Legfrissebb idézetek

A trón biztonságos megtartásához az egyetlen út az emberek szívén át vezet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A nagyhatalmak gyomorrontásban pusztulnak el.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A tudomány, vagyis a haladás érdeke az kívánja, hogy az érdekes, új gondolatokat, problémákat, sejtéseket a kutatók legszélesebb köre minél hamarabb ismerje meg, még akkor is, ha a nyilvánosságra hozott elképzelések nem mindig a legalaposabb munka kiérlelt eredményei.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A mű és alkotója az idők folyamán egyre jobban eltávolodnak egymástól, és csupán a tudományos teljesítmény - az, ami szerzőjétől függetlenül az utókorra marad - ítélhető meg igazi értéke szerint.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberek szabadok. Ez a legnagyobb ajándék, amelyben részesültünk. A szabadságunk teszi lehetővé, hogy mássá váljunk, mint akik vagyunk. A szabadság azt jelenti, hogy álmodhatunk, az álmok pedig az életünk éltetői, még ha gyakran hosszú utazások meg egy-két pofon árán érjük is el őket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aki könnyen megveti,
mit a bolond remél,
kis háztartását vezeti,
s csupán magának él,
igazán az mondhatja csak,
hogy jó neki, mert ő szabad!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A memóriánk az egyetlen fegyver, amit magunkkal viszünk, bármerre is megyünk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Íme az élet görbéje: tudni akarom, tudom, nem akarom tudni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A hazugság nem csak az, amit kimondunk, hanem az élet, amit élünk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A lét egy koszfolt az űr végtelenjében, és minden létezés tisztátalan.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Úgy vélem, csak az teremthet alakokat, aki már hosszan tanulmányozta az embereket, éppen úgy, mint ahogy idegen nyelvet sem beszélhetünk addig, amíg alaposan meg nem tanultuk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az a mű, amelyet elolvasnak: él, az a mű, amelyet másodszor is elolvasnak: megmarad.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A zenében az ember néha minden keresgélés nélkül is megtalálja a választ a kérdéseire.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nagy meleg pulóver ma a szerelem,
Ez vajon tényleg az, vagy csak azt hiszem?
A végén úgyis kiderül,
hogy becsaptuk magunkat, megint egyedül
Kell folytatni. Néhány perc alatt
Az aranysárga napból bíbor alkonyat
Lett, és száll a teagőz,
A parkban fákat színez egy cerkával az ősz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Büszke nyárfa, miért állsz, miért búsulsz a réten?
Majd elhozza a holnap egy zacskóban a Holdat,
Koronádra tűzi, veled marad, míg tűri,
Aztán eldőltök végleg. Mindkettőtökben érett
Vágy lesz bármi másra: az édes elmúlásra.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azt hiszem, nélküled is tudom, hogy hol a helyem.
Azt hiszem, még jobban nyitva tartom a szemem.
Azt hiszem, egyedül is rájövök, hogy mi jó nekem.
Azt hiszem, elengedheted mind a két kezem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Rengeteg időt töltünk azzal, hogy kialakítsuk a világunkat. Órákat és naptárakat készítünk, megpróbáljuk előrejelezni az időjárást. De életünk mely része áll igazán az irányításunk alatt? Mi van, ha csak az általunk elképzelt valóságban akarunk létezni? Ez őrültté tesz minket? És, ha igen, nem jobb ez, mint egy reményvesztett élet?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Hogy miért élek folyton a múltban? Nem akarok tudni semmiről semmit! Ebben a világban semmi sincs megoldva. Valaki egyszer azt mondta, hogy az idő örök körforgás. Minden, amit egykoron tettünk, vagy teszünk, újra és újra meg fogjuk tenni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az idő nem megfizethető, mégis semmibe sem kerül nekünk. Azt tehetünk vele, amit akarunk, de nem birtokolhatjuk. Eltölthetjük, de nem tarthatjuk meg. És ha egyszer elmúlt, nem kaphatjuk vissza.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem kéne bagóznod. Néha aki tartósan dohányzik, meghal. Néha még rákos is lesz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az idősebb kor előnye, hogy ilyenkor sajnos már ráébred az ember, hogy a jövő mindössze egy másik ma. Csak épp, ha elérünk oda, több tegnapunk lesz, és kevesebb holnapunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Senki nem hal meg igazán, amíg emlékszünk rá.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha szeretünk valamit, minden elveszett darabjával magunkból is elvesztünk egy kicsit.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Kétféle gonosz létezik. Van a hitvány harcos, aki a puszta öklével küzd a hős ellen, és van a fő gonosz, a nagyfőnök, aki már az elméjével harcol. Ő jelenti az igazi fenyegetést.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember abban az illúzióban ringatja magát, hogy van énje. Érzékszervi tapasztalatai és érzései által fejlődik. Bele van programozva a meggyőződés, hogy minden ember valaki. Pedig valójában senkik vagyunk!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberek soha sincsenek olyan távol, hogy ne találkozhassanak, soha.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Miként mondod meg egy ilyen férfinak, hogy most én vagyok az, aki meg akarom tanítani valamire, és simogatásai közben meg akarom értetni vele, hogy a sors nem béklyóba köt, hanem szárnyalni segít.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Rá kellett jönnöm, hadnagy, mind egyek vagyunk. Sejtek a testben, de nem látjuk, ahogy a hal sem az óceánt. Irigyeljük egymást. Utáljuk egymást. Pedig ostobaság. Egy szívsejt hogy utálhat egy tüdősejtet?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aki nem ismeri a megbánást, az nem képes az együttérzésre sem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A gonoszság olyan hideg fény, amelyben minden elve­szíti a színét, és ráadásul örökre.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az írás az egyetlen fájdalommentes módja a várakozásnak. Hát írtam neked. Ebben a levélben mindent leírtam, amit érzek. (...) Elolvasod, aztán kimész a fövenyre, és a tenger partján mindent újra átgondolsz, és meg fogod érteni. Lehet, hogy egy óráig tart, lehet, hogy egy napig, nem számít. Végül visszajössz a fogadóba... feljössz a lépcsőn, kinyitod az ajtómat, és egy szó nélkül a karodba veszel s megcsókolsz. Tudom, ostobaságnak tűnik fel. Pedig örülnék, ha így történne. Szép módja a pusztulásnak, beleveszni a másiknak a karjába.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A racionális gondolkodás tönkreteszi a lelket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azt mondják, aki feltekint az égre, saját lelkét látja vissza benne.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Abban az esetben, ha valaki melletted van, még ha nem is beszélgettek, az ő létezése miatt mégis boldog vagy. Még ha mindent el is veszítettél, állj meg és nézz körbe! Biztos vagyok benne, hogy valaki ott van melletted. Ne légy szomorú! Ne veszítsd el a reményt! Kérlek, ne felejtsd el azt, hogy nem vagy egyedül!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amit láttunk, örökre őrzi a szemünk, amit elkövettünk, örökre őrzi a kezünk, amit éreztünk, örökre őrzi a lelkünk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás