Legfrissebb idézetek

Szeretnénk hinni, hogy minden gyermek ártatlanként születik a világba. Csak a legjobb dolgokat tanulja meg. De bármennyire is próbálkozunk, eljön az a nap, amikor a gyerekünk olyasmit tesz, ami meglep bennünket. Olyasvalaki lesz, akit nem ismerünk meg. Azt kérdezzük, ki ez az ember?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mit is írna az ember egy ilyen nagy demokráciában? Nincs, amiben hinni lehetne, nincs, ami ellen lázadni lehetne.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A hagyomány az állandóság illúziója.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Féltek a harctól? Mi más volt az életetek, mint szakadatlan harc, mióta csak annyi erő volt a kezetekben, hogy a legkönnyebb vasat kézbe vegyétek?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden fegyver lehet erős és gyenge, rövid és hosszú, éles vagy tompa, nehéz vagy könnyű. A fegyver az erő tapintható formája. Aki képes vele összekapcsolni a testét és elméjét, az birtokolja a legnagyobb erőt a földön.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Néha az emberek inkább csak a lelkükben élik meg a hovatartozásukat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A hatalom veszélyes, de az, aki visszaél vele, még veszélyesebb.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egyszer majd jön egy nagy eső, és elmossa az összes szemetet az utcákról.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A világ legboldogabb emberei, verítékben fürödve mennek haza.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Senki nem tudja, hogy egy részvény értéke felfelé, lefelé vagy oldalra fog-e menni, legkevésbé a brókerek. De úgy kell tennünk, mintha tudnánk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberi tudat az evolúció tragikus ballépése. Túl öntudatosak lettünk, ezáltal elszigetelődünk a természettől. A természet törvénye szerint nem lenne szabad léteznünk. Ez a kőkemény valóság.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem lenne jobb a világ, ha nem hinné minden nép, hogy közelebb van az Istenhez, mint a többi?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az egyedülálló anya, aki két helyen melózik, mégis szakít rá időt, hogy elvigye a fiát az edzésre, az a csoda! A tinédzser, aki a drog helyett inkább a tanulást választja, az a csoda! Mindenki mindent tőlem vár, de nem veszik észre, hogy volna hatalmuk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden történetnek zenéje van. Ennek fehér zenéje. Ez fontos, mert a fehér zene különös muzsika, időnkint zavarba ejtő: halkan szól, és lassan kell táncolni rá. Ha jól játsszák, olyan, mintha a csönd szólna, s akik szépen táncolják, úgy tűnik, meg sem mozdulnak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az, hogy nem lehetünk együtt, nem azt jelenti, hogy nem szeretlek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szerelem olyan, mint a fejseb: beleszédülsz, azt hiszed, meghalsz, de túléled. Általában.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Sokan élnek, akik halált érdemelnek, és néhányan meghalnak, akik élhetnének.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Emlékszel Moses Morales-re? A maja idegenvezetőre. Az utolsó estén az édesapjáról mesélt, aki meghalt. De ő nem hitte el. Azt mondta, ha ki akarnák őt hantolni, nem találnák. Egy magot ültettek a sírra. A magból fa lett. Moses szerint az apja része lett a fának. Belenőtt a fába, a virágba. Egy fecske evett a gyümölcséből és az apa a fecskével repült. Azt mondta: a halál a beteljesülés útja.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Van egy dolog, amit nem tudsz, akármennyi pénzed legyen,
más nevére átírni a neved a kereszteden.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A halál csak egy másik ösvény, melyre mind rálépünk. Amikor a világ szürke esőfüggönye felgördül és minden ezüstös tükörré válik, akkor meglátod.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Akkor nősz fel igazán, amikor rájössz, hogy meg fogsz halni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Gondoljrámvirág. Egész évben őseim sírhalmain virítanak. Mostantól fiam sírját borítják. Miért épp nekem kell megérnem e gonosz napokat? A fiú odavész, az öreg tengeti napjait. Miért kell megérnem, hogy lássam házam végnapjait? Szülőnek nem való gyermekét temetni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Könnyes szemekkel állsz a nyitott koporsó előtt,
S nem érted, miért mindig a jók halnak meg idő előtt.
Az Úr meg azt nem érti, ha amíg élt, elfeledted,
Miért kellett, meghaljon ahhoz, hogy rádöbbenj, szeretted.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szem rejti a világ minden hatalmát, barátom, egy szem néha hasznosabb, mint a tulajdonosa.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Eleinte a gyom is virág, aztán a virág is szimpla gaz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ne akarj túlbuzgón halált és igazságot osztani! A legbölcsebbek se látnak előre mindent.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A nők akkor kezdenek el gondolkodni azon, hogy a párjuk számukra az igazi-e, amikor már beleszerettek. Ezzel ellentétben a férfiak csak akkor fogják fel, hogy az a nő volt az igazi, ha már mindent elrontottak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem minden sebünk látható. A lélek sebei gyakran évekig véreznek. Ha valaki ezt megérzi, akkor inkább ellökjük, nehogy be kelljen ismernünk, hogy valami fáj, valami, ami egyszer régen történt. Valami, ami már évek óta visszatart attól, hogy a saját életünket éljük. Amire annyira vágytunk, és amiért küzdeni is fogunk. De néhányan közülünk már elég sokáig harcoltak érte, a nagy szerelemért. És valamikor be kell látnunk, hogy a sors talán egészen más jövőt szánt nekünk. Egy jövőt teljesen egyedül.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Két rémálom közt ma veled nevettem,
De fáj, hogy reggel te sosem vagy mellettem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Valamikor régen az emberek azt hitték, hogy ha valaki meghal, egy holló viszi át a lelkét a holtak birodalmába. De ha az emberrel még életében valami borzalmas dolog történt, megeshet, hogy a kínzó bánat miatt a lelke a túlvilágon sem talál nyugalmat. És néha, nagyon ritkán, a holló visszatérhet a lélekkel, hogy az jóra fordíthasson mindent, ami rossz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Igazából nem is kéne itt lennünk! De itt vagyunk. Olyan ez, mint a nagy regényekben, Frodó úr, amikre mindenki emlékszik. Mind teli voltak sötétséggel és veszéllyel, és néha még a végüket sem akartuk tudni, mert boldogan semmiképpen sem végződhettek. Hogy lehetne a világ újra olyan, mint volt, ha ennyi szörnyűség történt közben? De végül is ez csak egy múló dolog. Ez a sötétség. Még a sötétségnek is el kell múlnia, új nap virrad majd fel! És ha egyszer kisüt a nap, annál tisztábban fog ragyogni. Az ember azokra a történetekre emlékszik, amik jelentettek valamit, még ha túl kicsi is volt hozzá, hogy megértse, miért. De azt hiszem, Frodó úr, én igenis értem, most már tudom! E történetek szereplői gyakran visszafordulhattak volna, de nem tették. Továbbmentek, mert volt mibe kapaszkodniuk. (...) Akad még jó ebben a világban, Frodó úr, amiért érdemes küzdeni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden elmúlik, a kilátástalanság is,
Hidd el nekem, ott, ahol élsz, van egy másik világ is.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Sötét idők ezek, de a legsötétebb árnyat is legyőzi a reggeli napfény.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem bizonyított tény, de aki hallgat a szívére, azt tudja, mit érez. Büszkeséget, mert valamit helyesen tett, örömet, hogy megmentett egy életet, vagy kétséget, hogy neki volt-e. Keserű emlékeket arról, aki darabokra törte a szívét, végtelen ürességet, mert soha nem szeretett igazán, mérhetetlen dühöt, mert nem tudja, összetört szíve meggyógyul-e valaha. Mégis, ha az ember hisz benne, össze tudja ragasztani a darabkáit, de soha nem lehet tudni, mikor lesz újra hely az ember szívében, és hogy ki foglalja majd el.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az éhség a legfontosabb érzés, amit ismerünk. Az első lecke, amit megtanulunk. De az éhséget könnyen lehet csillapítani, kielégíteni. Létezik egy másik erő, egy másfajta éhség, az olthatatlan szomjúság, amit nem lehet megszüntetni. Léte ad célt létünknek, ettől vagyunk emberek. Ez az erő a szeretet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás