szeretünk valakit, aki nem is biztos, hogy viszontszeret, akinek nem tudjuk garantálni a biztonságát, aki megmaradhat az életünkben, de el is hagyhat minket egy figyelmeztető szó nélkül, aki vagy hű lesz halála napjáig, vagy elárul minket holnap - na ez a sebezhetőség. És ha szeretünk valakit, akkor bizony érzelmileg kiszolgáltatottak leszünk. Igen, ez ijesztő, és igen, ez azt jelenti, hogy tárt karokkal várjuk, hogy akár bántsanak is minket - de őszintén, el tudunk képzelni olyan életet, amiben nem adunk és nem kapunk szeretetet?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az életben felbukkannak olyan emberek, akik nyomot hagynak a létedben. Ilyen a végzet játéka. Olyanokat küld az utadba, akik varázslattal vagy anélkül, de hatással vannak viselkedésedre, még az életformád megváltoztatására is rá tudnak bírni. Olyan hálót vetnek rád, amely a lényegével tart fogva, legyen az bármi is.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás