Legfrissebb idézetek

Az emlékezés az, ami elválaszt bennünket embernek. Mi vagyunk az egyetlen faj, aki foglalkozik a múlttal. Az emlékeink hangot adnak nekünk. Tanúskodnak a múltról, hogy mások tanulhassanak belőle, hogy ünnepelhessék sikereinket, és figyelmeztetve legyenek a hibáinktól. Sokféleképpen értelmezhetjük törékeny létezésünket, sokféleképpen adhatunk neki jelentést, de az emlékeink adják meg a célját, és adnak hozzá összefüggést. Itt találhatjuk az elképzelések, félelmek, szerelmek, megbánások egyéni tárházát.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindenkinek van a múltjában olyasmi, amit szégyell. Az a legokosabb, ha azt elfelejtjük.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Néhány röpke óra alatt micsoda távolságokat képes bejárni az emberi elme!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Álmainkban olyan világban járunk, ami csak a miénk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mutasd meg azt, ki nem kerget ábrándokat, s én mutatok egy boldog embert. Ám az ember igazán csak álmában szabad, így van ez rég, s örökre így marad.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Kívánságunk teljesülése gyakorta átok, míg a sóvárgás csak kellemetlen.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ott, éppen ott, ahol a fájdalom a legsúlyosabb, a belénk fúródó fájdalom hegyén, nekem úgy tűnik, ott lakozik a vigasz is - csakis ott, és nem másutt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Élet, édes, nagyszerű, felejthetetlen élet! Nem távozhatsz már tőlem. Magamban őrizlek. Sose gondoltam, sose reméltem, s íme, magamban viselem. Ott heverünk óriási tenyerén, és az élet futott, futott velünk, sokan nem érkeztünk meg sehova, minden elmúlt, mindennek vége. De valami megmaradt. Nem minden lábnyomot nő be a fű, nem illan el minden sóhaj. Én maradok. És ő is marad.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Sötétség nélkül nem létezik a fény sem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azt mondják: hol szorít a cipő, nem tudja más, csak a viselő.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Krisztus szavaiból csak olyan lelkiismereti szabályokat olvastam ki, amelyeket magam is ösztönösen követni próbálok.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A mai bolond világban semmivel sem szabad takarékoskodni, legkevésbé az érzelmekkel! Az érzés ráadásul, a pénzzel ellentétben, sohasem fogy ki; minél jobban tékozolja az ember, annál több lesz belőle.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Van érzés, amelyet az ember nem tud osztályozni, címkézni, amelyet nem tud elzárni lelke valamelyik fiókjába, mert sokkal nagyobb, hatalmasabb, dúsabb, mint az ember maga... van érzés, amely elborítja az embert, mint egy nagy távol-keleti árvíz, az ember fuldoklik benne és néha görcsösen megkapaszkodik régi élete valamelyik roncsában... Nemcsak a boldogtalanság, a nagy boldogság is hajótörés...

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az igazság sokszor fájdalmas, keserű, gyötrő. S ilyenkor nehéz szeretni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ahogy egy hullám, úgy egyetlen érzelem sem képes sokáig megtartani egyedi formáját.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Akik igazán szeretnek, mindig velünk vannak. Megtalálhatod őket odabent!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szeretet igazságtalan. A szeretett lényt soha nem érdemeiért szeretjük. Szeretjük, és kész.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csak azokat szeretjük igazán, akik alkatunk mélyéhez tartoznak. A többi - merő keresés, ügyetlen erőlködés, akármilyen sok helyet foglalnak el az ember életében. Üresjárat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az a férfi, aki nem visz virágot az asszonyának, nem is ember, mert a virág olyan, mint egy mosoly, az emberek pedig mosolyogjanak egymásra, ha szeretik egymást.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ha a családunkat nem szeretjük, akkor vajon kit szeressünk?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szeretetüket használta fel ellenük, és ez így megy minden nap, szerte az egész világon.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Szeretném, ha egyszer én lennék a nap,
Világosságot hoznék, újra látna minden vak,
Felmelegíteném az átfagyott, kihűlt testeket,
Mosolyt csalnék, felvidítanám az elborult lelkeket.
Szeretném, ha egyszer madár lehetnék,
Ha lenne két szárnyam és repülhetnék,
Útra kelnék szabadon, amire mindig vágytam én,
Fent a magasban, ahol tényleg kék az ég.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A boldogság nem nyugalmi állapot, hanem vágtató iramú kalandregény és a nő, aki előállítja, maga is kalandornő, mézes madzaggal csalogat bennünket és mi mohón, eltorzult halszájjal kapunk utána és sokáig hétrét görnyedünk, fetrengünk a szenvedéstől, mert nem fér a fejünkbe, hogy annak, amit érzünk, semmi sem felel meg a külső, tárgyi valóságban.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az alázat hasznos a fönnhéjázóknak, akik rászorulnak a korbácsra. De én a régiekkel tartok, akik megmérkőztek az istenekkel a boldogságukért.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az öröm mindig segít rajtunk, akkor is, ha teljes a sötétség, mert a sötétséget elűzi a fény.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Tudom, a fájdalomnak tépett arca van,
Azt nézzük unos-untalan mindannyian.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Már ismerem az emberi
viszonylatok
koordináta rendszerét
az érdekek bonyolult szövevényét
érzelmek tarkabarka mértani
alakzatainak
felívelését s mélybezuhanását -
és egyre szomorúbb leszek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szomorúság vastag kérge vesz körül, szenvedek, és nem tudom elegánsan titkolni a szenvedésemet, inkább túljátszom, nem ripacskodásból, hanem velem született, eredendő hűségből. Borzasztóan félek, hogy begyógyul a sebem, hogy kialszik bennem az érzés, amely kínoz és éltet, ragaszkodom hozzá és nem engedem behegedni a sebet, vájkálok benne, hogy friss maradjon.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Még fiatal vagyok, annyira igazságtalan, hogy belezavarjon bármi is az én tiszta és világos életembe! Nem akarok tapasztalt lenni, nem akarok elfásulni, elhasználódni, megöregedni. Ki ment meg engem?

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Szólhatsz rám, még talán szót is fogadnék,
Még vár rád a pillanat, most át kell éld,
Azt a percet, ami többé nem jön el,
Nincs kivétel, nem cserélhetsz senkivel.
Hidd el, már félni nem muszáj,
Folytatnod kell, hiába fáj.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A csalódás a legfájdalmasabb tapasztalat, nemcsak a személy miatt, akiben csalódtunk, hanem főképp azért, mert megsebesült bennünk a tisztelet vágya.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Újra egy generáció lehanyatlóban,
Kik életet adtak másoknak és reménykedtek az újban,
A valós szenvedések, miket átéltek,
Az újaknak már csupán filmek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Álmodj velem nagyot bátran,
Helye van a nagyvilágban, nézd,
gyere nézd!
Írjunk együtt legendákat,
Híre majd az égig száll,
Ha kész az egész.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Léphetsz egyformán, mit is vársz?
Álarcodban már alig látsz.
Élhetsz egyformán, hiszed még,
De értsd meg, holnap már ez nem elég!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Változni kell. Életünk végéig változni kell. Nem félni se kockázattól, se sebektől.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás