Legfrissebb idézetek

Az élet, amely megelőzi a halált, vajon adhat-e valami értelmet az eleve elrendelt felbomlásnak, a mozdulatlanság elkerülhetetlen és hátborzongató realitásának?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember meghal, s szinte mindig idő előtt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem él, amíg nem ég a gyertyaszál.
Az ő élete a fénylő halál.
Lángja a saját testébe harap,
Mert elégnek, kik világítanak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ölelj meg engem, Istenem,
már föl akarom adni
az örök ellenállást,
már meg akarok halni.
(...)
Nem félek a haláltól.
Megállok vele szemben.
De mikor lesújt rám,
Isten, ölelj meg engem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azt mondják, a háborúban elesettek hősök. Ugyan miféle célért halnak meg? Hiszen a másik oldalon állókról is ezt hirdetik, ők is ugyanazokért az elvekért halnak meg. Istenem, pedig micsoda érték minden egyes élet!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem félek a haláltól, mert úgy érzem, ha majd valóban előtte állok, már nem fogok gondolkodni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Valahol ebben a városban van egy gép - persze, hogy gép, emberek sohase tűrnék, hogy ilyesmire használják fel őket! - és az éjjel-nappal papírt okád a városra, a népre. Pénznek nevezik ezt a papírt, számokat nyomtatnak rá sok-sok nullával, amelyek egyre gömbölyűbbek. És ha agyonhajszolod magad, ha sikerül valamit megtakarítanod öreg napjaidra, értéktelenné válik az egész. Papírrá, papírronggyá!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Eltűnt már minden, miről álmodtál,
Széthullott lassan, mint egy kártyavár.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A dolgok, amiket elveszítünk, visszatalálnak hozzánk, ha nem is mindig úgy, ahogy gondoljuk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A fájdalom, a veszteségünk fájdalma emlékeztessen mindnyájunkat, hogy bár távol élünk egymástól, és más-más nyelvet beszélünk, a szívünk együtt dobog.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Lehet száz szeretőd, de feleséged csak egy, aki tanúja és részese minden sikerednek és kudarcodnak, aki megismeri hangod rezdülésében, hangod színében, szótlanságodban és beszédedben, ha valami bánat vagy öröm ért. Aki ismeri vágyaidat és elfáradásaidat. Aki már rég nem a másik ember, és akinek te rég nem vagy másik ember, akinek a sorsa a tiéd, miként a te sorsod az övé.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindannyiunk lelke mélyén ott pislákol a picike fénysugár, de lesben áll az indulatok sötét árnya és a gyilkos vágy is.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csak az ember annyira kegyetlen, hogy élvezettel nézze végig a saját fajtársainak halálát.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberek furcsamód szeretik érthetetlen szabályokhoz kötni magukat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nincs annál könnyebb, mint ítéletet mondani az emberekről. Nincs nehezebb, mint helyesen megítélni őket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Sok ember meghallgathat, de kevés ember van, aki valóban meghall.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A kitartás és az önfejűség között az a különbség, hogy az egyik többnyire erős szándékból fakad, míg a másik erőtlenségből.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A diszkrimináció és az előítélet azokra vár, akik maguk is így élnek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az öntelt ember ritkán hálás ember, mert soha nem gondolja, hogy ugyanannyit kap, amennyit megérdemelne.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindenki kényszeresen és állandóan csak bírálja, amit csinálsz. Azt hiszik, jobban ismernek, mint te saját magad. Legyen a hitük szerint. Csakhogy sok minden más is van bennem, amiről nem tudnak, sok minden, azon az egy testre szabott figurán kívül, amit szeretnék megmutatni a világnak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Valóban igaz lenne, hogy az ember azokat ítéli el leginkább, akiket a legjobban irigyel?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Bármilyen szerényen próbálják elrejteni az emberek halálvágyukat, az gyakran éppen olyan erős, mint az élethez való ragaszkodásuk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberek nem tudják, hogy önmagukat alázzák meg, amikor másokat megaláznak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az átlagember boldogtalanná válik, ha öncsalásából kizökkentjük.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ezer szó sem hagy az emberben olyan mély nyomot, mint egyetlen tett.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ahhoz, hogy jól segíthessünk, fontos, hogy a szegényekre ne problémagócként, hanem hozzánk hasonló emberekként tekintsünk, és tájékozódjunk helyzetük, igényeik, lehetőségeik felől. Ha tudomást veszünk a körülöttünk élő éhezőkről, idősekről, fogyatékosokról, rabokról, hajléktalanokról – igenis tettünk valamit.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem te teszed a jót, Istené a jóság, a te szavaid és cselekedeteid által is ő szól.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A gyermek ártatlanul születik, és vonzza őt a jó. Miért választják hát oly sokan a rossz utat? Miért járnak egyesek a sötétség útján, míg mások a fényt választják? Az akarat vagy a végzet miatt? Remélhetjük-e, hogy valaha is megértjük a lelkünket formáló erőt? Hogy megküzdhessünk a gonosszal, ismernünk kell azt. Vissza kell utaznunk az időben, hogy megleljük az elágazást, melynél elválik, kiből lesz hős és kiből gonosz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egyetlen jó szót hordj csupán szívedben, s hogy mennyit ér, egy óra majd kitárja.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A bűn az, ami hátráltat abban, hogy jobban szeressek.
A bűn az, ami a világot embertelenné teszi.
A bűn az, ha elfelejtem az inspirációmat, és tétlen maradok.
A bűn az, ha nem teszem meg a jót, amit megtehetek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az élet árnyékait magunk vetjük azáltal, hogy a napfényben állunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden géniusz más szemszögből látja a világot társainál, és ez az ő tragédiája.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az előítélet a legfőbb ellenségünk. Mert láthatatlanná teszi a láthatót is.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nehéz ott énekelni s bírálni nem lehet, hol döfnek és leütnek bölcs érvelés helyett.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amit nem kezdhetsz el újra, csak azt szabad megsiratni!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás