Legfrissebb idézetek

Én szállok az idővel és a széllel szembe talán,
Telve a reménnyel: aki elment, vár még rám.
Én esküszöm, hogy mosolyogsz még rám,
Én nem hiszem, hogy sosem érsz hozzám.
Nem büntethet az ég, ha így állok eléd,
Lelkemben bűntelenül,
Mert hiányzol.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Most először mondom el, most hinned kell nekem.
Legalább te maradj itt velem!
Annyi minden változik, s nem biztos semmi sem,
Legalább te legyél az nekem!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Miért kell oly sok beszéd
Hisz az első szóból mindezt érthetnéd
Miről a szám csukva beszélt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Látom a nappalt, ahogy létezel,
Idegen szemek kívánnak, érintenek.
Éhes világ, és csak mosolyognának rajtam,
Fájdalmam üvölteném, de elrejtem, el kell rejtenem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Kétágú szilvafa: Filemon és Baucisz
Végtelen találkozás. Te, meg én: ágak felelnek, ölelnek, szeretnek. Szeretlek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azt hittem, te vagy minden, amit utálok, de rájöttem, hogy te vagy minden, ami belőlem hiányzik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha akartam valaki lenni, csak érted volt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Én vagyok én,
Ha csendre vágysz, az vagyok én,
Az leszek melletted,
Belopódzok halkan a szívedhez.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Még engedem, hogy ár sodorja, szél kavarja életem, ameddig jó nekem,
De azt hiszem, most van itt a perc, hogy fogd a két kezem, az kell nekem,
Mert ha itt vagy velem, a szívem megpihen.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amit te adsz, az minden! Csak te adod nekem, tőled kaptam először mindazt, ami valóban ér is valamit az életben. A cimboráim között annak idején akadt ugyan egy-két jóbarát, de most te vagy a barátom is. Világéletemben magányos fickó voltam, most pedig itt vagy te, és benned megtaláltam énemnek azt a részét, amely eddig hiányzott. Veled egész ember vagyok. Te vagy az egyetlen a világon, aki mellett békességre leltem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Talán épp így találtunk egymásra, ahogy idővel egyre inkább elválaszt az élet, mert megmondom, mindig velem vagy, mindig elkísérsz, ahová csak megyek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Talán semmiféle álmom nem lenne, ha te nem volnál. Mert amikor egyre-másra lehetetlen helyzetekben találom magam, mindig ott motoszkál a fejemben, hogy mit szólna hozzá Joey, ha most láthatna. Talán mindenkinek van valakije, aki ösztökéli, hogy olyasmire törekedjen, ami látszólag elérhetetlen. Nekem te adsz erőt!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tökéletesen helyénvaló olyasmire vágyakozni, ami az örömünkre szolgál - mindaddig, míg fel nem emészt bennünket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ártatlannak képzeltem a tekintetem, miközben néztem, ő azonban kihívásnak vette. Kiszolgáltatta magát a tekintetemnek. Lelepleződtem, és így soha többé nem tagadhattam le, hogy újból megéreztem a hódítás ízét.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Uram, ha adsz még szeretőt
csak repedt szívem beszegőt
Szememnek kedves földlakót
álmomban álmát álmodót

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Képzeld, hogy futok szemben a széllel,
Kereslek szenvedéllyel,
Ábrándozom nappal és éjjel.
Várlak, csukott szemmel is látlak,
Az arcod, a szemed, a vállad,
Ábrándozom, hogy megtalállak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha bármi is közénk áll, ha bármilyen kétely merül fel, az mind feloldódott hosszú, szenvedélyes csókunkban.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A csók nem pusztán fizikai kontaktus, érzelmek vannak mögötte. Épp ez a lényege.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Belül darabokra törtem arra a gondolatra, hogy el kell hagynom, de láttam, hogy ezt akarja. (...) Tudtam, hogy egyszer búcsút kell vennünk egymástól, de azt is tudtam, hogy utál búcsúzni, és azt akartam, hogy ez méltósággal történjék meg.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ment a hűtlen nehéz fejjel.
Visszamenne, de ő már nem kell.
Érzi, hálátlan lett sorsa,
Keserű könnye arcát mossa.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mámor és biztonság: ez volna az igazi házasság.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A legokosabb dolog, amit egy nő tehet, hogy megtanul férfi nélkül létezni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Kik példáját nézik, könnyen belátják
hogy milyen múló az asszony szerelme,
ha szem s tapintás föl nem szítja vágyát.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Gyakran ott követjük el a hibát, hogy túl gyorsan vállalunk fel egy kapcsolatot. Megbízunk a férfiban, mielőtt valóban rászolgált volna a bizalomra, és feltételezzük róla, hogy rendes fickó, csak mert ilyen benyomást kelt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A nők gyakorta panaszkodnak, hogy a férfiak nem beszélnek az ágyban. Ezek a nők alighanem még sosem figyelték meg, hogy mi történik, ha egy férfi egyszerre próbál meg válaszolni egy kérdésre és kitolatni a parkolóból. A férfiak gyakorta panaszkodnak, hogy a nők beszélnek. És kész.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A nő a természetnek egyetlen lénye, aki érzésünket érzéssel viszonozza, és akit boldoggá tesz az a boldogság, amellyel bennünket megajándékoz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A nő az a lény, amely végletes erejében és gyengeségében: képes elájulni, ha egy egeret vagy pókot meglát, és az élet legnagyobb rémületeivel sokszor rettenthetetlenül száll szembe.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

S miközben érzékelte a viselkedésnek azokat a rezdülésnyi árnyalatait, amelyekkel a nő alkalmazkodik a környezetéhez, a férfiba hirtelen belehasított, hogy ha ekkora igyekezetre van szükség, akkor ugyancsak nagy baj lehet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Vigyáznunk kell, ha meg akarunk javítani egy szerintünk elromlott férfit. Az érzelmi törődésnek is vannak korlátai. Sokan szeretjük érzelmileg függővé tenni a férfit, azt gondolva, hogy akkor nem fog elhagyni minket. De azt is akarjuk egyben, hogy csakis támasztékként használjanak minket? Szívesebben leszünk a pszichiáterük és az anyjuk egy személyben, ahelyett, hogy a barátnőjük lennénk? Azt akarjuk, hogy a másik csak azért maradjon, mert szereti kiönteni nekünk a szívét? Ennyi kielégítene bárkit? Kötve hiszem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A férfiak nem tudnak menetrend szerint beleszeretni valakibe. Egyszerűen csak próbálják jól érezni magukat, azután meglátják, mi lesz. Épp ezért a tervek, amikkel előállunk, gyakorta nemtetszést váltanak ki belőlük. A férfiak nem elemzik ki a kapcsolatukat, így sokszor egyszerűen nem értik meg, hol a hiba. Amikor szembesítjük őket hiányosságaikkal, félresöprik az érveinket, és ki hibáztathatja őket?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nézzünk szembe a tényekkel. Együtt lenni egy férfival, aki vonzódik hozzánk - ez a csúcs. És amikor olyan dolgokat mond, amit hallani szeretnénk, ami után halálosan vágyakozunk - és amiről azt gondoljuk, már soha senki nem fogja mondani nekünk -, teljesen a kezükbe adjuk magunkat anélkül, hogy érdekelne bennünket a szép szavak igazsága. Az ilyen férfi számító, aki hozzászokott már, hogy minden az ő igénye szerint történik. És amikor nem kapja meg, amit akar, odébb is fog állni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A férfiak hihetetlenül hiúk. Képtelenek nőt látni anélkül, hogy ne hoznák kapcsolatba magukkal. Azt hiszik, a nő csakis őértük van. Meg sem fordul a fejükben, hogy valami más oka is van a létezésüknek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A férfiak általában három alapvető okból tesznek bármit is:
1. Jólesik
2. Javít a helyzetükön (hatalmilag vagy anyagilag)
3. Kihúzza őket a csávából.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Bárki csinálhat gyereket, de csak az igazi férfi válhat apává.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberi szívet nem úgy tervezték, hogy a testen kívül is dobogni tudjon, és mégis, minden gyerek ezt jelképezi - hogy egy szülő meztelen szíve a mellkason kívül dobog, most már örökké.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás