Legfrissebb idézetek

Esélyt sem akarnak adni, hogy más lehessek, mint az ügyeletes szőke szépfiú, és ebből egy idő után elegem lett. Képtelen lettem volna egész életemben úgy élni, ahogy azt mások előírják nekem, ezért a saját kezembe kellett vennem a sorsomat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

És valami tiszta csend
üdve lebeg odalent.
Nyiss utat e szűk csapáson,
nyiss a szívig, kalapácsom!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Szabadon élek, szabadon érzek,
A szívemnek nincs akadály,
Csak hagyom, hogy égjen
És vigyen a vérem, mert szabadon semmi se fáj.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Minden rossz felelet véletlen vagy szerencsétlenség. És ha fehér lappal újra lehetne kezdeni, mindegyikünk a legjobb tanuló lenne.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A tudatlan király olyan, mint a koronás szamár.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Könnyebb a tudást elpusztítani, mint megszerezni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az igazság olyan, akár egy régi könyv lapjain a betű: azt várja, hogy kiolvassák.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Annyit ér az igazság, ahány barátot szerez neked.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az igazságok akkor válnak banálissá, ha elkoptatják őket, maguktól nem kopnak el. Ha úton-útfélen emlegetik őket, s az ellenkezőjét teszik. Ha velük takarózva művelik az igazságtalanságot.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A legalapvetőbb igazságok - melyekből igen kevés van - mindig közhelyek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az igazság olyan takaró, ami alól kilóg az ember lába, az ember hiába rángatja, valamije mindig kilóg alóla, akárhogy cibálja, valamije mindig fázni fog, attól fogva, hogy először felsírunk, egész addig, míg utolsót sóhajtunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aki megfosztja az átlagembert az élete nagy hazugságától, a boldogságát veszi el tőle.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Bolygónkon közel 7 milliárd ember él. Mindegyikük más, mindegyikük egyedi. Mennyi az esélye annak, hogy ez így legyen? Miért van így? Pusztán a biológia, a fiziológia határozná meg a sokféleséget? Vajon gondolataink, emlékeink, tapasztalataink jelölik ki speciális helyünket? Vagy ennél többről van szó? Talán egy felsőbb akarat irányítja a teremtés véletlenszerűségét? Talán valami ismeretlen rejtőzik a lélekben, amely ott lapul mindegyikünkben, és ránk szabott kihívásokkal segít felfedeznünk, hogy kicsodák is vagyunk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ami az egyik évszázadban filozófia, az a következőben józan ész.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A hitet elveszítheted, de hit nélkül nincs élet. A reményt, hogy érdemes, azt elnyüvi az ember az élete során, de enélkül nincs élet, nincs iskola, nincs gyerek, nincs gyógyulás, nincs szerelem.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az emberek elhiszik, amit el akarnak hinni, mindenre magyarázatot keresnek, és belekapaszkodnak. Végül már nem számít, hogy mi a trükk és mi a valóság, csak az számít, hogy hisznek benne.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A modern tudományos felfedezések azt bizonyítják, hogy az elterjedt hit, mely szerint a darwinizmusnak köze lenne a tudományhoz, igencsak hibás. A tudományos bizonyítékok teljes mértékben cáfolják a darwinizmust, és azt fedik fel, hogy létezésünk forrása nem az evolúció, hanem a teremtés.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Isten a cselekedetekben, a tekintetben, a gesztusokban, a mosolyban, a viselkedésben él.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Isten nem ad nekünk olyat, aminek ne vennénk hasznát.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az a hely, ahol az optimizmus a legjobban virágzik, az elmegyógyintézet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy művész alkotó géniusza, ha nem is szükségszerű, hogy ennek tökéletesen tudatában legyen, mindig arra törekszik, hogy formába öltöztesse valamely álmát. Ez az álom irányítja minden erőfeszítését, s a művész a kudarcok, félsikerek, sutaságok vagy szerencsés véletlenek sorozatán keresztül tapogatódzva igyekszik megragadni, foglyul ejteni - míg csak egy szép napon végre valóságra tudja váltani. A mesteri tudás, mindent összevetve, mintha nem is annyira a kifejezési eszközök elsajátításából következnék, mint abból, hogy a művész birtokba veszi azt a belső igazságot, amely egyszersmind sajátos nyelvre is kényszeríti. Az alkotó szellem mindenekelőtt ennek az álomnak az eredménye.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A vers valami éteri magány, amit mégis meg lehet osztani. Egyetlen pont, melyben benne csillog a világegyetem, mint pupillán a könny.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aki él, csak harcban éghet -
csalják a titok-cselek;
aki költ, bírói széket
ül önnön maga felett.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Költeni annyi, mint ítélőszéket tartani önmagunk fölött.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A könyveket ugyan nem berendezési tárgynak készítik, de nincs a világon semmi más, amivel ilyen szépen lehetne berendezni az otthonunkat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Úgy szabták rám ezt a nyelvet:
Lelkem csak ezzel felelhet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

- Imádom az esküvőket, a szerelem és remény ünnepe, és van torta.
- A menyasszony eljátssza, hogy szűz, a vőlegény eljátssza, hogy megtalálta az igazit, és az örömszülők eljátsszák, hogy kedvelik egymást. A hazugok karácsonya.
- És mégis szép.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Itt nyugszik nőm, e néma hant alatt,
s én otthon leltem meg nyugalmamat.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Menj, ha menni muszáj!
Jobb lesz így ezután.
A néma csend ölel át,
Túl hosszú volt ez a tánc.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem a tegnap és nem a holnap,
Csak ez a perc él, ez a pillanat.
Ne hibáztass, és ne kívánd azt,
Hogy megadjam magam a világnak!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Megjöttem, és lettem egy kisgyerek
Nem kértem, csak kaptam egy életet
Lett vágyam, lett álmom, bár céltalan
Mert térkép nincs hozzá, hogy merre van.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mert nagyobb dolog annál, hogy odadobod magad, csak egyvalami lehet:
Úgy csinálni végig, hogy soha ne tudja meg az, akiért teszed.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem számít, rólam mit hiszel,
hidd el, hogy sosem hittem el.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Egy mosolyba bújva még most is az arcodra fagynék,
Veled álmodni könnyebb, mint egyedül ébren, vagy valaki mással.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nézz rám! Még nem nőttem fel.

Vad a szívem, hát így fogadj el!

És ha néha tévútra visz majd a vér,

Ez a rossz fiú, tudd, hazatér.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás