Legfrissebb idézetek

Egy ember valós értékét nem az mutatja meg, hogy mit mond, miben hisz, hanem az, hogy mit tesz a meggyőződése védelmében.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember lassan elsorvad. Kezdetben törődik az emberekkel, és átadja magát nekik. Aztán az egyformaság, az állandó ostrom, nap mint nap, évről évre, érzelmi eltompulást okoz, és az ember érzéketlené válik. Eltékozolta minden együttérzését, semmi nem maradt belőle sem önmagának, sem a családjának. De az ember ezt eltitkolja. Mivel tudja, hogy együttérzést várnak tőle, együttérzést színlel. De kezdi megvetni magát a képmutatásért. Aztán megideologizálja a dolgot és azt mondja, azért csinálja, mert az embereknek szükségük van rá. De ez is hazugság. Az emberek megérzik a hidegségét. Megérzik a visszahúzódását. (...) És a bűntudattól, amiért él, elfonnyad a lélek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A kihívó viselkedés és a pökhendiség mindig önbizalomhiányra vezethető vissza, míg az alázatosság és udvariasság a belső erő jele.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csapások súlya alatt sem veszítheti el méltóságát az ember, sem a hitét azokban az értékekben, amelyek becsesek számára. A természet fenséges erőinek játékszere, porszemnél is kisebb a végtelen világmindenségben, mégis fittyet hányt az elemi erőkre, és az emberi agy, a változások bölcsője, nekigyürkőzött, hogy megzabolázza őket. Bármilyenek legyenek is az istenek, az emberben is van valami isteni, de van benne valami az ördögből is.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Milyen lenyűgöző az emberi szellem! Bár számtalanszor elbukott az ember, időtlen idők óta újra és újra feláldozta életét és mindent, ami kedves neki, egy eszményért, az igazságért, a hitért, a hazájáért és a becsületéért. Az eszmény változhat, de az önfeláldozás készsége megmarad, és éppen ezért az embernek sok mindent meg lehet bocsátani, az emberbe vetett hitet pedig lehetetlen elveszíteni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Lehetséges, hogy mi, aki oly büszkék vagyunk napjaink eredményeire, korunk rabjai vagyunk, ugyanúgy, mint az ókor embere vagy a középkori nők és férfiak saját koruknak. Félrevezethetjük önmagunkat, miként előttünk mások is tették, úgy vélvén, hogy egyedül mi szemléljük helyesen a dolgokat, és csak a mi utunk vezet az igazsághoz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem szeretjük magunkon a foltot, ha van is, eltüntetjük vagy takargatjuk, pedig de eltorzul az ember, ha folyton csak szépnek mutatja magát.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egyesek a jóságot, az igazságot, a boldogságot, az értelmet keresik, és nem alkalmazkodnak, nem is tudják elfogadni, hogy kutatásaik eredménytelenek volnának. Ezek az emberek folyamatosan kudarcot élnek át, és ebből hatalmas energiájuk származik (éppen ellenkezőleg, mint gondolnánk), amely arra ösztönzi őket, hogy folytassák, hogy hajtsák magukat, keressenek fáradhatatlanul. Ugyanakkor gyakran találni sikeres embereket megfáradva, kimerülve és értelem nélkül. A sikeres emberek a "depresszió" szót használják az értelemürességre.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Általában gyerekes dolognak tartják, ha valaki nem ismeri fel mások szándékait, és naivan elhiszi, amit mondanak neki. Ugyanakkor én valójában azt tartom naivnak, hogy saját szándékunkat nem ismerjük fel, amikor ítélkezünk valami felett.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csak jó cselekedetekkel lehet az emberek közötti falakat ledönteni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Olyan világban élünk, amelyben az emberek nem tudják, mit akarnak, de készek érte elmenni a pokolba is.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Istenem, hány ember lehet a világon, aki szenved, mert nem tud kiszabadulni tartózkodásának és félénkségének pókhálójából, vakságában és ostobaságában inkább falat emel maga elé. Ezt tettem én is.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Általában azt várjuk az élettől, hogy megadja mindazt, ami után vágyunk, hogy a gondok maguktól megoldódjanak, és hogy az események örömöt okozzanak, éppen elegendőt ahhoz, hogy boldogok legyünk. Mindig magunkon kívül keresünk: kint szeretnénk megtalálni elégedettségünk forrásait, és azokat a dolgokat is, amelyekre ráfoghatjuk hibáinkat és szenvedéseinket. Így az alapján ítéljük örömöt adónak vagy elszomorítónak a dolgokat, az embereket vagy az eseményeket, hogy azok mennyire igazodnak nézeteinkhez illetve életfelfogásunkhoz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az improvizáció jobban megtorpant, mint a legkimódoltabb rafinéros válasz. Mert a valódi emberi szeszély ennyi: a szörnyűségek közepette játszani. Ennyit szabad megtennünk, és mindig most és mindig nekünk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha a düh és az adrenalin egyesül, emberfeletti erejű vadállattá változtathat egy embert.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ahogy Burt az egyetemi zsargon finomkodásain gúnyolódva mondaná, kivételes vagyok - demokratikus jelző, arra való, hogy kikerüljük az olyan kárhozatos címszavakat, mint: tehetséges és szerény képességű (ami okosat és csökkent értelműt jelent valójában), és mihelyt a kivételes szó kezd valamit jelenteni, nyomban megváltoztatják. Az elv úgy látszik az: csak addig használj egy kifejezést, amíg az senkinek nem jelent semmit.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Többet jelent az, hogy kik vagyunk valójában, mint az, hogy mások minek hisznek minket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A csendes ember nem kell senkinek,
Ha szeret is, nem mond szépeket.
A csendes ember nem jó társaság,
Ha megszólal, minden szava vág.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindent elértél, ha ember maradsz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ami szeretetből jön, nem kell visszaadni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Soha ne menj el közönyösen a nyomorúság előtt, mely tőled vár segítséget.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha a szépre nézve, hozzátenni
semmit sem áhítsz, csak belémerülni
mint lelked otthonába:
már nem éltél hiába.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A magyarnak a hátán is lehet szántani, csak piros, fehér, zöld legyen az eke.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nincs szeretet utálat nélkül, élet halál nélkül, vagy nyár tél nélkül. Hitlert, de Teréz anyát is megtalálhatja magában mindenki.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha nagy leszek, aranyásó leszek.
Nem kell, hogy kinevess.
Meg fogom tanulni az értékes közül
Kimosni a szemetet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Két ország közötti határ pont annyira választ el, mint amennyire össze is köt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szentet csak a penge vékony éle választja el a bűnöstől.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nincs jó és rossz, csak a tetteink következményei.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

- Azt hiszem, ostobaság, ha az ember nem azt csinálja, amit szeret (...).
- Magával az a baj (...), hogy még nem jött rá: a kívánságait a lehetőségeihez kell igazítania.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Magadra vess, ha homályban maradnál,
mert nem engedi látnod a hamis kép,
amit látnál, ha ahhoz nem tapadnál.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Sose téveszd szem elől, hogy a természet nem isten, az ember nem gép, a feltevés nem tény.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Itt áll a sors, a jó és a rossz oldalával, a napossal és az árnyékossal, azzal a nekem juttatott férfihűséggel, amelyben jogom van hinni, de társam ezer hűtlensége, csalása, ámítása, önámítása és kevés szeretni tudása terhével. Tudom, hogy ha szemben állok vele, ha szólok hozzá, a szavam elér a szívéig. Hogy velem akkor kivételesen őszinte. (...) De amint egy lépést eltávolodok tőle, mi lesz a hűségből, az őszinteségből? Milyen módon lázad fel a kötöttség ellen, amely most hozzám fűzi?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Most elindultam valamerre. Merre? E pillanatban nem törődtem vele. Magamon éreztem a szemét. Annyi meleg áradt a szeméből... Boldog voltam.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem érhetjük be a férfi egy-egy jó tulajdonságával. Nem cserélhetjük el a boldogságot és az öntudatot a lehetőségért, hogy valaki magához öleljen, megcsókoljon és gyengéd legyen velünk. Nem adhatjuk el magunkat a szép szavakért, ha azok mögött nincsenek tettek. Egészséges kapcsolatot érdemlünk, mely boldoggá tesz bennünket. Egy pillanatra sem feledhetjük: "Minden férfi disznó, míg másnak nem bizonyul." Amíg másnak nem bizonyul, addig nem érhetjük be a csip-csup jó tulajdonságaival sem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A tánc összeforraszt, és a szerelem jóvá tesz mindent!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás