Véletlen idézetek

Azért vagyunk itt a Földön, hogy egyedi különlegességeinkkel hozzájáruljunk a világ sorsához.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A kutyám nem tud különbséget tenni az idegenek között. Pedig ezerszer elmagyaráztam neki, hogy a postásra nem szabad ráhoznia a szívbajt, a villanyszámlást viszont kutya kötelessége elzavarni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A tétlenség gyengít, a gyakorlás erősít, a túlterhelés árt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Úgy kell nekem, minek jöttem a világra!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az egoista egy rossz ízlésű ember, akit sokkal jobban érdekel saját maga, mint én.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aki idegenkedik eszmétől, végül a fogalomnak sincs birtokában.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Semmi sem a sajátod azon a néhány köbcentin kívül, ami a koponyádban van.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Milyen különös dolog is a barátság! Az útjaik szinte azonnal szétváltak, de a hajdani kötődés megmaradt: néha egy-egy levél, karácsonyi megemlékezés. De talán nem is olyan furcsa. Mindenki életének megvan a maga üteme.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ne éveket adjunk az életnek, hanem életet az éveknek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Vendég vagy a világban, és ez a világ szép vendégfogadó. Van napsugara, vize, pillangója, madara. Van virágja, rengeteg sok. Tanulj meg örvendeni nekik. Sajnos, embere is van. Igyekezz kevesebbet törődni velük és többet azzal, ami még a világ szépségéből csodálatosképpen megmaradt, az emberiség minden pusztításai mellett is.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tesszük, amit tennünk kell, mégis mind ugyanarra a sorsra jutunk. Mindegy, hogy magányosan tengeted a napjaidat a házadban, hatalmas vagyont halmozol fel, hangosan énekelsz, vagy kupaszám vásárolod a sört a cimboráidnak és a rokonaidnak, a végén mindenképpen megtalálod a végzeted - vagy éppen a végzet talál meg téged.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Múló világ felett
Örök csillagok élnek,
Hiába hullanak
Hervadt lombok, remények,
Mindig akar, szeret, dalol az élet!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az idő korántsem olyan, amilyennek látszik. Nemcsak egy irányban halad, hanem egyszerre létezik benne a jövő a múlttal.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Bókolj, amíg gondolkodsz, hogy mit mondj. Időt nyersz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az idő nem irgalmaz az emberi szívnek, és kacagja szomorú küzdelmét az emlékért.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A testi javakba merült ember nem érzi az én-t. Sose mondja: "Én boldog vagyok. Nekem gyönyörűség az életem." Az én el van benne homályosodva, mint a gyémánt a szemétre került gyűrűben. Azért szenvedünk tehát akaratlanul vagy akarva, hogy a lelkünk tisztuljon, erősödjön.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A kívánságokat nem lehet tetszés szerint előhívni vagy elnyomni. A legmélyebb mélységeinkből törnek elő, mint minden szándék, akár jó, akár rossz. És észrevétlenül születnek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

- Ha komolyan mondta, hogy szolgálatomra áll, akkor bizony tehetne egy szolgálatot.
- Afféle szóvirág volt csak (...). De ha már így alakult, állom a szóvirágom. Kényes jószág a szóvirág: lehet kacskaringós és lehet egyenes szárú. De Dede egyenes ember, nem szókacskaringató. Mit kíván tehát, fiataluram?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem igaz, hogy a jó nem győzedelmeskedhet a gonosz fölött. Csak az angyaloknak is úgy kellene szerveződniük, mint a maffiának.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha boldogok vagytok, szerelem, béke és madárcsicsergés van. Ha megharagszotok egymásra, magatokkal rántjátok az egész világot!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha egyedül nem vagy boldog, ha te nem vagy boldog, akkor nem tudsz mit adni. A másik nem tudja kitárni a szívedet, ezt neked kell megtenned. Azonban ha már kitártad, akkor a másik megfürödhet benne, megfürödhet benned.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az élet kapcsolatokon múlik, nem erkölcsi megítéléseken, és idejében tudomásul kell venni, hogy egy új kapcsolat az összes előtte létezőt átrendezi.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem érthetjük meg a másik ember problémáját, ha nincs bennünk szeretet. Együttérzés nem létezik szeretet nélkül.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Néha levelet írok magamnak,
egy régi bélyeget ragasztok rá,
és bedobom a levélszekrényünkbe,
hogy a többiek azt higgyék,
van valakim, aki csak az enyém
és akiről ők nem is tudnak.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A penge élén állok, egyedül táncolok,
Magamba fordulok, mert nincsenek válaszok,
Minden könnyebb lenne, de senki nem ért meg,
Miért is harcolok, ezt már csak te érted.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Semmi sem használ annyira, mint visszavonultan élni, az emberekkel keveset, ám magunkkal annál többet beszélni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Harcoltak, megbékéltek, városokat emeltek vagy tiportak el, szerettek s gyűlöltek évezredeken át. Uralták a lapályokat, hegyeket, erdőségeket, sivatagokat, és a varázserő síkját - de önnön lelkük fölött gyakorta elvesztették hatalmukat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A világ általában olyan, mint egy kegyetlen sivatag, s ilyen szélsőséges körülmények között szinte lehetetlen virágokat találni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Elveszett, megsemmisült. Semmivé vált. A semmi pedig semmit sem tud irányítani.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden csak por és hamu... minden törékeny ábránd, és a gondoskodás híján, amely sosem tart örökké, nyomtalanul elenyészik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha a fiók mélyéről előkerülnek a megsárgult fotográfiák, az albumba rendezett felvételek, máris sorjáznak a hozzájuk kapcsolódó történetek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Különös, a kölyökkor elveszett, megfakult, letörölt hímpora utáni vágy váltotta ki a legfájóbb nosztalgiámat. Hiszen az tesz mindent olyan ragyogóvá, édessé, kívánatossá, az tartja távol a vaskalap józanságot, köznapiságot, unalmat. Az teszi velünk a varázslatot: míg velünk van, úgy tudjuk, a meséből származunk, álomi szabadon. Csodát tenni és érteni egyaránt képesek vagyunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha megfosztanánk az embereket ábrándjaiktól, mi örömük maradna az életben?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az embernek fiatal korában van legkevésbé rossz lelkiismerete. (...) Utána azonban rád tör az együttérzés, a gondoskodás, a félelem, a szégyen, a gátlások és kételyek, és akkor a legjobb úton haladsz, hogy ijedt porszemmé válj az arany évek előtt. Az arany évek azok, amikor szabaddá küzdöd magad, amikor önmagad, a rokonaid, a történelem és a világ ellen lázadsz, és kicsit lazítasz a lelkiismeret igáján. Csodálatosak ezek az évek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha az ember szeret valakit, akkor az sohasem jelent nyűgöt a számára.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás