Véletlen idézetek

Este van, egy nappal rövidebb, lásd, ujra a fogság és egy nappal az élet is.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A gondolkodás nyugalom, békesség, vagy legalábbis annak kellene lennie, de szegény szívünk túlságosan zakatol, szegény agyunk túlságosan lüktet hozzá.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A tél nem egy évszak, hanem elfoglaltság.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A természetes értelem nem láthat természetfeletti dolgokat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A hó csak annyit jelent, hogy túl hideg van ahhoz, hogy eső essen.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy vak ember is szíven találhat valakit puszta véletlenből.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csak annak adok, aki nekem rokonszenves. De nekem nem rokonszenves, akinek adni kell.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Adni jobb, mint kapni. Ezt minden ökölvívó tudja.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amit magunk előtt látunk, csupán parányi része a világnak. Megszokjuk a gondolatot, hogy ez a világ, pedig egyáltalán nem igaz. A való világ jóval sötétebb és mélyebb hely ennél, és nagy részét mindenféle puhányok foglalják el.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindig annak van igaza, aki eredményt ér el. Az élet olyan, mint a háború. Aki győz, annak mindent megbocsátanak és körülnyálazzák. Csak az jár rosszul, aki totojázik. Mert azzal csak veszteni lehet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindenki megteremti és magával hurcolja a saját "mennyországát" vagy "poklát" - nem szükséges meghalni, hogy odajusson.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden ember meghal, de nem minden ember él igazán.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Persze minden lánynak az a sorsa, hogy egyszer valakié legyen. De neked sem lesz mindegy, hogy ki az a valaki. Csalódhatsz, és az első csalódás életed végéig elkísér.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha egy pár dolog csak kicsit is másként történik, ki tudja, mi lett volna.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A múlt fogságában erőtlenek vagyunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy gyötrelmes, hosszú betegségünk annyi emléket se hagy maga után, mint egy fogfájás. Lelkünk felejteni igyekszik. Évek múlva még azt a városrészt is elkerüljük, ahol a kórház van, melyhez szenvedésünk rögződik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A külső (...) még nem minden. Ennél sokkal fontosabbak a női erények, melyeket az ember sokszor oly hiába keres.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember a lelki szemével lát igazán.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az egyik jó dolog abban, ha valaki szép, hogy az emberek lenyelik a kellemetlen szokásait.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az embereknek bátorításra van szükségük. Az megduplázza természetes ellenálló képességüket... Ahelyett, hogy örökké szemükre vetnénk hibáikat, dicsérjük erényeiket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden igaztalan tett, még ha igaz ügy érdekében követik is el, magában hordja önnön átkát.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Harangszó, zsolozsma, imádság mind Istent dicsérik, de legjobban dicsérik az urat az emberi jótettek. Aki egy elárvult családot jobb sorsra felemel, aki a kétségbeesetteknek életkedvét visszaadja, aki elkeseredett ellenfeleket egymással kibékít, az bizonyára mind híve e vallásnak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Káromkodj, ha jónak látod,
szidd az embert és a világot,
ha szitkod szép: élvezem.
De hogy itt, e földi honba
bárkinek hibája volna:
senkinek el nem hiszem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ismerni a jót könnyebb, mint követni; sőt még az sem nehéz, hogy némelykor jó vagy éppen nemes tettet vigyünk véghez: de egész éltedet meghatározott elv szerént intézve, sohasem tenni mást, mint amit az erkölcsiség kíván; s még akkor sem, midőn haszon, bátorlét, indulat heve vagy szenvedelem ereje másfelé ragad; ezt hívják erénynek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az Élet minden egyes pillanatban csak azt bizonyítja, hogy tényleg mindenki akkor van ott az életedben, amikor ott kell lennie - se előbb, se később. Minden mondat akkor érkezik, amikor érkeznie kell, és minden kapcsolat szikrája ott és akkor villan fel, amikor megérett arra.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ne apránként ölj: pusztíts, ha muszáj,
hatalmasan, irgalmasan.
Hadd legyen vége, mire elkezdődnék.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Sikerült megértenem, hogy nyitottnak kell lenni a változásra. Jobbat érdemlünk annál, mintsem azért maradjunk együtt, mert félünk attól, mi lesz velünk, ha elválunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az egymás iránti feltétlen bizalom, amely az igazi érzelmek alapja.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azt nevezem barátomnak, akit megláttam benne, aki talán mélyen elrejtőzve szendereg énjébe beágyazva, de velem szemben lassan kibontakozik belőle, mert felismert és rám mosolyog, még ha később kénytelen lesz is elárulni engem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az átoknak ilyen a természete: soha nem ad semmit, viszont mindent elvesz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy jó kérdés vagy beszélgetés a kapcsolatteremtés örömét adja. Egy rossz kérdés azonban nem okoz bosszúságot vagy szomorúságot. Az teremt velem kapcsolatot, aki akar, az szid, aki akar. Sose voltam ideges természetű.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szó hitelét a hang adja meg.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egyetlen küzdelem sem reménytelen, míg véget nem ér.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A remény fura dolog. A világ legcinikusabb embere sem képes teljesen kiölni magából. A remény apró szikraként ott lapul mindenkinek az elméjében, s arra vár, hogy az első szellőre fellángoljon.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden mindennel összefügg, ez mindig is így volt, és ha egyszer az ember felfedezi az első kapcsolatot az emlékek között, az olyan, mintha ledöntené az első dominót.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás