Legfrissebb idézetek

Míg nem láttalak, nem fájt, hogy egyedül vagyok
Most meg az lenne jó, ha árnyék lehetnék
Úgy érzem, ha kell, hát meg is halok
De teérted élni, azt még jobban szeretnék.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Elfeledek bánatot, csalást
Most hogy tudom, végül rám találsz
A Szívemben a dal csak érted szól
Szerelmünk egy ezred éve tart
Minden vágyam csak te hozzád hajt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha lenne még egy életem,
és újra kezdeném,
másként lenne minden,
igen,
a napjaim veled élném.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amíg nem ismertelek, nem bíztam soha senkiben. Láttam, amikor könnyeket hullattál értem; és tudom, hogy mindig mellettem álltál. Amikor velem vagy, mindig olyan nyugodt vagyok és boldog. Tudom, hogy nem vagyok vidám, sem szórakoztató.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

El se tudom képzelni nélküled az életemet. Magam előtt is rejtély, hogy jutottam el idáig, de nagyon sok minden, ami lejátszódik bennünk, örök rejtély marad számunkra. Jobb, ha az ember nem sokat gondolkodik ezeken a dolgokon, hanem egyszerűen tudomásul veszi őket. Hiábavaló itt minden gondolkodás. Senkinek se tudnám megmagyarázni, miért szerettem beléd.

pont 26 kedvenc 0 hozzászólás

Semmi kétség, mégiscsak ott a legjobb, ahol régtől fogva ismerik az embert, ahol természetes íze van az életnek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szerelem az embert rabságból szabadítja ki. Önmagából! Milyen rettenetes az, ha az egész világ olyan kicsire zsugorodik, amilyen kicsi az ember. És a szerelem éppen ezt tépi fel, ezt a börtönt! Amíg egyedül vagyunk, addig csak álmodjuk a világot. De a világ szebb, mint az álom. A világban mindennek súlya van (...), a boldogsághoz mindennap meredek út vezet. És ez a súlyos világ szebb, mint a súlytalan álomképek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A férfiak könnyebben megbocsátanak a vetélytársnak, mint a hűtlennek, a nők viszont jobban gyűlölik vetélytársnőjüket, mint a hűtlent.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

És ha én már nem is leszek,
Az ígéretem megmarad,
Tudom, mikor árulsz el majd,
S velem együtt önmagad.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A csók a természet bájos kis trükkje arra az esetre, mikor a szavak feleslegessé válnak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Eltűnni csendben, az volna jó,
Ne fájjon többé, ha hazug a szó,
Ne kelljen látnom, ha nem esik jól,
Ne halljam meg, ha nem rólam szól.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mint kék kristályt, őrzöm emlékedet,
mit mondhatnék, kibírom nélküled.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mondok valamit: végre én akarok lenni az a bizonyos másik! Legalább egyszer. Az a titokzatos és félelmet keltő másik. Az, akiről kapásból feltételezed, hogy szebb, fiatalabb, és persze vékonyabb, mint te. Az, akiről szentül hiszed, hogy sosem lép ki az ajtón smink és tűsarok nélkül. A másik, akinek nincs lelkiismerete, aki nincs tekintettel senkire (főleg rád nem), és aki pont a te pasidban kelti fel azt az érzést, hogy ő valami különleges. A legrosszabb esetben a pasi ezt el is hiszi. Szeretnék végre én veszélyt jelenteni valakire, ahelyett, hogy mindig én érzem magam veszélyben. Szeretném, ha lennének titkaim, ahelyett, hogy folyton csak kitalálok magamnak egy-kettőt. A fenébe is, miért vagyok mindig én az egyik, és soha nem a másik?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az érzéseket nem könnyű kordában tartani, de kétségtelen, hogy a legnehezebb a féltékenységet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

"Betegségben és egészségben; gazdagabban vagy szegényebben; legyen jobb vagy rosszabb; mától fogva..." Az akaratnak ez az alapvető elkötelezettsége fájdalmasan hiányzik oly sok modern házasságból. Sokan mintha azt mondanák: szeretlek, ameddig érzem a vonzásod... vagy amíg nem találok valakit, akinek jobb a külseje... vagy amíg előnyömre válik a kapcsolat folytatása.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Akit szeretünk s aki méltó arra, hogy szeressük: vegyük azt el feleségül. Ez az igazi észházasság. Okosan teszed, hogy házasságban nem összeköttetést, pénzt, befolyást keress, hanem feleséget. Igazi férfi az, aki csak egy dolgot köszön az asszonynak: a megosztott szerelmet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha a világ hölgyei számára receptet írhatnék, mindegyiküknek javasolnék egy nagy adag önbecsülést és önértékelést. (...) Ha a nők igazán éreznék, hogy feleségként és anyaként megbecsülik őket, ezt a feladatot nem akarnák mindenáron felcserélni valami mással. Ha személyiségüket a férfiakéval egyenrangúnak éreznék, nem lenne szükségük arra, hogy felelősségvállalásban a férfiakkal versenyezzenek. Ha a Teremtő által nekik adományozott méltóságban tündökölnének, akkor női mivoltukat a legdrágább kincsként kezelnék, nem pedig úgy, mint egy kidobásra ítélt ruhát.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

- Mondd csak, hogy csináltad ezt?! (...) Mivel tudtad elérni, hogy a lányok megszeressenek téged?
- Ó! Mi sem egyszerűbb! Minden lánynak imponál a közömbösség.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az asszonyszív olyan, mint az üveg, ha hirtelen akarják lehűteni: könnyen megpattan; ha lassan hűl ki: nem egykönnyen törik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az okos nő nem mutatja ki a szenvedélyét, ha célja, hogy férjet fogjon magának.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

- Mit akarnak a nők?
- Cipőt.
- És még?
- Olyan bonyolult, hogy egész életedet azzal töltheted, hogy kideríted.
- És mit adhatunk egy nőnek mi, férfiak?
- Szeretné, ha tisztelnéd, meghallgatnád, megértenéd. Virágokat szeretne, nevetni akar, és megbízni benned. De nem azt, hogy kiszámítható légy. Szeretné, ha értékelnéd őt, és néha azt szeretné, hogy fogd be a szád, és ne akarj mindent helyrehozni.
- Ez borzasztóan nehéz lesz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A nők olyanok, mint a jó bor: az idő csak tökéletesíti őket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csak a szerelmes férfi féltékeny, de a nők szerelem nélkül is azok.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az asszony a ház lelke, a család szíve volt. (...) Hivatása nem csupán abban áll, hogy szeresse otthonát, a házimunkát (mert nem esik le az aranygyűrű az ujjáról, ha jól főz, állatokat tart és kertészkedik), hanem attól is, hogy a serdülő ifjúságból jó katonákat, jó magyar asszonyokat neveljen a köznek. (...) S nem közönséges szív dobogott az olyan nő keblében, aki kettős feladatában egyformán megállta a helyét.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Gyűlölöm azokat a srácokat, akik bébinek szólítják a lányokat. Bébit csak akkor mondasz, ha nem emlékszel a nevére, vagy túl lusta vagy egyedi becenevet kitalálni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A nevetni nem tudó férfi egy gonosz gúnyolódó félelmes színében tűnik föl a nők szemében.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A tapasztalat egy férfi ajánlólevele.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A legszebb ajándék, amit csak adhatunk a gyerekünknek, ha kielégítjük kíváncsiságát, ha megtanítjuk neki, mi a szépség.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Életre szóló boldogtalanságot előzhetünk meg, ha úgy hajlítjuk a facsemetét, hogy felnőve egyik irányba se dőljön meg.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az Anyám dolga, hogy ne sírjon,
ha nagyon félt, akkor behívjon.
Az Apám dolga, ha ajtót nyit,
ne úgy köszöntsön, mint akárkit.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha egy gyerek összekeni magát, miközben csokikrémet eszik, mindenki nevet; de ha fogyatékos a gyerek, nem nevetünk. Ő soha nem nevettet meg senkit, ő soha nem fog nevető arcot látni, vagy csak azt látja, hogy a gúnyolódó hülyék kinevetik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Kinek mi dolga? - Szerintem
a gyermeké az, hogy szülessen,
a Napé, hogy megsimogassa,
s a Holdé, hogy álomba ringassa.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Bár mondják, múlnak a gyermekévek, nincs visszaút,
Új mesék nem várnak reánk.
Van mégis csillagfényű álomvilág,
de azt gyermekünk álmodja tovább.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mert nekünk ott van az otthonunk,
Ahol gyermekként játszottunk.
Apánk az ajtóban állt, anyánk étellel várt,
Ahol ébren is álmodtunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A homogenitás egyik nyilvánvaló ára, hogy a konformitás felé nyomja a csoporttagokat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás