Legfrissebb idézetek

Van az úgy, hogy senki se vár,
Visz az út, ahol senki se jár.
Van az úgy, hogy akad egy hely,
Ahol végül otthon leszel.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Hát jó nincs? Dehogyis nincs! Ámde mit írjak a jóról? Megváltoztatni én nem a jót akarom.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Csak azok a politikai projektek nevezhetők igaznak, amelyekről bebizonyosodhat, hogy hamisak. A szereplőknek feltételezniük kell, hogy bebizonyosodhat: hibáztak. És létezhetnek állítások - például ellenzéki pártok és mozgalmak részéről -, amelyek azt üzenik, hogy a projekt egész egyszerűen rossz. Ez az ellenzék kötelessége, mindenekelőtt az ellenzéki sajtóé. Ha nincs senki, se intézmény, se mozgalom, se sajtó, amely kimondaná, hogy az, ami folyik, az rossz, és más projektek ennél jobbak, vagy igazán jók lennének, akkor nem beszélhetünk modern politikáról, modern államról és semmiképpen nem beszélhetünk demokráciáról.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A demokrácia minden egyénnek hatalmat ad, tehát mindenki potenciális ellenfél.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Törvényekkel meg lehet változtatni régi törvényeket, de nem lehet egy csapásra átalakítani a társadalmat, az embereket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Hogyan gyógyíthatnánk meg az emberiséget másképpen, mint hogy felmutatjuk előtte a világ minden romlottságát; hogyan tisztíthatnánk meg másképp a világot, mint hogy megértetjük vele, micsoda aljasságokra képes? Minden a megértésen múlik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Azt gondolom, az elfogulatlanságnál nincs nagyobb fokú tökéletesség, amelyre az emberiség vágyakozhat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A jelenkor gesztusának nézem a könyvet tartó embert, mint ahogy más kor gesztusa az összetett kézzel térdelő ember volt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mind úgy hisszük, hogy mi magunk vagyunk saját sorsunk kovácsai, és képesek vagyunk megváltoztatni azt. De tényleg van választásunk felemelkedés és bukás közt? Vagy egy felsőbb hatalom irányít minket? Az evolúció az, ami kézen fogva vezet minket? A tudomány mutatja az irányt? Vagy Isten az, ki közbeavatkozik, és óv minket? Minden hencegés ellenére az emberiség szomorú kiváltsága, hogy képtelen megváltoztatni saját sikerének útját. Csak arra képes, hogy eldöntse, hogyan nézzen szembe a sors kihívásaival. Reméljük, lesz hozzá elég bátorsága.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem számít, hogy mások mit mondanak, a szavak és az eszmék meg tudják változtatni a világot.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Amit én tanítok nektek, az a matematika világának épp csak az előszobája. Ha az ember még azt sem tudja, hogy az hol van, sosem fog tudni bemenni. Természetesen, aki nem akar, nem kell belépnie. Én azért vizsgáztatok, hogy megnézzem, legalább a bejárat környékét megtaláljátok-e, ha úgy adódik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Hány gaztettet avattak egyetlen szóval erénnyé azzal, hogy nemzetinek nevezték!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ember és ember halálos fegyver,
Ha egymás ellen fordul egyszer,
Ebben a világban talán már semmi nem lesz rendben.
A vértől majd vörös színű lesz a tenger.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Szomorú a királyok sorsa, amiért háborút kénytelenek viselni, mert gyakorta diadalmaskodnak ugyan, de mindannyiszor emberi vérontás árán.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mindegyik háborúban van egy pillanat, amikor minden megváltozik. Egy pillanat, amikor az út elkanyarodik. A szövetségesek és a frontvonalak átrendeződnek, és az ütközet szabályai újraíródnak. Egy ilyen pillanat megváltoztathatja a harc természetét, vagy eldöntheti valamelyik fél javára. Megteszünk hát mindent, hogy megragadjuk a pillanatot. Felkészülünk a változásra. Szívünket megkeményítjük. Félelmünket elfojtjuk. Összeszedjük az erőinket, és jeleket keresünk a csillagokban. Ám ezeket a pillanatokat, a játékszabályok változását örök homály fedi. A végzet láthatatlan keze mozgatja a bábukat a sakktáblán, és bármennyire is készülünk rá, bármennyire is tartunk ellen a változásnak, számítunk a pillanatra, harcolunk az elkerülhetetlen ellen, végül mégsem állunk készen, amikor elérkezik.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Háborúval nem bosszulhatjuk meg a szenvedéseinket, mert az erőszak erőszakot szül, és az embereket lehúzza saját gonoszságuk és elvakultságuk. Milyen jó is lenne, ha megértethetnénk a gonoszokkal, hogy rosszat csinálnak, ha elfogulatlan és teljes képet adhatnánk nekik! Ez lenne az emberiség igazi diadala!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az isteni szolgálatra bármilyen idő alkalmas, és mindaz, amit a haza érdekében tesz az ember, nem egyéb, mint Isten szolgálata.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mély a tenger és végtelen... De mélyebb szeretetem, mely szülőhazámhoz fűz, és végtelenebb vágyódásom, mely a magyar földre és s magyar nép körébe hazavonz!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az ügy, amely bűnben fogant, nem győzhet soha.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem is élsz, ha már nem érzel!

Sosem égsz, ha félig égsz el!

Csak az a bűn, mit bűnnek érzel, s nem a vágy!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az élet akkor szép, ha olyasmiért dolgozunk, amiért érdemes.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem a munka öli meg az embereket, hanem az aggódás. A munka egészséges. Senkire sem rakhatsz nagyobb terhet, mint amit hordani képes. Az aggódás viszont szétrágja a lelket.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ahol a sikert osztják, a hitünk értéke többet nyom a latban a követőink számánál.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Túl magasra vágysz. Hol van már a rózsaszínű felhő?
Veszélyes az út, a csúcshoz mindig közel a lejtő.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Pillanatnyi pénzzavar engem soha nem zavar,
Hogyha belegondolok, nem is olyan nagy dolog,
Pár napig így is élhetek, szeretem úgy is az életet,
Rabja a pénznek én akkor sem leszek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aki tudományos munkájának mindig rögtön a gyakorlati hasznát keresi, biztos lehet benne, hogy hiába keres.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A matematika olyan nyelv, amelyen nem lehet ködös vagy pontatlan gondolatokat kifejezni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A geometria az a művészet, amely hibás rajzokból helyes következtetéseket von le.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A tudóst, aki méltó erre a névre, s mindenekfölött a matematikust, ugyanaz az érzés keríti hatalmába műve szemlélése közben, mint a művészt; élvezete éppen olyan intenzív s ugyanolyan természetű. Munkánkkal nem kizárólag a pozitív eredményeket hajszoljuk, amint a laikusok feltételezik, mert fáradozásaink célja ezenkívül az is, hogy ezen esztétikai érzelem hatása alá kerüljünk, s másokat is ezen hatás alá vonjunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ez a filozófia csak az anyag létezését fogadja el, az embert különböző anyagok puszta keverékének tekinti. Azt állítja róla, hogy nem több, mint egyfajta állat, és létezésének egyetlen célja pedig a "küzdelem". Ez a materializmus.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A szabadság, ha bárki bárhogy élhet vele, megsemmisíti az egyenlőséget. Az egyenlőség, ha következetesen megvalósítják, megsemmisíti a szabadságot.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberek úgy általában szeretik a szabadságot, de pontosan nem tudják, ez miben áll és milyen lehet. Ha megkérdezik az embereket, hogy szeretnek-e szabadon élni, igennel fognak válaszolni. Ha megkérdezik őket arról, hogy ők akarnak-e a sorsuk felől dönteni, akkor már más lesz a válasz, mert egy bizonyos szempontból szeretik a szabadságot, más szempontból azonban félnek tőle. A szabadság ugyanis felelősséggel is jár: mi vagyunk felelősek saját életünkért, a környezetünkért, nemcsak családunkat, hanem egész országunkat értve ezalatt.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Áltatás megmaradni
lelkünk sebeivel
szabadságot pótolni
nem lehet semmivel.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mások szolgálata az ösvény a szabadsághoz.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aki belekóstolt a szabadságba, előbb-utóbb nem elégszik meg azzal, hogy csak a jövőben vetítik eléje.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás