Legfrissebb idézetek

Az emberek nem élhetnek emlékek nélkül, de nem élhetnek egyedül az emlékeiknek sem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Valaki nagy történeteket talál ki magának, igen, és évekig élhet úgy, hogy hisz bennük, nem számít, milyen őrültek, milyen valószínűtlenek, hordozza őket, és kész. Még boldogítóak is. Boldogítóak, és akár soha nem kell szakítani velük. Mégis, eljön egy nap, amikor minden ok nélkül valami megpattan a nagy képzelgő szívében, és ott áll, értetlenül, föl nem foghatja, miért nincs már vele az a mesebeli história, hogyan került rajta kívülre, mintha valaki másnak az őrülete volna, tudván tudva, hogy az a másvalaki ő maga. Ennyi. Olykor elég hozzá valami semmiség. Egy kérdés.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egyszer fel kell ébredned az álmaidból. Mert az álmok, melyekből nem ébredsz fel, szomorúvá válnak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Zenéltünk, mert az Óceán nagy és ijesztő, zenéltünk, hogy az emberek ne érzékeljék az idő múlását; hogy elfelejtsék, hol vannak és kicsodák. Zenéltünk, hogy táncolhassanak, mert ha táncolsz, nem halhatsz meg, és Istennek érzed magad. És a zene, amit játszottunk, ragtime volt, mert ez az a zene, amire Isten táncol, amikor senki sem látja.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Néhány ember bűnösnek érzi magát olyan dolgokért, amit megtett, és mások bűnösnek érzik magukat olyanért, amit nem tettek meg.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem hiszek a szerelemben. Szerelem... csak egy röpke szó. Elég mozdítani a számat, hopp, sze-re-lem, és már el is szállt. De ha nem mondod ki, beköltözik a szívedbe és akkor a neve is megváltozik. Fájdalom lesz. Szájon szerelem, szívben fájdalom. Én nem akarok fájdalmat (...). Nekem a szerelem csak egy szó marad. Soha nem érhet el a szívemig. Soha.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A vágy ellen nem lehet küzdeni, akárhol is vagy, nem homályosíthatja el a nap, nem moshatja el a hullám.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A lényeg az, te szeretsz-e, nem, hogy téged szeretnek-e.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Most már annyira másképp látok mindent, mintha odakinn más fények lennének. Beszűrődik a szívembe és fényt gyújt. Úgy dobog, mintha a hajók fölött szálló sirályok szárnya lenne. Boldog vagyok.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

És én? Továbbra is hiszek a paradicsomban. De most legalább tudom, nem kint keresendő, mert a paradicsom nem egy hely, ahova mehetsz, hanem egy perc, mikor úgy érzed, valaminek része vagy. És ha rátalálsz erre a percre, örökké tart.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nézegetett erre, arra, de nem látta a végét. Képtelen volt felfogni. Nincs mit tenni. Nem tudott rájönni, hogy merre van az élet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Sírj annyit, amennyit sírni akarsz. Felfrissülsz a sírás után, és újra képes leszel nevetni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Soha ne mondj nemet egy meghívásnak! Soha ne állj ellent az ismeretlennek! Soha ne légy udvariatlan! És mindig jókor távozz! Csak maradj nyitott és szívd magadba az élményt! És ha fáj, akkor valószínűleg megéri.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Igazán rettenetes, bénító érzés, ha felbukkan a másik éned. Mert akkor másé a karod, a lábad, a szemed. Egy álmatlan nyughatatlan idegen, aki megy tovább, eszik tovább, és él tovább.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az elmúlt napokban azt tanultam meg, hogyan ne bízzak meg másokban. Örülök, hogy nem sikerült. Van úgy, hogy másokban keressük önmagunkat, hogy meg tudjuk határozni, kik is vagyunk, de én szerencsére egyre inkább csak magamban keresem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Neveti a félelmet, nem remeg, nem fordul meg a fegyver elől, nem áll veszteg, ha a trombita zeng.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aki azt hiszi, hogy bátor, ne oroszlánt szelídítsen, hanem gyermeket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egyek vagyunk a döntéseinkkel, amiket meghozunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Néha a titkunkért fájdalommal kell fizetnünk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azt mondtam, hogy a szerelem nem juthat el a szívig. De ezt nem lehet kézben tartani. Egy váratlan pillanatban a szíved elkezd bizseregni, és akkor minden a feje tetejére áll.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az a legcsodálatosabb, hogy minden virág különleges kapcsolatot alakít ki az őt beporzó rovarral. Minden egyes orchidea a formájával vonz magához egy bizonyos rovart. A párját. A lelki társát. Az semmi mást nem akar, csak párzani vele. Mikor a rovar elszáll, és egy újabb lelki társ virággal párzik, beporozza azt. Sem a virág, sem a rovar nem foghatja fel párzásuk jelentőségét. Honnan is tudhatnák, hogy az ő szerelmük az életet terjeszti. Így van. Csak teszik, amit kell, és közben valami hatalmas és csodálatos dolog történik. Megmutatják nekünk, hogyan éljünk. Hogy az ember egyetlen paramétere a szíve. Ha meglátja a maga virágját, semmi nem állhat az útjába.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szerelmet nem lehet úgy ábrázolni, mint egy fát, vagy a tengert, vagy bármi más rejtélyt. Az a szemünkben van. A bűnös a szentben - a fény a festékben.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ne becsüld alá a szerelem varázsát, élvezd nyugodtan, de ne veszítsd el a fejed.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amikor valaki nagy hatással van ránk, mindig találunk okot azt hinni, hogy ő az igazi számunkra. Teljesen mindegy, hogy mi az ok. Jelen esetben például az éj fényei ragadtattak el. Majd egy idő után mindaz, amit a másikban szerettünk, kezd elviselhetetlenné válni. De abban az elvarázsolt pillanatban úgy érezzük, rátaláltunk arra, akit egész életünkben kerestünk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Érintsd meg a csönd egy pillanatát, meghallom majd.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A valóság elillan, minden emlékké válik. Lassan-lassan te is megszűntél vágy lenni - emlék lettél. (...) Nem unalmamban szerettelek, vagy szeszélyből, vagy a magány vett rá. Azért szerettelek, mert minden boldogságnál erősebben vágytam rád. És tudtam, hogy az élet nem elég hosszú ahhoz, hogy együtt tartsa mindazt, amit a vágy képes kitalálni önmagának.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Bevallom, nagyobb mámort lelek a szenvedélyben, mint az imában. Az efféle szenvedély már ima. Bevallom, még mindig imádkozom, hogy érezhessem szeretőm ajkának érintését, simogató kezét, karjainak ölelését. Bevallom, még mindig éhezem rá, hogy testem lángra gyújtsák, hogy felébredjünk egy álomban, távol e zavaros helytől, ahol már nem is vagyunk önmagunk. Tudni akarom, hogy ez örökre, mindörökre az enyém.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A zenéjét megtalálni, az a nehéz (...), a zenéjét annak, amit mondani akarunk, itt, ebben a közelségben, a zenét és a mozdulatokat, melyek oldják a fájdalmat, amikor csakugyan nincs már mit tenni, az odaillő zenét, hogy tánc legyen, valamiképpen, és ne durva elszakadás ez a távozás, ez az eliramlás az élet felé és távolodva tőle.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember csak arra féltékeny, ami nem lehet az övé.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Örülök, hogy lány lett. És remélem, őrült lesz. Mert ez a legjobb, ami egy lányból lehet ezen a világon. Egy gyönyörű kis őrült.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az a helyzet a nőkkel, hogy a legátlagosabbak is válhatnak királynővé, és a legkifinomultabb nő is válhat cseléddé - minden csak attól függ, hogy hogyan bánik vele az a férfi, akit szeret.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A nő legnagyobb és legnehezebben elért erénye a műveltség.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A nők időnként olyasmit tesznek, hogy az ember csak áll és bámul. Egész életedben próbálkozhatnál, bizonyos dolgokban mégsem volnál képes olyan könnyedségre, mint ők. A lelkük mélyén valahogy könnyedek. A lelkük mélyén.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem azt mondom, hogy én egy mintaszülő voltam, de tudják, mit jelent apának lenni? Azt jelenti, hogy gondoskodnunk kell egy másik emberről, és hogy felelősek vagyunk az életéért, de egy bizonyos ponton túl az irányítás kicsúszik a kezünkből.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Attól a perctől fogva, hogy megszületik a gyermeked, aggódsz, hogy a világ mit fog velük tenni. Azon gondolkozol, hogy te magad mit fogsz velük tenni. Saját magunk lehetünk a legnagyobb ellenségünk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás