„ Este van, egy nappal rövidebb, lásd, ujra a fogság és egy nappal az élet is. ”
„ A gondolkodás nyugalom, békesség, vagy legalábbis annak kellene lennie, de szegény szívünk túlságosan zakatol, szegény agyunk túlságosan lüktet hozzá. ”
„ A tél nem egy évszak, hanem elfoglaltság. ”
„ A természetes értelem nem láthat természetfeletti dolgokat. ”
„ A hó csak annyit jelent, hogy túl hideg van ahhoz, hogy eső essen. ”
„ Egy vak ember is szíven találhat valakit puszta véletlenből. ”
„ Csak annak adok, aki nekem rokonszenves. De nekem nem rokonszenves, akinek adni kell. ”
„ Adni jobb, mint kapni. Ezt minden ökölvívó tudja. ”
„ Amit magunk előtt látunk, csupán parányi része a világnak. Megszokjuk a gondolatot, hogy ez a világ, pedig egyáltalán nem igaz. A való világ jóval sötétebb és mélyebb hely ennél, és nagy részét mindenféle puhányok foglalják el. ”
„ Mindig annak van igaza, aki eredményt ér el. Az élet olyan, mint a háború. Aki győz, annak mindent megbocsátanak és körülnyálazzák. Csak az jár rosszul, aki totojázik. Mert azzal csak veszteni lehet. ”
„ Mindenki megteremti és magával hurcolja a saját "mennyországát" vagy "poklát" - nem szükséges meghalni, hogy odajusson. ”
„ Minden ember meghal, de nem minden ember él igazán. ”
„ Persze minden lánynak az a sorsa, hogy egyszer valakié legyen. De neked sem lesz mindegy, hogy ki az a valaki. Csalódhatsz, és az első csalódás életed végéig elkísér. ”
„ Ha egy pár dolog csak kicsit is másként történik, ki tudja, mi lett volna. ”
„ A múlt fogságában erőtlenek vagyunk. ”
„ Egy gyötrelmes, hosszú betegségünk annyi emléket se hagy maga után, mint egy fogfájás. Lelkünk felejteni igyekszik. Évek múlva még azt a városrészt is elkerüljük, ahol a kórház van, melyhez szenvedésünk rögződik. ”
„ A külső (...) még nem minden. Ennél sokkal fontosabbak a női erények, melyeket az ember sokszor oly hiába keres. ”
„ Az ember a lelki szemével lát igazán. ”
„ Az egyik jó dolog abban, ha valaki szép, hogy az emberek lenyelik a kellemetlen szokásait. ”
„ Az embereknek bátorításra van szükségük. Az megduplázza természetes ellenálló képességüket... Ahelyett, hogy örökké szemükre vetnénk hibáikat, dicsérjük erényeiket. ”
„ Minden igaztalan tett, még ha igaz ügy érdekében követik is el, magában hordja önnön átkát. ”
„ Harangszó, zsolozsma, imádság mind Istent dicsérik, de legjobban dicsérik az urat az emberi jótettek. Aki egy elárvult családot jobb sorsra felemel, aki a kétségbeesetteknek életkedvét visszaadja, aki elkeseredett ellenfeleket egymással kibékít, az bizonyára mind híve e vallásnak. ”
„
Káromkodj, ha jónak látod,
szidd az embert és a világot,
ha szitkod szép: élvezem.
De hogy itt, e földi honba
bárkinek hibája volna:
senkinek el nem hiszem.
”
„ Ismerni a jót könnyebb, mint követni; sőt még az sem nehéz, hogy némelykor jó vagy éppen nemes tettet vigyünk véghez: de egész éltedet meghatározott elv szerént intézve, sohasem tenni mást, mint amit az erkölcsiség kíván; s még akkor sem, midőn haszon, bátorlét, indulat heve vagy szenvedelem ereje másfelé ragad; ezt hívják erénynek. ”
„ Az Élet minden egyes pillanatban csak azt bizonyítja, hogy tényleg mindenki akkor van ott az életedben, amikor ott kell lennie - se előbb, se később. Minden mondat akkor érkezik, amikor érkeznie kell, és minden kapcsolat szikrája ott és akkor villan fel, amikor megérett arra. ”
„
Ne apránként ölj: pusztíts, ha muszáj,
hatalmasan, irgalmasan.
Hadd legyen vége, mire elkezdődnék.
”
„ Sikerült megértenem, hogy nyitottnak kell lenni a változásra. Jobbat érdemlünk annál, mintsem azért maradjunk együtt, mert félünk attól, mi lesz velünk, ha elválunk. ”
„ Az egymás iránti feltétlen bizalom, amely az igazi érzelmek alapja. ”
„ Azt nevezem barátomnak, akit megláttam benne, aki talán mélyen elrejtőzve szendereg énjébe beágyazva, de velem szemben lassan kibontakozik belőle, mert felismert és rám mosolyog, még ha később kénytelen lesz is elárulni engem. ”
„ Az átoknak ilyen a természete: soha nem ad semmit, viszont mindent elvesz. ”
„ Egy jó kérdés vagy beszélgetés a kapcsolatteremtés örömét adja. Egy rossz kérdés azonban nem okoz bosszúságot vagy szomorúságot. Az teremt velem kapcsolatot, aki akar, az szid, aki akar. Sose voltam ideges természetű. ”
„ A szó hitelét a hang adja meg. ”
„ Egyetlen küzdelem sem reménytelen, míg véget nem ér. ”
„ A remény fura dolog. A világ legcinikusabb embere sem képes teljesen kiölni magából. A remény apró szikraként ott lapul mindenkinek az elméjében, s arra vár, hogy az első szellőre fellángoljon. ”
„ Minden mindennel összefügg, ez mindig is így volt, és ha egyszer az ember felfedezi az első kapcsolatot az emlékek között, az olyan, mintha ledöntené az első dominót. ”
HIBA!
Kérlek várj... az idézetek már úton vannak!
Nincs több ide tartozó idézet. Elfogyott...
Ha a hagyományos módon szeretnél bejelentkezni vagy regisztrálni, bökj az alábbi gonbok közül az egyikre: