Véletlen idézetek

Ha (...) rendet akarunk rakni egy szobában, akkor - hacsak nem gyömöszölünk be mindent a szekrényekbe - eleinte elkerülhetetlenül fokozódik a rendetlenség.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nincs egyszerűbb dolog a világon, mint egy megoldott probléma.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember rengeteget veszít, ha sohasem veszíti el a fejét.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az állatoknak sokkal szebb lelkük van, mint nekünk. Sosem hazudnak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Figyelj csak a tücsök dalára,
ha hangosan csattog az őszi éjben,
azt sírja, hogy majd meghal nemsokára.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Igen, láttam Párizst is; mindegyikből kapott valamit; káosz az, sűrű rengeteg, ahol minden egyes ember csak az élvezetét keresi, s ahol senki se találja, legalábbis én így láttam.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tudod mi a baj a szenvedéllyel? Képtelen vagy kordában tartani! Ezért aztán nagy baklövéseket követsz el! De akkor a legjobb, ha ezt már észre sem veszed. Épp ezért sohasem bánod meg! Akkor már tökéletesen a szenvedélyed rabja vagy.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aki valaha is, akár csak néhány napig részt vett ebben az életnek nevezett hajcihőben, az tudja jól, hogy a balsorsnak végtelen számú maszkja van. Leggyakrabban nőnek öltözik, meg véres kardnak, túlzott magabízásnak vagy pálinkás üvegnek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azért, hogy egyszer a miénk legyen a Jackpot, talán már ma el kell kezdenünk játszani.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha azt akarod, hogy a férjed megcsináljon valamit, közöld vele, hogy már túl öreg hozzá.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A nőnek jobb, ha szép, mint ha okos, mert egy férfinak még mindig könnyebb nézelődni, mint gondolkodni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha elsajátítottad a lépéseket, elkezdheted megtölteni lélekkel.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A túl merev elvek életveszélyesek tudnak lenni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy hazugság a fél világot körbeutazza, mialatt az igazság még mindig csak a cipőjét húzza fel.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Igazából soha nem izgatom magam, egyszerűen ilyen vagyok. Nem is nagyon szoktam meglepődni. Talán azért, mert arra számítok, hogy bármi megtörténhet. Ez viszont úgy hangzik, mintha hívő lennék, de persze az sem vagyok. Átfogalmazom: egyszerűen csak elfogadom a dolgokat, úgy, ahogy történnek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A mai közhangulat megveti a kompromisszumokat. Legalábbis szavakban. A kompromisszumokban gerinctelenséget lát. Ne higgyük el. Kompromisszumok nélkül nem lehet együtt élni egy másik emberrel. A társam nem az én hasonmásom. Az együttélésben a kompromisszum kölcsönös alkalmazkodást jelent. Lemondást némely saját vágyunkról, igényünkről a másik kedvéért. E nélkül nincs közös élet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Én nem leszek és soha nem is voltam depressziós attól, hogy szerencsétlenek közt élek. Nem lázadtam és nem bosszultam meg semmit, értelmetlen lett volna azt gondolnom, hogy én vagyok az, aki bármit megoldhat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az élet olyan volt, mint egy érme, amelynek az egyik oldalára az volt írva: katasztrófa, a másikra pedig az hogy: várni a katasztrófára.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem a körülmények teremtik az embert; az ember teremti a körülményeket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csak az örökkévalóság tart örökké.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Soha életemben nem voltam lágyszívű vagy könyörületes, de úgy hiszem, a korral együtt kialakulnak az ilyesfajta tulajdonságok.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember mindig csak előrenéz, a vélelmezett cél felé, és soha nem oldalra, ahol azok a pillanatok vannak, amelyekért érdemes útra kelni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A reménytelenség idővel eltompítja a pótolhatatlan veszteség fájdalmát.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A kapcsolatok mindig bizonytalanok, és én sosem vagyok képes kommunikálni, mert folyton magamat hibáztatom akkor is, amikor nem kellene, mert minden kudarccal egyre távolabb kerültem magamtól, a kicsiktől és tőled.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az üresfejűek logikája szerint - akik mind azért közlékenyek, mert csak semmiségekre jár rá a nyelvük -, aki nem beszél a dolgairól, annak rosszul áll a szénája.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Akármilyen erősnek látszik egy bábu, csak olyan erős, amilyen a leggyengébb pontja.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Isten világa úgy van megteremtve, hogy a legtöbb dolog magában hordozza a következményét, vagy más szemszögből nézve a jutalmát, illetve büntetését. Így például azok a gesztusok és jó cselekedetek, amelyeket nem valamilyen hátsó szándékból teszünk, megbecsülést és végső soron szeretetet gerjesztenek, míg a bűn, bármilyen díszben érkezik is, bizalmatlanságot és távolságtartást szül.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az élet tagadhatatlanul kínál valamiféle kárpótlást a kövér embereknek... Valami ínyenc zamatot... olyan élvezetet, melyet gyakran megtagad az előnyösebb vonalakkal rendelkezőktől.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Szerintem képtelenség igazán kiszeretni valakiből. (...) Azt hiszem, hogy ha szerelmes lesz az ember, igazán szerelmes, akkor az egy életre szól. Minden más csak élmény és illúzió.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ember maga keresi az izgalmakat, maga akarja a bajt! Végezd a magad dolgát, ne kérkedj az eszeddel, és nyugodtan élhetsz!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csak gyere közel.
Hajolj rám és tanuld meg,
hogy nem minden jel.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden érzelmi kapcsolat támadási lehetőség, és minél több embert eresztek magamhoz közel, annál számosabb csatornán áradhat felém a veszély.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ő nem volt más az életemben, mint bekevert malter tapasztalataim megszilárdítására.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egész életemben csak kifelé bámultam az ablakon... és abban reménykedtem, hogy van odakint valaki vagy valami, amibe belekapaszkodhatok, és végre boldog lehetek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A lélek csak akkor élhet, ha valamit kockáztat. Kockáztatni azt jelenti, olyan valamibe kezdeni, amelynek kimenetele ismeretlen.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás