Legfrissebb idézetek

A beszélgetésnek csak akkor van igazából értelme, ha türelmesek vagyunk a szavakhoz, a beszélgetéshez. Szakítsunk időt egymásra!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Remélem, lesz valaki, aki mosolyogva gondol vissza rám, még akkor is, ha már szétváltak az útjaink.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem azért gyűlölünk embereket, mert azok rosszak. Annak mondjuk őket, azzá tesszük őket, mert kell valaki, akit gyűlölhetünk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A férfiak túlnyomó része nem akarja megbántani a nőket. A férfiak túlnyomó része azt hiszi, hogy ha visszautasítanak egy nőt, azzal megbántják. Alig akad olyan férfi, aki belegondol, hogy mi történik, ha igent mond egy nőnek, utána pedig egy életen át úgy tesz, mintha nem is létezne.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minél jobban ismerünk és megértünk másokat, nehézségeikkel együtt, annál több társra találunk és barátságot kötünk, és ez akkor is megéri, ha ezek közül nem mindegyik lesz tartós.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az egymás iránti feltétlen bizalom, amely az igazi érzelmek alapja.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Átköltenél, és az ihlet feltüzel,
De a versbe illő változásban egyedül hiszel.
Átfestenél, de én téged féltelek,
Mer` az égbe nyúló vágyaid közt szakadék leszek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ő nem volt más az életemben, mint bekevert malter tapasztalataim megszilárdítására.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A nők közt oly titkos szövetség van, mint egy vallás papjai között. Gyűlölik, de védelmezik egymást.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nehéz megmondani, kik ártanak többet: az ellenségeid rosszindulatból, vagy a barátaid - a legjobb szándékkal.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden tökéletes a kezdetektől a végig, ha van egy barátod.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az igaz barátság megmagyarázhatatlan kapcsolat két olyan ember szíve között, akik gazdagabbá teszik egymás életét. Talán nem is emlékeznek már, hogyan született barátságuk, azt azonban biztosan tudják, hogy létük kölcsönös ajándékot jelent életükben.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A jó barátok mindig egymás mellett állnak, történjen bármi. Amikor azt mondják, "örökké", úgy is értik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha ítélkezés nélkül képesek vagyunk odafigyelni partnerünkre, talán meg fog bennünk bízni és őszinte lesz hozzánk. Ha felháborodunk vagy próbáljuk manipulálni, amikor őszinte hozzánk, fel kell készülnünk, hogy attól kezdve nem mindig az igazat fogjuk hallani.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Én vagyok az egyetlen, akivel, ha beszéltem, mindig őszinte volt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A gyűlölet visszasugárzik a gyűlölködőre, majd felőrli annak lelkét.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az élet túl rövid ahhoz, hogy haragot tartsunk. Túl rövid ahhoz, hogy eltaszítsunk magunktól valakit anélkül, hogy meghallgatnánk, amit mondani szeretne.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberben mindig lesz elég méreg, hogy beköpjön vele másokat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A magányosságunk titka, az elkülönülésünk előkelősége.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Félek, hogy egyedül maradok. Attól félek, hogy mindig valakinek a barátja, vagy húga, vagy bizalmasa leszek, de soha nem mindene valakinek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Látom, hogy fáj neked,
Látod, hogy fáj nekem,
De itt belül lassan elül a félelem.
Már nem bánt, ha jön a magány.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A csendet hallgatom,
a csend, az jó barát.
A gyertya lángja ég,
Benne egy új világ.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Séta a múltban, a lelkemmel újra,
Egy pillanatra láttalak.
Séta a múltban, indulok újra,
Még keresem az álmomat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Legyen ünnep az égben és ünnep a Földön,
bár engem rég nem érdekel, pedig égnek a gyertyák,
s a könnyem kicsordul: miért? Mért nem lehetsz most közel?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Elromlott jó néhány hét,
És néhány hónap és év.
De nagyon vártam, hogy arcod újra lássam,
Mikor vasárnap lesz szívem mélyén.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szó is lehet tett. A szó is hagy nyomot.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Elindultál hát felém,
Jöttél, és mindent vittél.
Talán te hittél egy másik új csodában,
Mert a régi neked így már kevés.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Utolsó érintés, utolsó tévesztés,
Amit megőrzünk egymásból, az álomszép.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

De akarat nem mindig úr az orcán,
s könny és mosoly fölött olyan hatalmas
az érzés, hogy a legőszintébb lélek
akaratán leginkább diadalmas.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha feladod az álmaid, meghalsz,
Élve halsz meg!
De boldogságot vagy szép halált,
Csak e föld adhat neked!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Behatároltak a két
pontok közé húzott
egyenesek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Hol van már a szép világ?
Számodra messze már,
De néha még a magasba vágysz,
Mint hulló kő zuhansz tovább.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A múltban van valami nyugalom és örökkévalóság, nem változik, és rajta van az öröklét érintése, mint egy festményen, bronz- vagy márványszobron. A jelen viharai és megrázkódtatásai nem hatnak rá, megőrzi méltóságát és tartását, arra csábítja a zaklatott lelket és megkínzott szellemet, hogy a múlt boltíves katakombáiba meneküljön. Ott békesség és biztonság van.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember már csak ilyen: a tankönyvek tartalma csupán a záróvizsgák letételéig él az emlékezetében. (...) A számok, dátumok és ilyen-olyan államférfiak, politikusok neve nem marad meg a fejében tovább, mint a fapálcikával írott szavak a futóhomokban. Eltűnik nyomtalanul. Csodával határos módon csak az marad meg, ami végiggondolásra, átélésre ösztönözve képes megragadni az emberi képzeletet, s gyorsabb dobogásra késztetni a szívet. Egy nagy hősnek és szerelmének megragadó története egész civilizációkat képes túlélni, vírusként települ be az emberi agyba, és apáról fiúra öröklődik nemzedékek százain át.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Lelkembe égettem fény-mosolyod,
Az emlékeim nem vehetik el.
A múltam az itt van, azt mélyen őrzöm,
Az enyém, csak az enyém.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás