Legfrissebb idézetek
„ Voltak dolgok, amelyeket el akartam mondani neki. De tudtam, hogy fájdalmat okoznék. Úgyhogy eltemettem őket, és hagytam, hogy nekem okozzanak fájdalmat. ”
„ Valójában a fájdalom lehetőségétől félünk, nem magától a fájdalomtól. ”
„
Romok alól nincs aki mentsen
már nem a fájdalom a részvét rettent
mert ha sorban kell állnom SORvadok
hisz nem büntetés ez de kegy sem.
”
„ Csupán annyi tűnt volna fel, hogy még visszahúzódóbb, mint általában és ha valakinek sikerült volna áttörnie a némaság falait, és szóra bírnia, akkor sem mondta volna meg, miért iszik: hogy mielőbb elzsibbassza a fájdalmat, elfeledje az emlékeket, és elmeneküljön a rémálmok elől, amelyek még a legszebb napokon is örökké ott lebegtek felette. ”
„
Belül én már rég meghaltam,
csak a maszkom él,
belül én már rég meghaltam,
egy maszk nevet feléd.
”
„
Valami megszűnt bennem,
elpusztult rég,
arcomon nem láthatod,
de belül üvöltenék.
”
„ Neked talán boldognak kell lenned ahhoz, hogy éld az életed, de nekem nem. ”
„
És vannak mindig olyan percek, órák
olyan idő- s lélekjárási zónák
mikor az ember úgy véli, hiába
kapaszkodik, süllyed vele világa
s hogy jobbat, ennél jobbat érdemelne.
”
„ A dal olyan szomorú, amilyen szomorú az, aki hallgatja. ”
„
Annyi bánat a szívemen,
kétrét hajlott az egeken.
Ha még egyet hajlott volna,
szívem kettéhasadt volna.
”
„
Szomorú bámészkodni ténferegve,
mások felett felragyogó egekre,
mások felé forduló mosolyokra.
”
„ Most, hogy a nyári szünet elkezdődik, lehet, hogy soha többé nem találkozom vele. Nem köszön nekem "Jó reggelt"-et és nem hallom nevetni többé. Biztos, hogy elkerül majd engem. Már hozzászokhattam volna, de én olyan boldog voltam, hogy teljesen megfeledkeztem róla, hogy milyen voltam, mielőtt találkoztam Kazehaya-kunnal. ”
„
Szomorú, ha a szív megalkuvást
keres; szeretni szomorú felényi
szeretetért, vagy annyiért se, mást.
Szomorú lesz még húsz évet leélni.
”
„
Világ hullámai, nem ragadtok most magatokkal.
Sasmadarak szárnyaival nem szállok együtt.
Világnak tüzeivel nem lángolok immár.
E hiányok hiányával küzd szívem,
Most érted csendesedem,
Földön parázsló várakozással.
”
„
Sápadtan mentél, hangtalan haraggal.
Utánad néztem, míg csattant a zár,
furcsa Ádám, kit elhagyott az angyal,
és elpusztított Édenébe zár.
”
„
Virágillatod
volt csak enyém, gyümölcsöt
másnak teremtél.
”
„
Mi voltál nékem? A váratlanul
talált kincs, mely koldus ölébe hull,
szelíd balzsam a lét minden sebére.
”
„ Ha az út, amelyen jársz, állandóan fájdalmat okoz neked, akkor az nem a te utad. ”
„ Semmire sincs garancia, de amiben erősen hiszünk, az gyakran hatással van a dolgok kimenetelére. ”
„
Tudom - mit tudok
És most azért élek,
Megtudjam egyszer:
Mennyit is érek?
”
„ Ne akard készen kapni a másik utat: teremtsd meg. ”
„
Az ember keljfeljancsi: elesik - feláll,
és megy tovább a szegény ürge.
Megyek tovább, amíg meg nem tanulok élni,
amíg fel nem lőnek a világűrbe.
”
„
Szívvel - lélekkel.
Tűzzel - vassal - s majd újra
szívvel - lélekkel.
”
„
Építsd föl minden éjszaka
építsd föl újra, s újra
amit lerombol benned
a nappalok háborúja.
”
„ A rácsodálkozás a megértés kezdete. ”
„ Amikor eléred azt a bizonyos pontot az életedben, odakint az emberek azt várják, hogy megtörj. Néha a kezedbe kell venned az irányítást, hogy ne húzzon le a gravitáció és repülhess. ”
„ Ahhoz, hogy eljuss oda, ahova menni akarsz, a szorongás tüzes mezején kell átkelned. ”
„ Mi magunk vagyunk a súly, amit a saját érdekünkben odébb kell tennünk - amennyiben úgy döntünk, hogy átrendezzük életünk színterét. A legtöbbször képtelenek vagyunk meghozni ezt a döntést. Miért? Miért olyan nehéz előrelendítenünk magunkat, még akkor is, ha valami jobb felé tartunk? Azért, mert bármilyen kevéssé kielégítő az, ahol vagyunk, kényelmes. Hajlandó küzdeni? Mert rögtön az elején megmondom, hogy eljutni onnan, ahol van, oda, ahová el akar jutni: harc. Önmagával kell megküzdenie. ”
„
Lépj elő, szerelmes népem, a sötétből,
Mutasd meg végre, hogy különb vagy bárkitől!
Alkoss új rendet a végtelen káoszból,
Magad uram, Magyar -
Hisz nincs más, ki érted szól!
”
„ Nem győzedelmeskedhetsz a szakadékok felett, ha menekülsz előlük. (...) Nem kerülöd el a szakadékot azzal, hogy a magasságok felé törsz. (...) Vágyódsz a hegycsúcsok után? Ha igen, ne feledkezz meg a mélységekről sem! ”
„
Van-e válaszod, szabad-e kérdeznem,
Hogy meddig töröd naponta új béklyóba lelkem.
Öröm és Kín hajóján utazom
Könnyes mosollyal arcomon,
S Te fennkölt erővel nézed végig,
hogy ezt is ismét kihevertem.
”
„ Csak ha leereszkedünk a szakadék legmélyére, akkor találjuk meg az élet kincseit. Ahol összerogysz, ott lapul a kincs. Amit keresel, az éppen abban a barlangban rejlik, ahová félsz belépni. ”
„ Ha lemondunk egy cél fanatikus hajszolásáról, új vágynak teremtünk helyet. ”
„
Soha sem estem
kétségbe eddig, s ezután
már úgyis késő.
”
„ Aki tudja, hogy legyőzhetetlen, azt nem is lehet legyőzni soha! ”