Legfrissebb idézetek

A jellem képesség arra, hogy megvalósítsuk elhatározásunkat, amikor a döntésünket kiváltó hangulat már elmúlt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csak az botlik meg, aki kételkedik. Aki kétkedés nélkül hisz, az célhoz ér.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A nő legvonzóbb tulajdonsága az önbizalma.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tedd azt, amire születtél! Csak hinned kell magadban.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem szeretek szerencsejátékokat játszani, de bízom annyira magamban, hogy saját magamra bármikor fogadnék.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Fokozatosan jöttem rá, hogy a legtöbb esetben a világ ígéretei csupán illúziók; az a legjobb és legbiztosabb, ha hiszünk önmagunkban, és tisztában vagyunk saját értékeinkkel.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tartsd magad a legjobbnak, és tied lesz a legjobbnak kijáró bánásmód és díjazás.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Hunyjátok be szemeiteket s tekintsetek magatokba. Ha lelketekben nem látjátok támadni az erőnek magját, akkor essetek kétségbe. Mert azt soha többé nem lesztek meglátandók e világon.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha valaki önmagával harcol, az a baj, hogy akkor is veszít, ha nyer.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindenkiben van szégyen. Mindig van bennünk jó és rossz, sötétség és fény. Ám ha nem jutunk dűlőre a szégyenünkkel, a küzdelmeinkkel, akkor elkezdünk abban hinni, hogy valami nagy baj van velünk - hogy selejtesek vagyunk, nem elég jók -, és ami még rosszabb: eszerint is kezdünk cselekedni. Ha igazán teljes szívvel akarunk élni, ahhoz esendőnek kell lenni. Az esendőséghez pedig meg kell birkózni a szégyennel.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Olyanok az emberek, mint a tükrök. (...) Ott látod magad a szemükben. Ha a tükör jó és sima, a valódi önmagad látod. Így jössz rá, hogy ki vagy. És különféle emberek szemében te is más és más vagy, de ez mind olyan visszajelzés, amire szükséged van ahhoz, hogy megismerd önmagad. De ha a tükör törött vagy karcos, vagy megvetemedett... torz lesz a tükörkép. És kezded elhinni, hogy te az a (...) torz tükörkép vagy.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem azok vagyunk, akinek gondoljuk magunkat, hanem akinek gondoljuk magunkat, azok vagyunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mennyi ember meghal, mielőtt megismerkedett volna önmagával!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Rendkívüli értékeket tulajdonítok annak, amikor megengedhetem magamnak, hogy megértsek másokat. Ez a kinyilatkoztatásszerű megjegyzés bizonyára furcsának tetszik. Meg kell-e engednem magamnak? Úgy vélem, igen. A másoktól hallott megjegyzések zömét inkább értékeljük vagy megítéljük, mintsem megértjük. Amikor valaki egy érzelmet, hozzászólást vagy védekezést fejt ki, szinte azonnal úgy reagálunk, hogy igaz, butaság, képtelenség, érthetetlen, inkorrekt, kellemetlen. Nagyon ritkán engedhetjük meg magunknak, hogy precízen megértsük, mit is jelent a másik számára az a kijelentés.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha másokról ítéletet mondunk, legtöbbször saját adottságainkat ítéljük meg bennük.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aki jelentéktelen emberek ellen harcol, nem nyerhet semmit.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden ember egy magában álló sziget, a szó valódi értelmében, és csak akkor emelhet hidakat más szigetek felé, ha akar és tud is mindenekelőtt önmaga lenni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember előtt két út áll: az egyik az, hogy megvalósítja saját magát, azt, akinek ő született; a másik az, hogy mindent megtegyen azért, hogy szeressék, mert ez a vágy is vele született. És a szeretetnek mindig ára van.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aki mások nyomában jár, sohasem kerülhet elébük, aki maga nem tud jó dolgokat alkotni, a másét sem használhatja fel jól.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A bátor kiállás nem a győzelemre megy ki. Egy olyan világban, ahol a hiány és a szégyen dominál, a félelem az ember természetévé vált, a sebezhetőség felforgató dolognak hat. Kellemetlenül érinti az embereket. Néha egy kicsit veszélyes is. És vitathatatlan: azzal, hogy kimondjuk, amit gondolunk, hatalmas kockázatot vállalunk, azt, hogy esetleg megbánthatnak minket. De (...) semmi sem olyan kellemetlen, veszélyes, vagy bántó, mint az, ha az életemet egy kívülálló szemével nézem, és csak álmodozom arról, hogy milyen is lenne, ha bátran előlépnék, és a többiek tudomására hoznám, hogy én mit szeretnék.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem attól félünk, hogy gyengék vagyunk. Attól félünk, hogy mérhetetlenül erősek vagyunk. A fény az s nem a sötétség, ami megrémít. Hogy mi van, ha sikerül. Úgy kell ragyognunk, mint a gyerekeknek. S nem csak egynek, de mindnek. Ha hagyjuk ragyogni ezt a fényt, tudattalanul megadjuk a jogot másoknak is ugyanerre. A jelenlétünkkel szabadítunk fel másokat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Robert Frost azt írta: "A két út a sárga fánál találkozott, sajnálom, hogy nem mehettem végig mindkettőn." Azt mondják, hogy csak egy utat követhetünk, de vannak elágazások, amikor választanunk kell.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Sokszor az előretöréshez vissza kell néznünk, hogy lássuk, mit is hagyunk magunk mögött. És ez ijesztő lehet, mert gyakran akadnak vakfoltok mögöttünk. Dolgok, amiket ki akarunk zárni, vagy amikről nem is sejtjük, hogy akadályoznak minket az előbbre jutásban. De csak akkor, ha hagyjuk. Előbb-utóbb el kell engednünk a múltat. Nem szabad visszanéznünk, nyitnunk kell az új dolgok felé. A változás néha jó.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Urai vagyunk a döntéseinknek, de a végső órában a döntéseink uralkodnak rajtunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az élet egy nagy utazás, sosem lehet minden eshetőséggel számolni. Csupán a választásaidat befolyásolhatod, és azok határozzák meg, ki is vagy.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem akarhatod, hogy amikor visszatekintesz az életedre, azon gondolkozz, mi lett volna, ha.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az egyéni választások - tudunk róla vagy sem - többnyire a családi múlt hátteréből történnek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az egymástól eltérő, sokszor nehezen összebékíthető valóságélmények összeegyeztetésének szüksége az, amely választásokra kényszerít, döntéseket mozgat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A titkokkal az a gond, hogy nehéz őket kimondani, akkor is, ha nem a sajátjaidról van szó.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azt, amit akarunk, a vágyainkat, sokszor mélyen elrejtjük magunkban. Annyira kedves és különleges, hogy félünk nyíltan megmutatni. Az a mi kis titkunk, és így semmi sem árthat neki. De néha fel kell tárnunk a titkainkat, és el kell kezdenünk élni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mit ér egy szerelem legyőzendő akadályok nélkül? Minden tündérmesében ott vannak: szörnyű megpróbáltatások, amiket csak az arra méltóak képesek legyőzni... De nem adhatod fel. Ez a helyzet. Ha boldog befejezést szeretnénk, nem adhatjuk fel.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szerelem olyan dolog, ami soha nem megy ki a divatból. Ez olyan dolog, amit már mindenki tapasztalt, és ha jelenleg nem is szerelmes valaki, akkor is vágyik ez után az érzés után.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A pokolt én úgy képzelem el, hogy be vagyok zárva egy szobába, elzárva tőled, de láthatlak és érezhetem az illatodat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szerelemben nincs semmiféle eszme, nincs gondolat, nincs meggondolás. Szeretem és kész.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szerelem azért is vak, mert a szerelmes ember nem olyannak látja a párját, amilyen valójában. Csak fokozatosan tanulja meg olyannak látni, amilyen, és azért szeretni, amilyen.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás