Legfrissebb idézetek

Aki kapcsolatot kezd egy harmadikkal, az eleinte szerelmesnek érzi magát, ami örvényként ragadja őt magával. Egyszerűen meg van bűvölve. Ugyanakkor azonban nyugtalanságot is érez, és látja, hogy milyen gondokat hoz magával az új helyzet. Kellemetlen érzései vannak az állandó párja irányában, tele van vegyes érzésekkel.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A férfiak és a nők különböznek egymástól a hűtlenséghez való viszonyuk tekintetében. A nők hajlamosabbak hűtlenségnek tekinteni, ha a párjuk előre megbeszélt módon találkozik valakivel, időt tölt vele, közel érzi magát hozzá, és titkai vannak a párja előtt. Őket sérti ez a fajta intimitás. A férfiak ellenben inkább csak akkor beszélnek hűtlenségről, ha nemi kapcsolatra kerül sor. Számukra rosszabb, ha a párjuk nemi életet él egy másik emberrel, mint ha érzelmileg vonzódik valakihez, vagy akár úgy érzi, hozzá tartozik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindannyian azt szeretnénk, ha mi lehetnénk a másik számára a legfontosabbak az életben. A középpontban akarunk állni. (...) Amikor aztán valaki beleszeret egy harmadikba, háttérbe szorul az állandó partnerrel addig magától értetődően természetes kötelék. Ez valódi veszteség, amely nagyon fájdalmas lehet. Mégis tudni kell, hogy csak ideiglenes állapot, amely (mindig) megszűnik. A szerelemnek az a lényege, hogy magától jön, és magától megy. Ezért ebben az értelemben nem is felel érte az ember.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A kapcsolaton kívüli viszonyok gyakran vezetnek váláshoz vagy a kapcsolat felbomlásához, vagy pedig negatív érzések, bizonytalanságok és nézetkülönbségek ütik fel a fejüket a megmaradt tartós kapcsolatban, amelyeknek meglesz a maguk következménye.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A saját kapcsolatból történő menekülés is félrelépéshez vezethet, ha a kapcsolat nem adja meg mindazt, amit az ember keres. Amennyiben nem sikerül ezen változtatni, az ember olyasvalakit keres magának, akivel jól érzi magát.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Sokan azzal reagálnak a párjuk félrelépésére, hogy maguk is félrelépnek. Vannak olyan párok, ahol ez észrevétlenül és szép lassan történik meg. Az egyik félrelép, a másik kiönti a szívét egy bizalmasának, s elpanaszolja neki, mennyire szenved, és milyen nehéz az élete. Aztán olyan kapcsolat alakul ki kettőjük között, amely igazi viszonnyá növi ki magát. A bosszúvágyból kezdeményezett affér általában ellenséges reakció. Romboló hatású, és többet árt, mint amennyit használ, mert csak tovább bonyolítja a helyzetet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A rutinná merevedett házasságot a harmadik féllel való kapcsolat élesztheti fel, mivel új izgalmakhoz és változatossághoz vezethet. Vannak, akiknek ez az egyetlen okuk a félrelépésre. A titkos, új és rejtett viszony kétségtelenül hatalmas izgalommal jár. Ha kiég egy párkapcsolat, ezzel új tüzet lehet gyújtani, de ilyenkor gyakran megfeledkeznek róla, hogy a tűz el is harapózhat, és mindent felemészthet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A külső kapcsolat nagyon különböző hatást gyakorolhat a pár két tagjára. Mindenki másképp éli meg a félrelépést. Mindegy, hogy ő maga kezdeményezte-e a kapcsolatot a harmadikkal, vagy őt csalták meg, a hatások drasztikusak és gyakran kiszámíthatatlanok.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amikor a pár egyik tagja szerelmes lesz, az nem azt jelenti, hogy nem szereti eléggé a régi párját, vagy hogy rossz a kapcsolatuk. Még mindig szeretheti a régi párját, miközben szerelmes az újba. Nem jó hivatkozási alap tehát az az érv, hogy az ember csak akkor lesz szerelmes, ha megromlott a régi kapcsolat, vagy kihűltek a régi párja iránt érzett érzelmei.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Előfordul, hogy nem elég erős a kapcsolat, hogy elbírja egy viszony terhét. Ezt a rizikót természetesen nem akarja felvállalni az ember.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A házasságon kívüli kapcsolat miatti válást nagyon meg kell fontolni. Megbízható statisztikák alapján egyértelmű, hogy az esetek csak 15 százalékában (!) lesznek valódi partnerek (házasságban vagy tartós együttélésben) azok, akik miatt sor kerül a válásra.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha a hűtlenkedő házastárs két év után sem adja fel a házasságát, akkor nagyon kicsi az esélye annak, hogy ezt valamikor meg fogja tenni. A tettek ékesebben szólnak a beszédnél.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A harmadik féllel folytatott kapcsolat legtöbbször krízishez vezet, és alapjaiban inog meg a régi kapcsolat. Nagy a veszélye, hogy maradandó sérüléseket okoz. De nem kell, hogy eddig fajuljon a dolog.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az is irreális elvárás a megcsalt fél részéről, hogy a harmadik fél iránt érzett érzések azonnal váljanak köddé, és a hűtlenkedő ugyanúgy szeresse őt, mint korábban. A viszony befejezése nem jelenti azt, hogy egy csapásra megszűnnek a harmadik iránti érzések is. Az állandó partner ilyenkor tulajdonképpen attól fél, hogy soha nem fog tudni megbízni a másikban.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csak akkor sikerül feldolgozni a félrelépést, ha a közös fájdalomban egymásra találnak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A féltékenység akkor negatív, ha a valóságban nem fenyeget a partner elvesztése, és mégis nagy a félelem. A gyermekkori élmények miatt például előfordulhat, hogy valaki egyszerűen képtelen elhinni, hogy a párja tényleg szereti és becsüli őt. Ilyenkor az önbizalom és az önértékelés hiánya a gond. Aki gyermekként nem kapott elég szeretetet és figyelmet, az később is úgy érezheti, hogy senki nem szereti őt igazán. Egy párkapcsolatban ez túlzott bizalmatlansághoz, a partner fölött gyakorolt kontrollhoz, szélsőséges esetben pedig féltékenységi rohamhoz vezet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha a férfiak féltékenyek, akkor inkább letagadják és elkerülik ezeket az érzéseket, a nők viszont hajlamosabbak a féltékenység kifejezésére. Valószínűleg ennek köszönhető az a széles körben elterjedt vélekedés, hogy a nők gyakrabban és nagyobb mértékben féltékenyek, mint a férfiak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha az emberek elégedettek a kapcsolatukkal és az együttélésük módjával, akkor kevésbé hajlamosak a féltékeny bizalmatlanságra.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha (...) olyan helyzetben bukkan fel a féltékenység, amikor valóban fennáll a veszélye annak, hogy az ember elveszti a párját, nincs sok értelme a gyermekkorral és a gyenge énképpel kapcsolatos összefüggéseket firtatni. Ilyen helyzetben teljesen jogos a féltékenység, mert azt mutatja, hogy jelent még valamit a másik. (...) Ebben az értelemben a féltékenység NAGYON POZITÍV.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A kóros féltékenység a féltékeny embernek is nagy tehertétel. Az ilyen emberek olyannyira szenvednek a párjuk elvesztésének képzelt lehetőségétől, hogy rendkívül hevesen reagálnak. Ám azzal, hogy szinte csimpaszkodnak a másikra, éppen az ellenkezőjét érik el annak, amit szeretnének, és így megnő az esélye, hogy tényleg el is veszítik a párjukat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Húsz perc alatt házasságot lehet kötni, hogy aztán húsz évig bánjad. Vagy ne bánjad.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A házasság, mint intézmény, mint berendezkedés, amelyet együtt határoz el két ember, és amelyben bizonyos játékszabályok érvényesek, már nem hat nagyon modernnek. Az élettársak manapság saját szabályokat határoznak meg, amelyek a kapcsolatukat és az együttélésük módját szabályozzák. Önmagában ez nagyon pozitív fejlemény, de ettől még nem lesz egyszerűbb az együttélés.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy feleséget sokkal nagyobb gonddal kell kiválasztani, mint egy lovat vagy egy pár csizmát.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A házasság gondjai olyan súlyosak, hogy csak ketten tudják elviselni - sokszor pedig csak hárman.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A mai nőknek ez az egyik legfőbb bajuk: már nem tudják elhinni magukról, hogy elég jók ahhoz, hogy kelljenek különböző taktikák és speciális csomagolás nélkül.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden lány szeret néha hercegnőset játszani, függetlenül attól, mennyire hasonlít rá az élete.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az alapvető hiba, amit a férfiak elkövetnek, hogy azt hiszik, a nők az évek folyamán nem fognak változni. Ez nagyon nagy baklövés. A nők a hormonok miatt minden 10 évben megváltoznak, és - mondhatni - valaki mássá válnak. A nők nagy hibája, hogy azt gondolják, majd ők meg tudják változtatni a szeretett férfit. Úgy vélik, a rossz tulajdonságok az évek folyamán elmúlnak majd, sikerül az illetőt formálniuk. Nos, a férfiak nem változnak. Idővel kövérebbek lesznek, megritkul a hajuk, de ennél több változást nemigen szabad elvárni tőlük. Így mindkét fél téved a másikról alkotott elképzelésében.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Két dolog van, ami kell a nőknek: a pirosító meg a könnyek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A nők csak akkor szeretik az embert, ha kételyeik vannak, és nem tudják, meddig terjed a hatalmuk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nincs fal, nincs kincs, nincs semmi más nehezebben megőrizhető, mint a nő.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az erős férfinak is szüksége van valakire, aki derűt csempész a hétköznapokba. Valakire, akihez teljesen őszinte lehet. Valakire, aki előtt elismerheti, hogy néha kételkedik és fél. Nehéz folyton szerepet játszani. Mindig könnyednek és jókedvűnek lenni, hogy senki se vegye észre, valójában mi játszódik le benne.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A világvégén örömről beszélni,
Tolvajoktól alamizsnát kérni,
De én megteszem,
Mert érted, fiam, megéri.
Megtanítlak emberként élni!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Teljesen normális és egészséges igényünk, hogy különlegesek legyünk a szüleink számára, hiszen ki más adhatná meg nekünk azt az alapélményt, hogy egyszeriek és felcserélhetetlenek vagyunk, ha nem az anyánk vagy az apánk?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

- Figyelmeztetlek rá, a szülői szerep kétélű kard. Attól a pillanattól kezdve, hogy a gyermekeid megszületnek, soha többé nem lehetsz teljes: akárhol is vannak, egy részed mindig velük tart. És amikor fájdalom éri őket, az neked is ugyanúgy fáj, és amikor véreznek, te magad is vérzel.
- A kard másik éle biztosan a jutalom, hogy az embernek gyermeke lehet.
- Így van. Amikor a szíved dagadozik a szeretettől, ha apának szólítanak. A bizalom, melyet akkor érzel, mikor kiskorukban a kezüket a tiédbe csúsztatják, és a büszkeség, melyet akkor érzel, mikor felnőtt korukban kezet ráznak veled.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A Császár nem engedheti meg magának, hogy vereséget szenvedjen, mert az birodalmának összeomlásával járna: győznie kell mindhalálig.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás