Legfrissebb idézetek

A sikerre nincsen recept. Talán csak annyi, hogy mindig fogadjuk el az életet és azt, amit hoz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden jobb- és baloldali diktatúra ellen megmaradni a szellemi szabadság hívének, védelmezőjének: ez a szellemi ember örök feladata.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az a szabadság, fiacskám, ha sohasem kell bocsánatot kérned!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szabad akarat olyan, mint a lepke szárnya. Ha hozzáérnek, többé nem száll fel sohasem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A józan ész nem magától értetődő. Aki tagadja, azt nem lehet meggyőzni vele.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Kacag rajtad az Isten csak, kacag és nevet.
Ő teremtett meg, de most mit kezdjen veled?
Mi mást is tehetsz? Amit tudsz, az ma még elég lehet,
De holnap már nem, úgyhogy ne legyél már elégedett.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Van, ami akkor is igaz, ha nem hiszünk benne.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Bízz azokban, akik az igazságot keresik, és kételkedj azokban, akik már megtalálták.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Eddig soha nem definiáltak egy olyan Istent, amely ne lett volna nyilvánvalóan önellentmondásos és képtelen, soha nem írták le Istent olyannak, hogy a fogalom róla az emberi gondolkodás számára lehetséges lenne. Semmilyen filozófia, semelyik vallás nem hozott ilyen jó hírt a világnak, mint az ateizmus hírei.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A Mennyország a pokol kapujánál van.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Hadd vigyem a hitet,
hogy szétoszlassam a sötétséget,
s az örömöt vigyem oda,
ahol szenvedés az élet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szépség mindenütt ott van, nem rajta múlik, hogy nem látjuk meg.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Fordításban olvasni egy verset olyan (...), mint fátyolon keresztül megcsókolni egy asszonyt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nekem büntetés a csend, nekem emberfeletti kín,
Ha nem szól a hangfal, ha csendes már a rím.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Angyal zenéje, gyertyafény -

kincses kezem hogy lett szegény?


Nem adhattam ma semmi mást,

csak jó meleg simogatást.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csak elhallgat a dal,
De nem szűnik meg.
Ma messzi utazom,
Végleg búcsút intek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Már nem kelt fel a zaj,
A könnyeid sem.
A föld a takaróm
És az ágyam itt lenn.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A vénámban megáll a vér, a kapilláris üres,
Legyek ügyes, hogy nevess, vagy újra szeress,
Hogy ne temess el, bár érted feltámadnék ezerszer,
Könyörgök az égieknek, hogy többet ne vessz el.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az igazi alázat a legmélyebb istentisztelet. De nem az igazán alázatos, aki túl mélyen alacsonyítja le magát és elfelejti, hogy az ember Istentől vett hatalmánál fogva szava és akarata által uralkodik a földön. Sosem szabad elfelednünk, hogy mint Istennek gyermeke, uralkodói vagyunk a földnek, de ugyanaz a testvérünk is. Az igazán alázatos, aki a fejlődés útján a messze mögötte vándorlókat, a gyöngéket és bűnösöket is testvérének érzi, s aki az előtte haladókkal együtt érez, és nem ítéli meg tetteiket, se szavaikat, hanem igyekszik magát beléjük képzelni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden tartós kapcsolat abból indul ki, hogy az ember mindennek ellenére szereti a másikat. "Szeretlek, annak ellenére, hogy nem olyan vagy, amilyennek először képzeltelek." Nem magától értetődik, hogy az ember kiáll a másik mellett. Csak akkor beszélhetünk valódi szeretetről, ha tényleg tenni akarunk valamit a másikért. A kapcsolat nem maradhat fenn az adakozó szeretet nélkül.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A tartós kapcsolatok másra adnak lehetőséget, mint a rövidek, mert bizonyos aspektusokat el lehet bennük mélyíteni, és felszínes kötelékek helyett valódiak alakulnak ki. Ilyenkor ismeri meg az ember igazán a másikat. Az első szerelem megszűnését követő nagy kijózanodás szakasza után egy olyan fázis következik, amelyben az ember próbálja megváltoztatni a másikat - több-kevesebb sikerrel. Ha a kapcsolat túléli ezt a folyamatot, akkor a két fél felhagy azzal az igyekezetével, hogy a másikból mesebeli herceget vagy királykisasszonyt faragjon, és elkezdődik az igazi kapcsolat, amelyben szép lassan elfogadják egymást olyannak, amilyenek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az életben az a rossz, hogy nincs hozzá használati utasítás.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Kétféleképpen lehet egy ember arcába nézni. Az egyik, hogy a szemét mint az arca részét nézed. A másik mód, hogy csak a szemét nézed, semmi mást, mintha az volna az arca. (...) Mert a szem az élet kicsinyített változata.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ok és okozat úgy követi egymást, miként húrpengetést a hang. Az egymásra ható hangok, az okozatok összessége pedig egyéni létünk életdallamát adják, melyet sorsnak szokás nevezni. Sorsunk tehát nem a véletlen vagy a pillanatnyi behatások szüleménye, hanem miként bebizonyítottam, gondolataink, érzéseink és cselekedeteink, szóval önalkotta létkörünk reflexiója.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Téves fatalizmus volna azt állítani, hogy elejétől végig az határozza meg sorsunkat, hogy milyen csillagkép uralkodott születésünk órájában. Akkor hiábavaló lenne minden törekvésünk a tökéletesedésre, hiszen az adott csillagkép matematikai pontossággal meghatározná minden tettünket, nem hagyva teret a szabad akaratnak. A csillagkép, amely alatt születtünk, csak életünk igen széles nyomvonalú útját, hajlamainkat, erkölcsi és szellemi tulajdonságainkat, ezzel pedig egyéniségünk rezgéseit határozza meg, éspedig azért, mert az ember mindig olyan csillagzat alatt ölt újra testet, melynek hatása megfelel a múlt élet jó vagy rossz cselekvései okozati eredményeinek. Azonban csak rajtunk múlik, hogy finomabb rezgéseket és ezáltal jobb eredményeket teremtsünk. Csak rajtunk múlik, hogy rossz hajlamainkat jóra fordítsuk, és ekképpen az okozatokat enyhítsük.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindenkinek olyan a sorsa, amilyen a gondolata. Gondolkozásunk által a diszharmóniából harmóniát, a betegségből egészséget, a sötétségből világosságot, a gyűlöletből szeretet, a szegénységből gazdagságot teremthetünk. Gondolataink helyes irányítása által olyanná formálhatjuk sorsunkat, amilyenné akarjuk, ha mindig a magunk elé tűzött célra gondolunk. Ha egyéni gondolkodásmódunk fölött uralkodni tudunk és szellemünket az isteni erők beáramlásának nyitva tudjuk tartani, akkor megtanultuk a boldogulás titkát.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Gyakran - kezdte gyorsan válogatva meg a szavakat - még csak nem is hasznos tudni, hogy mit hoz a jövő.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azt ne feledd, ahogyan cselekszel, olyanná válsz, s amilyenek vágyaid, olyan lesz végzeted, tehát így élj!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az időveszteséget nem lehet visszanyerni: az idő a legtünékenyebb javak közül való.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tudod, az élet megy tovább, és mindig lehet találni valami vigaszt. Nem foglalkozhatunk álladóan a múlttal!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A gyógyulás első fázisa az, hogy kiadjuk magunkból azt, ami fáj.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Legyél hasznos, vésd fel a falra,
Így mindenki emlékszik majd arra,
Hogy te már tudtad, megvolt a képlet,
Mikor véget ért az élet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Rád is a halandók közös sorsa vár,
Amit ma átélek, holnap rád talál.
Sötétség után kisüthet a nap.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A halál nem a legrosszabb. A legrosszabb a tartós szenvedés, a folytatódó iszonyat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha túl sok bort töltök egy kehelybe, a nagy része kiömlik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás