Legfrissebb idézetek

Egy gyerek, ha megnő,
mindent elfelejt a magasban.
A törpékben pont az a rendes,
hogy nem akarnak elfelejteni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Van egy röpke pillanat, amikor felébredsz reggel, és még nincsenek emlékeid. A boldog üresség. Az áldásos vakfolt. De nem tart soká. És hirtelen eszedbe jut, hogy ki vagy, és mi az, amit el akarsz felejteni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az álmok már csak ilyenek. Jönnek és mennek, változnak. Az emlékeinkből építkeznek. Az átélt jelenetek azonban sosem valódiak. Soha bizony! És pontosan ez az oka annak, hogy annyira gyűlölöm az álmokat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Bárcsak lenne annyi illedelmesség az álombéli emberekben, hogy ugyanazok maradjanak, és ne váltogassák összevissza az identitásukat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ágon álmodó
aranyzöld rózsabogár.
Most virág ő is.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A sebezhetőség megtalálható minden érzelem és érzés mélyén, mert érezni egyszerűen annyit tesz, mint sebezhetővé válni. Ha a sebezhetőséget gyengeségnek tartjuk, úgy az érzelmeket is gyengeségnek tartjuk. Elzárkózni a tulajdon érzelmi életünktől azért, mert túl nagy a kockázat, hogy sérülhetünk, olyan, mint faképnél hagyni azt, ami célt és értelmet ad az életünknek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A töprengés nem ágyaz meg a szerelemnek. Aki töpreng, nem hisz az érzelmeinek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Jobb, hogy néha az eszemre, s nem a szívemre hallgatok.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Miért van az, hogy ami megtetszik a másikban, a végén mindig az kerget az őrületbe?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szeretet és a tisztelet irányítson, és mindig legyetek jók egymáshoz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az fél a szeretettől, aki nem szeret. A szeretetben az ember elfelejtkezik a félelemről. Olyan, mint a háború: csak a hátországban élők félnek, akik a fronton harcolnak, azok nem. Lépj előre, a legelső frontra.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Igen, szeretni tudni a legnagyobb boldogság. És a szeretet a legnagyobb jó, amit az ember önmagából másoknak adhat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nagyon boldog voltam, nagyon gazdag, nagyon szép, nagyon körülrajongott, nagyon híres, és nagyon boldogtalan.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A boldogsághoz szeretet szükséges, de te még saját magadat sem szereted - hogyan is szerethetnél akkor mást? Hiszen ha szeretnéd magad, akkor olyan munkát végeznél, ami örömöt ad neked, ami boldogsággal tölt el.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A boldogság egy olyan történés, amit minél jobban, minél erőszakosabban akarunk, annál kevésbé jön létre. Sőt, egy lépéssel ennél is tovább megyek: amikor az ember a boldogságot átéli, rendszerint még akkor is csak valami érdekes, izgalmas érzést él át, és csak utána gondolja, hogy ez volt a boldogság.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ez volna a boldogság? Kiválasztani valakit, akinek a szorításában, ölelésében mindent hajlandó az ember odaadni?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Sok ember üldözi a boldogságot, mert úgy vélik, hogy nekik kell utolérniük. Ilyenkor mintha szemellenző lenne rajtuk, csak rohannak és rohannak. Pedig a boldogság valójában utánuk fut, és nem tudja beérni őket, mert annyira gyorsan szaladnak a boldogság után.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az életben nem vagyunk maradéktalanul boldogok, de boldogtalanok sem, megkockáztatom, hogy a kettő gyakran összefolyik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A boldogság csak egy álom, a remény és a csalódás között.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember érzi
semmi nem a régi
körülötte jövők ragyognak
de sehogy sem érti
miért nem érdemelt jobbat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem az okos ember jut ki a partra, hanem az, aki úszik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Őszintén hiszek benne, hogy ha igazán keményen dolgozol, akkor az, amit igazán akarsz, előbb-utóbb megtalál téged. Tudom, hogy ezt könnyebb mondani, mint csinálni, de nem szabad abbahagyni a próbálkozást.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A vasárnap tökéletes a kezdéshez. Mindenki a hétfőt, a hét első napját tartja az új dolgok kezdetéhez legjobbnak (...). Egy nappal a többiek előtt járni, akik csak haboznak és tétováznak, nem végeznek soha, semmivel...

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csalódás, ha valami nem sikerül, de az a teljes kudarc, ha meg sem próbálod.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ahhoz, hogy felfedezzünk egy új kontinenst, készen kell lennünk arra, hogy elveszítsük a part biztonságát.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Valamit elengedni annyit jelent, mint megváltozva tovább menni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Felejtsd el a szabályokat! Hogyan tudnánk fejlődni, ha közben nem változunk?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az az érdekes, az az izgalmas, az a vonzó, amikor valakiben van mélység. Gazdag a szókincse. Gazdag a gondolkodása. Sokrétű. Erre úgy tudsz szert tenni, ha csak kevés korlát van benned. Kevés alapelv, de azok gondosan kiválogatottak, kiérleltek. Ha sok korlátod van, akkor a gondolkodásod beszűkül. Csőlátásnak is hívják ezt a jelenséget. Nem veszel észre lehetőségeket, így nem is tudod őket megragadni. Sikertelenné válsz, boldogtalanná. Ráadásul miért válasszon valaki téged, ha sikertelen vagy? Miért akarjon randizni veled egy jó pasi, miért akarjon alkalmazni egy jó cég, miért akarjon egy igényes ember barátkozni, beszélgetni veled?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Hamis a mosoly a hatalmas arcon,
nem vagy még túl az utolsó harcon,
Hát küzdj meg magaddal és próbálj győzni!
Legyél képes a szemükbe nézni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ahová érdemes eljutni, oda nincs rövidebb út.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az erő kevés, és túl sok a csapda,
fegyverek nélkül indulunk harcba,
És törékenyen állunk, ha jön a vihar,
Csak reméljük, hogy nem lesz baj.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha a cél lebeg a szemed előtt, az akadályok sem ijesztenek el tőle.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ez a helyzet a célokkal: ha csak a végére koncentrálunk, nem élvezzük az odavezető utat, nem vesszük észre az elágazásokat, melyek még jobb célokhoz vihetnek minket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Célokat tűzünk ki magunk elé, mert azok a kontroll érzetét keltik. De ez csak illúzió, mert néha megremeg a föld, és el kell fogadnunk azt, ahová kerülünk, akár szilárd a talaj, akár nem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy álom akkor válik céllá, amikor lépéseket teszel a megvalósítás irányába.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás