Legfrissebb idézetek

Feledj el és szeress akárkit;
Vádolni nem foglak soha.
Csak megsiratlak, eltemetlek,
De soha, soha sem feledlek! ...
Neved lesz ajkam végső sóhaja.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

S tudom, bár elváltunk örökre,
És hozzád többé nincs jogom:
Ki nem szakítalak szívemből,
S emléked` áldom és nem átkozom.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ó, szánj meg engem, ó, ne csábíts!
Ne fájjon emléked nekem.
Te boldog vagy, feledni tudsz csak,
Én meg folyvást emlékezem.
A lemondás is fáj, nagyon fáj,
Emmám; de százszor nehezebb
A hűtlenséget elviselni...
Ó, mért találkozám veled!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A nő szelid, csöndes magányban
Családi érzelmeknek él.
Merengve jár, fák közt, az árnyban;
Szép arcza így marad fehér.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Mely az időt tuléli, halhatatlan;
Él az ecsetben, hangban és a dalban.
Halandó ember csak a föld pora;
De a müvészet meg nem hal soha!

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Siratlak csöndesen zokogva,
Elszállott húszas éveim;
De a nyugodt harminczasokba
Megernyedt szívvel lépek im.
Virágaim mind eltiporva
Hevernek szerteszét a porba',
S elszórt emlékeim között
Motozva, koszorút kötök.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Változandó minden idelenn,
Csak a mi szerelmünk végtelen.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ah, vége, vége! Vagy ki tudja?
Diák marad az ember, amig él.
Leczkéjét a sirig tanulja,
Nehezebbet folyvást a réginél.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

"Jogunk van az élethez, a szabadsághoz, és a boldogságra való törekvéshez."
Azon gondolkodtam, Jefferson mit érthetett a boldogságra való törekvés alatt? Talán azt, hogy egy életen át csak törekszünk a boldogságra, de sohasem érhetjük el, hiába is teszünk meg mindent? Honnan tudhatta ezt?

pont 0 kedvenc 44 hozzászólás

Amikor összetörnek az álmaink, nagyobbat keresünk.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

- Hogyan szeretheti valaki a művészeket, ha a művészetet nem szereti? (...)
- Hát úgy, hogy a művészek többnyire szórakoztatóbbak, mint a gavallérok.
- Az igaz, de a hibáik is elviselhetetlenebbek.

pont 0 kedvenc 63 hozzászólás

Folyton cikizzük a mozit, mondván: ilyesmi se történhet a való életben, ám ha mégis bekövetkezik, akkor vállat rántunk: na, ez is csak a filmekben lehetséges!

pont 13 kedvenc 0 hozzászólás

Mi nagy, mi jó s szép, annak mindég rossz a vége.

pont 20 kedvenc 49 hozzászólás

Nem lehetsz sikeres az életben, ha nem dolgozol meg érte.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Jobb a sovány egyezség a kövér pernél.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A végén mindig eszedbe jut, hogy milyen volt a kezdet.

pont 26 kedvenc 0 hozzászólás

Mindenkinek megvan a története, csak mi nem ismerjük.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az állatok közül egyedül mi látjuk utunk végét. És azt is csak mi mondhatjuk el, mielőtt meghalunk: igen, ezért érdemes volt világra jönni.

pont 1 kedvenc 129 hozzászólás

Egy fotó megfellebbezhetetlen bizonyítéka annak, hogy egy bizonyos dolog megtörtént. A kép torzíthat; mégis mindig megmarad a föltevés, hogy létezik vagy létezett valami olyasmi, ami a képen látható.

pont 20 kedvenc 0 hozzászólás

Szeretni valakit, az több, mint egy erős érzés - az döntés, ítélet és ígéret.

pont 19 kedvenc 0 hozzászólás

Teljes munkaidős anyának lenni a legjobban fizetett állás… hiszen a fizetség tiszta szeretet.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az anyák gyerekeik kezét csak egy ideig fogják, de a szívüket mindörökké.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nekem nagyon hiányzanak majd a föld, a fák, a csillagok,
S hiányzik, hogy én nem hiányzom a világnak, ha meghalok.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Az első nőnek, az első igazi nőnek, aki lenyűgözi a férfit..., az ilyen nőnek nem lehet vetélytársa.

pont 1 kedvenc 0 hozzászólás

Veled alszom, s veled ébredek,
És mégsem vagy ott;
A karjaimba ölelem a gondolatot Rólad
- de csak a közönséges levegőt érintem.

pont 1 kedvenc 0 hozzászólás

Minden ölelés, melyben nincs önátadás: hazug.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Nem a papír a fontos, hanem az elköteleződés, az a döntés, hogy a párom mellett tettem le a voksot, vele együtt akarok élni jóban-rosszban, és felelősnek érzem magam a kapcsolatunk alakulásáért, függetlenül attól, mennyi időre szól.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Bolygónk egyetlen nemzetétől sem tagadtatott meg két kincs: a humor és a jóindulat ajándéka.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A könnyek mennyisége a földön változatlan. Mihelyt valaki abbahagyja a sírást, másvalaki máshol sírva fakad. Ugyanez a törvény érvényes a nevetésre is.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aki feladja az alapvető szabadságát az átmeneti biztonságért, az nem érdemel se szabadságot, se biztonságot.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Aki a természettől elszakad, az élhető életről mond le.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Ó, milyen furcsa, ahogy a szerelemről gondolkozik, és ahogy beszél róla. Én az vagyok magának, akit sokszor csakugyan ott szeret tudni maga mellett... egy széken. De maga nekem az egész világ; én nem tudok másról, csak magáról, nem fogok fel mást, csak magát, nincs szükségem másra, csak magára.

pont 0 kedvenc 1 hozzászólás

Azt mondják, az emberek a valóság elől szoktak a könyvekbe menekülni.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

A valóságtabletta keserű gyógyszer, de megakadályozza a remények elvesztése utáni összeomlást.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás

Van ideje a cselekvésnek, és van ideje a mozdulatlanságnak is. Néha a legnagyobb bátorságot, türelmet és bölcsességet akkor tanúsítod, ha nyugton maradsz - még akkor is, ha a kényszerítő vágyak és késztetések cselekvésre ösztönöznek.

pont 0 kedvenc 0 hozzászólás